Početna strana > Rubrike
Rubrike
Savremeni svet

Zašto Turska ne učestvuje u ratu protiv "Islamske države"?

Vladimir Jevtić   
četvrtak, 09. oktobar 2014.

Amerika je direktno stvorila „Islamsku državu“, ali sada je bombarduje jer se ona otrgla kontroli i počela je da bude opasna pretnja za zemlje u regionu. Ipak, ako Amerikanci ne žele da žrtvuju svoje vojnike neko će morati jer pitanje je koliko sirijsko-kurdske trupe mogu izdržati čak iako imaju podršku iz vazduha.

 
Prenosimo

Pitanje Kosova mora ostati u Savetu bezbednosti

Vojislav Koštunica   
petak, 30. jul 2010.

Sadašnja vlast pravi kardinalnu grešku kada pitanje Kosova iz SB, gde zahvaljujući principijelnoj podršci Rusije imamo stvari pod kontrolom, izmešta u Generalnu skupštinu gde se odlučuje većinom, a sve to još posle ovakvog mišljenja MSP.

 
Politički život

Presuda i komentari

Mirjana Radojičić   
četvrtak, 31. mart 2016.

Da li danas, bezmalo četvrt stoleća otkako je osnovan i nakon svega što nam je isporučio kao rezultate svoga poslovanja, možemo biti sigurni da upravo to nije bio jedan od značajnijih stvarnih ciljeva misije tribunala?

 
Prenosimo

Evropa sve dalje?

Slobodan Vučetić   
subota, 03. jul 2010.

Na putu ka Evropi pred Srbijom je i niz drugih važnih uslova. Jedan od njih je dovršenje procesa društvenih, pre svega pravnih i ekonomskih reformi. Tu je i rešenje spornih pitanja granica, kao i suštinski napredak u suzbijanju organizovanog kriminala i korupcije.

 
Politički život

Hipokrizija ljudsko-pravaških organizacija

Marinko M. Vučinić   
sreda, 30. mart 2016.

Ali ove ljudsko-pravaške organizacije su napustile ovu osnovnu ulogu u funkcionisanju građanskog i demokratskog društva ali i nevladinopg sektora jer su okrenute para-političkom delovanju koje sledi jasno određene ideološke ciljeve.

 
Komentar dana

Pismo Vojislavu Koštunici

Tatjana Milošević   
četvrtak, 22. mart 2012.

Treba da se izvinite što ste naivno poverovali da nam oni koji vas finansiraju žele dobro, što ste verovali da su pitanja Crne Gore i Kosova demokratska a ne važna geostrateška pitanja zapadnih sila i Amerike.

 
Kulturna politika

Brisel izvršava naredbe Velikog brata

Milovan Danojlić   
utorak, 25. mart 2008.

Naše članstvo u Evropskoj uniji, koje se obećava u bliskoj budućnosti, jeste obična politička fikcija, da ne rečem podvala; u najboljem slučaju, detinjasta utopija, veoma slična onoj koju su širili komunisti.

 
Savremeni svet

Rat protiv "Islamske države" i/ili sirijskog režima?

Vladimir Jevtić   
subota, 04. oktobar 2014.

Ukoliko američka armija stvarno i stupi u kopnenu borbu, što nije baš sasvim izvesno zbog velikog broja ljudskih gubitaka koji će biti neminovni, ona će sigurno napasti i sirijsku vojsku kako bi kopnenom invazijom srušila režim Bašara al Asada. Pitanje je kako će Ruska federacija reagovati u tom slučaju.

 
Prenosimo

Tribunal je diskreditovan

Stefan Karganović   
nedelja, 11. jul 2010.

Događaj u Srebrenici je unapred politički okvalifikovan kao genocid. Teza o genociodu zvučala bi neozbiljno kada bi bila vezana za cifru od nekoliko desetina ili stotina ubijenih osoba. Spletom raznih okolnosti došlo se na magičnu cifru od osam hiljada navodnih žrtava.

 
Politički život

Nasleđe Haškog tribunala, ili o svedocima, dvostrukim kriterijumima i geopolitici Zapadnog Balkana

Mirjana Radojičić   
sreda, 23. mart 2016.

Visina za isto im određenih kazni, tvrdilo se, verno odražava to faktičko stanje na ratnim terenima nekadašnje Jugoslavije, od strane MKTBJ-a samo objektivno utvrđeno. 

 
Komentar dana

Slavlje u Bratislavi, alarm u Berlinu

Aleksandar Kostić   
nedelja, 18. mart 2012.

Iako je Fico najavio da će njegova vlada biti proevropska i solidarna sa Evropskom unijom, njegov plan da smanji deficit i poboljša društvenu koheziju na račun bogatih odmah je naišao na kritike, pre svega u Nemačkoj.

 
Kulturna politika

Srpska potrošačka bajka

Jovana Papan   
sreda, 02. april 2008.

Da ne ispadne kako smo mi jedini pacijenti teško oboleli od akutne potrošačke groznice, treba reći da je konzumerizam već odavno počeo da liči na novu svetsku religiju, koja savremenom sekularnom društvu pruža očigledno neophodnu dozu rituala, koju mu je nekada obezbeđivala crkva.

 
Savremeni svet

Ukrajinska rasputica za Vladimira Putina

Romeo-Nikola Popović   
ponedeljak, 13. oktobar 2014.

Usledio je logičan potez predsednika Putina, koji je zatražio od svojih saradnika, ali i svih državnih funkcionera, da ugase svoje račune u inostranstvu. Takođe, snažne antitajkunske poruke koje dolaze iz Novorusije i mogućnost da se takve ideje prenesu i na teritoriju RF, čine ruske milijardere još nervoznijim. 

 
Kulturna politika

Povratak u zajednicu

Saša Gajić   
ponedeljak, 31. mart 2008.

Filmovi Pedra Almodovara stekli su slavu unošenjem postmodernih, visokostilizovanih elemenata pop-kulture u obrasce klasične melodrame, koja se, iz filma u film, kroz kompleksni narativ, uvek bavi graničnim ili patološkim pojavama.

 
Savremeni svet

Posle dvadeset godina, Čečeni ponovo u vojsci Rusije

Đorđe Milošević   
utorak, 14. oktobar 2014.

Zašto su Čečeni ratovali protiv Rusije posle perestrojke? Pa to je bila velika igra, kaže Sajdajev. Preko Čečenije su nameravali da rasture Rusiju. Svi ti ljudi, kao što su poznati separatisti i teroristi Dudajev, Udugov i njima slični, bili su podsticani iz Moskve preko takvih ,,patriota’’ kakav je bio Boris Berezovski i koje je finansirao Zapad.

 
Prenosimo

Desant na „Večernje novosti“

Tatjana Tagirov   
četvrtak, 01. jul 2010.

Najznačajnija je razlika u tome što se ovim ugovorom Milanu Beku dodjeljuju menadžerski poslovi u "Novostima", koji će se definirati posebnim aneksom ugovora; taj aneks nikad nije donesen i to će se, prema dokumentima u koje je "Vreme" imalo uvid, pokazati kao ključni problem.

 
Politički život

„Naša velika greška je što nam je propaganda slaba, ali Bog zna da smo mi u pravu“

Đorđe Milošević   
ponedeljak, 28. mart 2016.

Stav ruskog ministarstva inostranih poslova je kristalno jasan, ali - kao što se može i očekivati - izrečen uzdržanim, diplomatskim rečnikom. Komentatori, analitičari i pojedini politikolozi su otvoreniji i bez dlaka na jeziku.

 
Komentar dana

Mic po mic, evropski vic

Stanislav M. Tomić   
ponedeljak, 12. mart 2012.

Vic koji je ispričan zbog svoje istinitosti je možda više strašan nego što je smešan. Naime, to što je taj vic našem predsedniku ispričao predsednik jedne evropske države može nas više zabrinuti nego po svojoj prirodi nasmejati, ali je u izvesnom smislu i poučan.

 
Kulturna politika

Politički aspekti savremenog srpskog filma

Dimitrije Vojnov   
nedelja, 23. mart 2008.

Srpski film praktično nikada nije bio depolitizovan jer je od svog nastanka bio vezan za jedan milje u kome apolitičnost nije bila zastupljena.

 
Savremeni svet

Krah filozofije superiornosti i dominacije?

Bogdana Koljević   
sreda, 01. oktobar 2014.

U obraćanju Generalnoj skupštini Sergej Lavrov istakao je da zapadni blok koji predvodi Vašington odbacuje princip UN prema kojem su sve države jednake, tj. princip jednakosti zagarantovan Poveljom, i da se to čini u međunarodnoj areni, dok se SAD u pojedinačnim zemljama predstavljaju kao glavni protagonista demokratije ivladavine prava.

 
<< Prva < Prethodna 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 Sledeća > Poslednja >>

Strana 247 od 438

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner