Početna strana > Rubrike
Rubrike
Savremeni svet

Zašto Iranu i Saudijskoj Arabiji ne treba rat

Đanandrea Gajani   
utorak, 12. januar 2016.

Teheran je teško opterećen vojnom podrškom Damasku, dok je pad cena nafte osiromašio obe zemlje, stvarajući velik budžetski deficit, što ograničava kapacitet da se podnese jedan konflikt širokog opsega i dugog trajanja.

 
Prenosimo

Zabluda je da je Amerika na izdisaju

DŽozef S. Naj   
petak, 13. maj 2011.

Čak u eri navodne američke hegemonije studije pokazuju da je samo jedna petina američkih napora da se iznude promene u drugim zemljama vojnim pretnjama bila uspešna, dok su ekonomske sankcije dale rezultate samo u polovini slučajeva.

 
Ekonomska politika

Direktna šteta od 150 miliona dolara

Branko Pavlović   
subota, 24. januar 2009.
Nama, građanima Srbije, veoma se isplati da gospodinu Dinkiću ponudimo otpremninu od 50.000.000 USD samo da nas više ne modernizuje, ne ubrzava u svetlim integracijama i da nam ne objašnjava kako bi sve bilo mnogo gore samo kada ne bi bilo njegovog pregalaštva.
 
Savremeni svet

Nove mere kineske ekonomske politike

Branko M. Žujović   
petak, 15. januar 2016.

Predočene smernice svedoče o orijentaciji kineske vlade koja, sa jedne strane, želi da pospeši i istakne tržišnost kineske privrede, ali i da olakša život građanima.

 
Prenosimo

Rušenje Libije

Miroslav Lazanski   
četvrtak, 09. jun 2011.

Sve što se zbiva u Libiji zapravo je detaljno napisano u novoj strateškoj koncepciji NATO-a, usvojenoj na samitu alijanse 25. aprila 1999. godine u Vašingtonu. U vreme kada je Jugoslavija bombardovana, Savet NATO-a je na proslavi 50 godina postojanja zacrtao šire polje svog delovanja.

 
Ekonomska politika

Pacijenti kao gladijatori: kontroverze finansijskih tokova u domaćem zdravstvu

Zorica D. Marković   
subota, 24. januar 2009.

Snaći se u tom metežu od raznih oblika zdravstvenih ustanova, usluga, standardnih, nestandardnih, na šta imate a na šta nemate pravo – za pacijente postaje prava gladijatorska disciplina.

 
Komentar dana

Zašto je halabuka oko prijemnog ispita promašena tema?

Bojan Panaotović   
utorak, 02. jul 2013.

Treće, a možda i pitanje za milion dolara glasi - A gde će to svi ti mladi ljudi, sa maturom ili bez nje, sa kupljenim testovima ili bez njih, sa masterima i doktoratima ili bez njih... raditi? U zemlji u kojoj već sada imamo milion nezaposlenih!

 
Kulturna politika

Moj poštovani psihijatar

Dragoslav Mihailović   
nedelja, 20. septembar 2009.

Već drugi put me gospodin Ivan Klajn kiti nekim počasnim osobinama. Prvi put udelio mi je lepa zvanja šoviniste i lokaliste (zaboravivši, doduše, rasizam i antisemitizam). Sada je od toga, izgleda, odustao i tvrdi, biranim profesorskim rečima kako samo on to ume, da sam sumanut i lud.

 
Politički život

Zašto „Novo udruženje penzionera Srbije" daje podršku Draganu Đilasu i zbog čega se našao na udaru botova

Aleksandar Mihailović   
ponedeljak, 22. januar 2018.

 Novo udruženje penzionera Srbije (NUPS) ocenjuje da bi „reforma“ penzionog sistema Srbije, ukoliko bi bila sprovedena na način kako je najavio predsednik PUPS-a i ministar bez portfelja Milan Krkobavić, bila pogubna za penzionere u Srbiji i da bi još više pogoršala njihov i ovako katastrofalan položaj.  

 
Komentar dana

Datum nema alternativu

Vojislav M. Stanojčić   
subota, 29. jun 2013.

Ispiranje mozga širokim masama nije se izmenilo ni posle prošlogodišnjih izbora i obrazovanja nove Vlade. Kako su u njoj ostali i neki delovi prethodne koalicije, to je za njih bilo potpuno prirodno i očekivano da nastave putem u Evropu “bez alternative”.

 
Komentar dana

Predsednikova podrška

Vojislav M. Stanojčić   
utorak, 09. jul 2013.

Ako su se ko zna koliko puta do sada gđa Merkel, g. Oland ili neki treći državnik njihovog ranga potrudili  da odvoje svoje dragoceno vreme i stignu na  međunarodna takmičenja kako bi bodrili vrhunske sportiste iz svojih zemalja, da li je postojao neki razlog da tako nešto  ne učini i predsednik naše Republike?

 
Kulturna politika

Medijski uticaji, političke elite i društvena moć u Srbiji na početku 21. veka

Zoran Jevtović i Zoran Aracki   
utorak, 22. septembar 2009.

Paradoks je očigledan: nikada u Srbiji nije bilo više novinarskih fakulteta, kurseva, škola ili udruženja, i nikada novinarska profesija nije bila tako devalvirana, potcenjena i obeščašćena!

 
Politički život

15 ideja za Beograd kakav zaslužujemo

Dragan Đilas   
petak, 09. februar 2018.

 150 evra subvencije za stanarine ili stambene kredite za mlade bračne parove koji nemaju nekretnine na svoje ime i čiji roditelji nemaju više od jedne nekretnine u vlasništvu u okvirnom trajanju od 5 godina

 
Komentar dana

Granice samoponiženja - i protokol je politika

Radoman Jović   
četvrtak, 11. jul 2013.

Kao i u mnogim drugim i u ovoj oblasti kod nas preovlađuje stihijnost i svojevrsni voluntarizam. Na prijeme nekih država sjuri se ceo državni vrh, kao što je to bilo slučaj u američkoj amabasadi, i to ne samo ove godine, a na neke druge se stidljivo pojavi tek po neki ministar ili niži državni funkcioner.

 
Kulturna politika

Srbija, latinica i "latinica"

Vasilije Kleftakis   
nedelja, 20. septembar 2009.
Treba se zaista ozbiljno zapitati zašto je, i kome je stvarno potrebno da hrvatska abeceda (gajevica) – pod lažnim imenom "latinica" – danas tako masovno preovlađuje u Srbiji, mada Srbi imaju sopstveno i daleko savršenije pismo od gajevice.
 
Politički život

Od Vučića s ljubavlju - Nataša Kandić i REKOM nasleđuju Haški tribunal?!

Saša Bižić   
sreda, 11. jul 2018.

I sada, nakon 24 godine pregalaštva Haškog tribunala, o čijim namjerama dovoljno govori nacionalna struktura uhapšenih, optuženih i osuđenih, ali i oslobođenih, opskurna stvorenja poput Nataše Kandić i Dinka Gruhonjića treba da daju “definitivni istorijski sud” o ulozi RS i Srbije u ratovima devedesetih?!

 
Prenosimo

Poreklo i funkcija evropske dogme

Slobodan Samardžić   
utorak, 10. maj 2011.

U javnom mnjenju Srbije danas preovlađuje saglasje između lošeg života i dobre evropske ideje. Paradoks ovakve vrste prepoznatljiv je u društvima u kojima postoji neka ideološka dominanta. Danas u Srbiji to je ideja njenog „evropskog puta“

 
Ekonomska politika

Državni kapitalizam ili socijalizam

Dragana Perić   
petak, 23. januar 2009.

Svedoci smo najveće nacionalizacije u istoriji sveta. Da li je, dakle, ovde reč o finansijskom slomu, slomu neoliberalne teorije i politike? Ili, skidanje prašine sa Marksovih dela upućuje na slom kapitalizma “lično”?

 
Savremeni svet

Evropa će propasti u 2016. godini

Britanski Telegraf   
ponedeljak, 04. januar 2016.

Evropska unija ne može da reši ovu nemilosrdnu ekonomsku krizu pošto je ona samo deo problema. Njena jedinstvena valuta nikad nije počivala na stvarnoj ekonomskoj inicijativi.

 
Prenosimo

Tadić je čekao da Mladić umre na slobodi

Florens Artman   
subota, 04. jun 2011.

Zato se može tvrditi da bi, da je ranije bilo političke volje, Mladić već bio u Haagu i možda sjedio pored Karadžića na optuženičkoj klupi. Mladić je sprega između Miloševićevog režima, odnosno Beograda, i zločinca u susjednoj zemlji, Bosni i Hercegovini. .

 
<< Prva < Prethodna 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Sledeća > Poslednja >>

Strana 189 od 432

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner