Početna strana > Rubrike
Rubrike
Savremeni svet

Zaslugama za pobedu nad fašizmom se (ne) može trgovati?!

Đorđe Milošević   
nedelja, 22. mart 2015.

Američkim ambasadorima se može progledati i kroz prste. Tako nešto se od njih može i očekivati. Ali, kakve to nevidljive zle sile nagone i uglednog građanina Rusije, pa to još i bivšeg potpredsednika ruske vlade Alfreda Koha da se svrsta u iste redove?

 
Prenosimo

Sandžak: Novi izazovi, pretnje i ucene Srbije

Ana Filimonova   
sreda, 01. septembar 2010.

Jugozapadni deo Srbije – Raška oblast (Sandžak) postaje žarište veštački raspirivanog konflikta. Do sredine 2010. godine u Srbiji se oformio radikalni religiozno-politički pokret, čiji je cilj promena postojećeg statusa Raške oblasti.

 
Politički život

Presudni izbori u Demokratskoj stranci

Marinko M. Vučinić   
sreda, 14. septembar 2016.

Sprovođenje neposrednih izbora u DS je veliki istorijski i izazov za ovu političku organizaciju i oni moraju da označe novu stranicu u njenom  političkom razvoju i  delovanju.  

 
Komentar dana

Rusija (ne)će “okrenuti leđa” Siriji?

Vladimir Jevtić   
ponedeljak, 30. jul 2012.

Rusija je i te kako spremna da brani svoju bazu ukoliko bude napadnuta od pobunjenika. Međutim, to je teško očekivati iz dva razloga. Kao prvo pobunjenici, odnosno najveći broj njihovih snaga sateran je i opkoljen u drugom po veličini sirijskom gradu Alepu.

 
Kulturna politika

„Voli“ – animirana lekcija iz čovečnosti

Nikola Tanasić   
ponedeljak, 15. septembar 2008.

Ako se prenebregne klasični zaplet za jedan crtać, u kome zaljubljeni robot kreće u svemirsku avanturu, sve ostalo u ovome filmu privlači daleko više pažnje od prosečne večernje zabave za klince.

 
Savremeni svet

Podržali smo naše - Krim je neizostavni deo ruske istorije, književnosti i kulture

Vladimir Putin   
ponedeljak, 16. mart 2015.

A mi smo delovali u interesu ruskog naroda i države. Menjati to za pare, menjati ljude za nekakvu korist, menjati ljude za mogućnost nekakvih ugovora i bankarskih transfera – to je apsolutno nedopustivo. Ako dozvolimo sebi da delujemo prema takvoj logici, izgubićemo sve. Izgubićemo celu zemlju.

 
Prenosimo

„Bad trip“

Svetislav Basara   
subota, 28. avgust 2010.

Elem, šiboletni se Antonić u svom tekstu „U čemu je spor“ dohvatio, u patriotskim krugovima rizične teme - pokušaja da sa Tadićevog i Jeremićevog imena spere ljagu „kvislinga“. Neće baš biti da je tako, pružaju ta dvojica, tvrdi Antonić, izvestan otpor Imperiji. 

 
Politički život

Srbija među šljivama, špijunima i poglavljima

Aleksandar Mihailović   
ponedeljak, 12. septembar 2016.

 Šta može biti tajna uništene ekonomije bez velikih proizvodnih kompanija, možda način pravljenja bureka, ćevapčića, ajvara, kulena, peglane kobasice, duvan čvaraka, domaće i vina sa tartufima ili oklagije i daske, možda su neko novo tajno oružje?

 
Komentar dana

Na Vuka povika, a lisice meso jedu

Vojislav M. Stanojčić   
petak, 13. jul 2012.

Za građane Srbije svakako bi bilo posebno zanimljivo da saznaju koliko su na istom zvanju u UN imali i potrošili Lazar Mojsov i Srđan Kerim,  zasad jedini koji su na ta mesta stigli iz nekadašnje Jugoslavije.

 
Kulturna politika

Kusturica kao srpski kulturni simbol

Nenad Bjelanović   
sreda, 24. septembar 2008.
Ta nostalgija za nečim čega više nema, a što u nama još živi, taj rascep između individualnog sećanja i brutalne stvarnosti, ostao je zauvek sačuvan zahvaljujući Emiru Kusturici.
 
Komentar dana

„Aca Informacija“ i psihologija rulje

Marko Radovanović   
utorak, 31. jul 2012.

Ispada da je u očima mnogih medija (simptomatično, u tome su prednjačili „Blic“ i „24 sata“) Aleksandar Stojanović odjednom postao „prokazana“ ličnost pa kao da je samim tim data dozvola da mu se traže „dlake u jajetu“ i da se one onda predstavljaju kao „nedopustive greške“.

 
Kulturna politika

Tužni štreberi

Jens Jesen   
nedelja, 14. septembar 2008.

Gde se izgubila kritika i protest mladih? Strah pred budućnošću obeshrabrio je celu jednu generaciju. Ali, treba li čovek da se čudi studentima čije se ambicije svode isključivo na novac i sigurnost?

 
Savremeni svet

Zašto krem stare Evrope hrli u Aziju?

Branko Žujović   
subota, 21. mart 2015.

Tokom zasedanja objavljeno je i da će kineska spoljna politika ove godine biti usredsređena na razvoj ekonomskog pojasa duž Puta svile. Prema rečima kineskog ministra spoljnih poslova, do sada je preko pedeset država izrazilo želju da se uključi u ovaj format saradnje.

 
Prenosimo

Pokušao bih da napišem rezoluciju s Briselom

Tomislav Nikolić   
nedelja, 29. avgust 2010.

Ovim stavovima ja sam, čini mi se, uspeo da EU ubedim da više ne mora da podržava nekoga od kandidata na izborima, da smo svi mi koji nešto značimo na političkoj sceni otprilike sličnih stavova, ali se i razlikujemo. Ali to neka procenjuju birači, a ne EU.

 
Politički život

Apel - ne ubijajmo DSS neprincipijelnim podržavanjem naprednjačke vlasti

Grupa osnivača i najviših funkcionera Demokratske stranke Srbije   
ponedeljak, 12. septembar 2016.

Najveću opasnost po našu stranku danas predstavlja nejasna poruka koju šaljemo svojim glasačima i građanima Srbije. Suština naše političke platforme jeste kritika aktuelne vlasti zbog izdaje nacionalnih interesa. U tom smislu, pravljenje lokalnih koalicija sa protagonistima takve politike našu kritiku čini neiskrenom

 
Komentar dana

Latentni separatizam Bojana Pajtića

Zoran Avramović   
utorak, 17. jul 2012.

Ako neko razapne transparent sa porukom da je Novi Sad glavni grad, da li čuvari zakona treba da reaguju. A delovanje u cilju odbrane nacionalnih vrednosti, znali su ovi isti čuvari da hitro sankcionišu.

 
Kulturna politika

O jednoj glokalnoj zabludi

Saša Gajić   
ponedeljak, 15. septembar 2008.
Različitost vrednosnih perspektiva naspram individualnog i kulturnog identiteta što leže u procesu globalizacije-glokalizacije dovodi i do različitog vrednovanja istih pojava i procesa.
 
Savremeni svet

Evropska unija, onakva kakvu je poznajemo danas, ne može preživeti ovu godinu

Branko Pavlović   
četvrtak, 19. mart 2015.

Da je EU, sa preko 800 miliona stanovnika iole stabilna, ne bi imalo nikakvog značaja da li 450 hiljada Islanđana želi, ili ne želi da im se priključe.

 
Prenosimo

Huligani neće upravljati Srbijom

Boris Tadić   
subota, 16. oktobar 2010.

Demokratija je najbolji društveni poredak, ali je skupa. Diktatura je, na primer, mnogo jeftinija. Parlamentarna diplomatija je skupa, ali ona ima svoju važnu ulogu i bez nje se ne može ako hoćemo da budemo normalno demokratsko društvo.

 
Politički život

Briselski sporazum je akt najveće nacionalne izdaje u modernoj istoriji srpskog naroda – DSS rizikuje da zbog lokalnih koalicija sa SNS nestane sa političke scene

Marko Jakšić   
četvrtak, 08. septembar 2016.

Prosto je neverovatno da DSS formira vlast, makar i na lokalu, sa onima koji su izdali Kosovo i Metohiju, sa onima koji su pokrali izbore, i koji na kabadahijski način, pod fantomkama, ruše i otimaju tuđu imovinu

 
<< Prva < Prethodna 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 Sledeća > Poslednja >>

Strana 235 od 438

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner