уторак, 19. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Рубрике > Политички живот > Доказ да су Ивица Дачић и Александар Вучић успоставили границу између КиМ и остатка Србије
Политички живот

Доказ да су Ивица Дачић и Александар Вучић успоставили границу између КиМ и остатка Србије

PDF Штампа Ел. пошта
„Отаџбина“   
четвртак, 11. октобар 2018.

Писање руског дневног листа „Комерсант“ да је, на састанку са руским председником, Александар Вучић од њега тражио да Русија „не стави вето на признање Косова од стране Србије“ само осликава размере издаје коју председник Србије чини по питању јужне српске покрајине.

Владимир Путин је тај предлог са индигнацијом одбио, како пише „Комерсант“.

Можемо само да замислимо са каквим гнушањем је Владимир Путин посматрао политичког бедника у лику председника Србије, када је могао да му изнесе понуду да Русија „не стави вето на признање Косова од стране Србије“. Уосталом, председник Русије у интервјуу Оливеру Стоуну казао је да „од свега на свету, највише мрзи издају“

У истом тексту каже се да је Александар Вучић у посети код руског председника „наглашено истицао да Србија никада неће ући у НАТО“. Руског председника није убедио, имајући у виду да ће Косово, као претеча по признању од стране Београда, ући у ову војну организацију, а онда за њим иде и остатак Србије.

Писање руског дневног листа „Комерсант“ кабинет српског председника није демантовао, нити је то урадио званични Кремљ, што говори да је информација истинита. Можемо само да замислимо са каквим гнушањем је Владимир Путин посматрао политичког бедника у лику председника Србије, када је могао да му изнесе овакву понуду. Уосталом, председник Русије у интервјуу Оливеру Стоуну казао је да „од свега на свету, највише мрзи издају“.

Иако се, и по слици и по самим изјавама Александра Вучића, видело да је код руског председника прошао „као бос по трњу“, режимски медији су се трудили да спиновањем „испеглају“ скандалозну посету. Тако „Вечерње новости“ пишу да је Владимир Путин прихватио позив да посети Србију ове године на Светог Николу, што није тачно. Дворски политички аналитичар Драгомир Дража Анђелковић на телевизији Пинк каже да је Александар Вучић од руског председника тражио да Русија чува Резолуцију 1244, што је ординарна лаж. Управо се председник Србије задњих годину дана истицао у упорном негирању Резолуције 1244 наглашавајући да се она односи на Југославију, а не на Србију. Нормално, Александар Вучић скрива истину да је Србија правна наследница Југославије.

Иако је председник Србије јавно признао да је његова политика разграничења са Албанцима „доживела пораз“, он и даље преко свог саветника Тонија Блера и новопеченог пријатеља Александра Сороша у светским центрима моћи лобира за своју идеју разграничења - што у стварности значи одвајање и признање самопроглашене републике Косово од стране Србије. Парама српских пореских обвезника он плаћа ове лобисте. Испада да грађани Србије својим новцем финансирају одвајање једног дела своје територије. Русима је све то добро познато, те зато данас апсолутно ништа не верују Александру Вучићу.

Да би се колико-толико додворио Москви, Александар Вучић по ко зна који пут позива Владимира Путина да посети Србију. Поставља се питање зашто би руски председник дошао у Србију?

Политиком разграничења са Албанцима председник Србије компромитује руски став о Резолуцији 1244, који значи очување територијалног суверенитета и интегритета Србије. Ставио је забрану уласка руског капитала у Србију, док у Србији сви други могу да улажу - и Немци, и Кинези, и Бангладеш, само не Руска Федерација. Иако је више пута обећао да ће то урадити, не пада му на памет да руском хуманитарном центру у Нишу да дипломатски статус.

У исто време се са генералним секретаром НАТО Јенсом Столтенбергом шепури по Србији посматрајући заједничку вишедневну војну вежбу Србије и Алијансе. Ако мисли да Путин дође у Србију због пријатељства руског и српског народа - опет није у праву, јер то пријатељство између два народа траје више од хиљаду година и не зависи од Александра Вучића.

Шестог децембра 2012. године Ивица Дачић и Александар Вучић као први потпредседник Владе успоставили су границу између Косова и Метохије и остатка Србије

Једну ствар председник Србије заборавља. Он нема обавеза само према Западу, него и према Русима, због њихове вишегодишње подршке.

Одборници Заједнице српских општина - бирани по Уставу и закону Републике Србије, а не по сепаратистичким законима - 2009. године су прогласили Владимира Путина за свог почасног грађанина. И нису се покајали, јер се он данас снажно залаже да се Косово и Метохија поново врати у правно-политички систем Републике Србије.

Албанци из јужне српске покрајине, претпоставља се да ће за свог почасног грађанина да прогласе Александра Вучића.

Бриселским споразумом Александар Вучић је институције српске државе предао сепаратистима у Приштини. Предао је полицију, цивилну заштиту, телекомуникације, судство... Српске судије су положиле заклетву код његовог пријатеља Хашима Тачија на сепаратистички устав. И не само то!

Шестог децембра 2012. године премијер Ивица Дачић и Александар Вучић као први потпредседник Владе успоставили су границу између Косова и Метохије и остатка Србије. На приложеној фотографији можете видети текст одлуке Владе Србије.

Косовска Митровица

11. октобар 2018. године.

Видети још:

„Комерсант“: Вучић од Путина није добио одобрење за своју верзију признања „Косова“, нити је наишао на разумевање за план да Русија не стави „вето“ у Савету Безбедности за чланство „Косова“ у УН

НСПМ ДОСИЈЕ: Још једна обмана Александра Вучића. Граничне прелазе на Брњаку и Јарињу поставила је влада у којој је он био „први потпредседник“ - и која је давала лажне гаранције Србима са севера КиМ

"Отаџбина": Влада Дачића и Вучића 6.12.2012. донела закључак да "никада неће поставити царину између централне Србије и КиМ" – а после сменила председнике општина са севера да не би више протестовали

 

Од истог аутора

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер