понедељак, 29. јул 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Рубрике
Рубрике
Преносимо

Кo је режирао Сребреницу

Мирослав Лазански   
петак, 19. март 2010.
Премијер Републике Српске Милорад Додик недавно је рекао како је највећи злочин на овим просторима био распад Југославије. Пре њега то још нико није рекао. Подржавам тај став уз предлог: хајде да у Скупштини Србије изгласамо резолуцију у којој осуђујемо распад Југославије.
 
Политички живот

Вучићеви аналитичари и теорије завере против мудре власти

Драган Маршићанин   
среда, 19. август 2015.

Да ли је политичком аналитичару Бранку Радуну ударила у главу дуготрајна летња врелина, на чије могуће последице упозоравају лекари, као што је групи бивших чланова ДСС ударила у главу градска власт, мисли ли Радун то што пише, шта заиста мисли, ако уопште мисли, тешко је рећи.

 
Коментар дана

За Сплит може, за Косово не може

Александар Б. Ђикић   
недеља, 06. новембар 2011.

Воз који саобраћа на релацији Краљево-Звечан представља једино иоле пристојно превозно средство. Иако се њиме превозе ђаци, студенти и други народ, он саобраћа само два пута дневно, по реду вожње који је наслеђен од горепоменуте Југославије.

 
Културна политика

Држава не сме да угрожава право на информисање

Небојша Брадић   
четвртак, 24. јул 2008.
Они су ме питали Егзит или Гуча, а ја сам прецизно рекао – радије Битеф и Бемус. Иза тога стоји једно уверење да разноврсност у култури Србије јесте у томе да има и Егзит и Гучу.
 
Савремени свет

Три године након Гадафија Либија је још увек у хаосу

Глас Русије   
четвртак, 20. март 2014.

Да ли се нешто позитивно може научити из либијског искуства? Захтеви за грађанским, политичким и економским правима, који су били у фокусу арапског пролећа, не значе ништа без националне државе која ће их гарантовати, у супротном националисти ће се наћи у држави секташког, регионалног и етничког феуда.

 
Преносимо

Србија између ЕУ и Косова

Слободан Вучетић   
петак, 19. март 2010.

Србија се, несумњиво, мора припремити за компромисно решење које подразумева одговарајуће уступке. За Србију би, иако то нико не нуди, вероватно најгоре решење било да јој ОУН врати Косово под њену пуну јурисдикцију...

 
Политички живот

“Самостални ДСС” као део Вучићеве предизборне стратегије

Ненад Пиваш   
среда, 12. август 2015.

Заиста, могуће је сарађивати са неким па се затим разочарати у њега. Међутим, чиме је Бакарец разочаран? Има много тога, али упадљиво је да се скоро све што јој замера догодило пре него што је она дошла на чело ДСС-а, а самим тим и пре него што је он дошао у прилику да сарађује са њом и „да јој шансу“.

 
Коментар дана

Кристофер Дел, барикаде и мартовско насиље

Јања Гаћеша   
среда, 09. новембар 2011.
Тај сурови март 2004. године у чијој сенци и дан-данас живимо све је само није ''међуетнички сукоб''. То је етнички мотивисано и добро испланирано насиље против једног народа; то је етничко чишћење.
 
Културна политика

Чудесни свет доктора Дабића

Саша Гајић   
среда, 06. август 2008.

Фасцинација доктором Дабићем почива на привидном парадоксу који открива једностраности погледа на свет једног дела овдашње, пре свега урбане популације.

 
Савремени свет

Исељавање кримских Татара 1944. године

Рајко Буквић   
четвртак, 20. март 2014.

Уочи Другог светског рата кримски Татари су чинили мање од петине становништва Крима: у 1939. било их је 218 хиљада од укупно 1.126 хиљада житеља полуострва. Државни језици Кримске АССР били су руски и татарски. Административна подела аутономсне републике заснивала се на националном принципу.

 
Културна политика

Два мита

Никола Танасић   
субота, 26. јул 2008.
Прича о Радовану Караџићу суштински је прича о медијима, и начин на који јој се посветила најгледанија српска телевизија 2006, 2007. и 2008. године у себи садржи све њене релевантне аспекте. 
 
Савремени свет

Ирак и наводни рат против тероризма

Сами Садун   
уторак, 25. март 2014.

Ал Маликија савезници у Техерану и Вашингтону гурају у самоубиство, док је он сам немоћан да оствари оно што жели, јер је овај рат запалио устанке у многим ирачким градовима.

 
Преносимо

Медијска сачекуша

Драган Ј. Вучићевић   
петак, 19. март 2010.

Финални доказ „злочиначког удружења" Ћосића, ТВ Б92 и Станка Суботића јесте експресна разрада Суботићеве приче. Његова тврдња да је дао 50 милиона евра Мишковићу и Беку да купе Луку и Новости одмах је преузета као изјава кредибилног извора коме се, малтене, безрезервно верује!

 
Политички живот

Да ли се Ђурковић огрешио о радикале, или зашто Шешељ мање напада Вучића него Николића

Милош Милојевић   
понедељак, 10. август 2015.

Други разлог који наводи Ђурковића да укаже на наводно лажно радикалско опозиционарство је несразмера у жестини Шешељевих напада на Николића у односу на оне усмерене против Александра Вучића.

 
Коментар дана

Геј лоби против јагодинског трактора

Младен Ђорђевић   
недеља, 06. новембар 2011.

Пресуда Драгану Марковићу сигурно неће угрозити његову имовину, а она га није навела ни да промени мишљење, пошто је изјавио да је поносан и на казну и на пресуду, ако је стварно допринео томе да се не одржи "парада срама".

 
Културна политика

Ја, ето, мислим све другачије, па ме сад казните

Александар Тијанић   
среда, 06. август 2008.
По мишљењу ваше коментаторке, само питање коју казну треба да сноси „Генерални“, који - о, небеса - не зна да на правом Јавном сервису Србије смеју да гостују само особе које испуњавају критеријуме Гордане Суше
 
Савремени свет

Путин показао да више неће узмицати

Ђорђе Милошевић   
субота, 22. март 2014.

Западни партнери су ,,прешли црту’’, понашали се грубо, неодговорно и непрофесионално, а главни носиоци преврата у Украјини су националисти, русофоби и екстремисти који сада одређују живот у тој земљи.

 
Преносимо

Ало, ало, овде Цане

Драгољуб Жарковић   
петак, 19. март 2010.

У целој причи Цанета Суботића има неколико шупљих места. Изгледа нелогично да Суботић у тренутку кад му држава пописује и плени имовину, сам, телефоном, на телевизији, пријављује да има имовину, макар она била у рукама Мишковића и Бека, вредну 50 милиона евра.

 
Политички живот

„Фактор мира и стабилности на Балкану“

Ђорђе Вукадиновић   
недеља, 02. август 2015.

Дакле, поштован као Тито, опасан као Милошевић, регионално омиљен као Тадић, храбар као Ципрас и трагичан као Ђинђић. Али од свега тога, заправо, ништа баш сасвим, до краја и одистински

 
Коментар дана

Послушност Бриселу као основна обавеза Грчке

Александар Костић   
петак, 04. новембар 2011.

Званичници уније отворено су заузели став против изјашњавања грађана, а из Брисела и најважнијих европских престоница Атини су послате поруке које су до сада биле резервисане за земљу попут Србије. Грчкој је припрећено и избацивањем из ЕУ.

 
<< Прва < Претходна 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 Следећа > Последња >>

Страна 257 од 432

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер