Početna strana > Debate
Debate
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Početak predizborne kampanje u Srpskoj

Slobodan Durmanović   
ponedeljak, 15. septembar 2014.

Ipak, svaki malo bolji poznavalac kretanja u društvu, ubeđeniji je da manja izlaznost(50-55 odsto) donosi bolji rezultat vladajućim strankama nego opozicionim, odnosno da smanjenje broja apstinenata i rast izlaznosti na 60 i više procenata više odgovara opoziciji nego aktuelnoj vlasti.

 
Kuda ide Srbija

Da li lažne dojave o postavljenim bombama predstavljaju razlog za zabrinutost?

Vladimir Jevtić   
ponedeljak, 25. april 2011.

Rusija je osim realnih terorističkih akata morala da se suočava i sa talasom pretnji koje su predstavljale lažne dojave o bombama, tako da uvek postoji mogućnost da uslede i pravi napadi. 

 
Crkva i politika

Vernici Druge Srbije

Darko Đogo   
ponedeljak, 07. septembar 2009.

Ni "druga" Srbija nije oduvijek bila lišena religijskih zanosa; u stilu Sent-Egziperija bi se moglo reći da su "svi drugosrbijanci nekada bili nacionalisti i vjernici, samo ih se mali broj danas toga sjeća". Biće da su ova "rana interesovanja" bila plod čistog političkog pragmatizma.

 
Kosovo i Metohija

Srpska politička elita je žrtvovala Kosovo zarad opstanka na vlasti i evrointegracija

Đorđe Vukadinović   
petak, 16. maj 2014.

Što se tiče eventualne nove skupštinske rezolucije o Kosovu, nju je najavio predsednik Nikolić, ali to, zasad, deluje više kao njegova lična inicijativa i pokušaj da se vrati fokus javnosti, s obzirom na to da je poslednjih meseci prilično politički marginalizovan od strane vlade i novog premijera Aleksandra Vučića.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Hram Hristovih mladenaca

Bojana Krstić   
četvrtak, 13. maj 2010.

Stradanje Srba u NDH, a pogotovo u Jasenovcu, iz više razloga je jedinstveno u istoriji, čak i kada je reč o strašnom 20. veku. To stradanje se za Srbe izdvaja kao naročiti događaj, baš kao što su holokaust i Aušvic naročiti i jedinstveni događaji za Jevreje.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

U susret izborima u Srpskoj

Slobodan Durmanović   
subota, 23. avgust 2014.

Na koju će se stranu nagnuti „blok centra“ ako bude u situaciji da - kada se glasovi saberu - bude tas na vagi između dva suprostavljena bloka, zavisiće ponajpre od toga ko će pobediti u trci Dodik-Tadić. Čini se da će se „blok centra“ opredeljivati upravo prema pobedniku te trke.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Betoniranje istine u Švajcarskoj

Stefan Karganović   
petak, 30. april 2010.

Ovako oštra intervencija Društva za ugrožene narode, čiji je gospođa Memišević prominenti član, utoliko je frapantnija zato što je tekst Ramelea i De Arauha, koji ih je podigao na noge, pisan sasvim neostrašćenim i potpuno benignim tonom.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Da li je u Republici Srpskoj nastao novi DOS i koja mu je svrha?

Nenad Pivaš   
utorak, 19. avgust 2014.

Stranka je ranije imala sporazum o saradnji sa DSS-om, no za vreme parlamentarnih izbora u Srbiji 2014. prilično im je zasmetao Dodikov susret sa Koštunicom i Kusturicom u Andrićgradu. Smatrali su da ovim Dodik ruši Vučića jer „mu ne odgovara nikakva vlast u Srbiji koja za prioritet ima borbu protiv korupcije i kriminala“.

 
Kuda ide Srbija

Osam vekova rusko-srpskih specijalnih odnosa

Vuk Jeremić   
četvrtak, 21. april 2011.

U dva globalna konflikta u 20. veku bili smo saveznici. Nikada nećemo zaboraviti da je Rusija u Prvi svetski rat ušla zbog agresije Austro-Ugarske na Srbiju.. Naredne jeseni, naša iznurena vojska bila je primorana na povlačenje ka Jonskom moru preko Albanije.

 
Crkva i politika

Kako je SPC pojela vojvođanske dabrove

Slobodan Antonić   
petak, 10. jul 2009.

Uzrok nestanka vojvođanskih dabrova je pravoslavlje. Naime, `životinje koje iz vode izlaze`, po nekakvim blesavim tumačenjima, ne mogu biti mrsna hrana, te su dozvoljene u vreme posta. Tako "mantijaši" uobraze nešto, ponesu noževe i pokolju sve dabrove po Vojvodini! 

 
Kosovo i Metohija

Predlog dugoročnog rešenja pitanja Kosova i Metohije

Branislav Popović   
sreda, 09. novembar 2011.

Skupština predlaže izvršnim vlastima Republike Srbije da pozovu vlasti „Kosova“ da putem direktnih pregovora sporazumno funkcionalno razgraniče srpski narod i ostale građane Republike Srbije od albanske nacionalne manjine.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Hrvatski antifašizam i Blajburg

Marinko Vučinić   
nedelja, 16. maj 2010.

Prvi akt Nezavisne Hrvatske Države nakon razbijanja avnojevske Jugoslavije bilo je ukidanje konstitutivnosti srpskog naroda. Tako su se čuvale i poštovale tekovine antifašističke borbe na koju se sada tako uporno i zdušno pozivaju hrvatski državni funkcioneri.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Bosanski džihadisti – (ne)kontrolisana pretnja

Slobodan Durmanović   
utorak, 09. septembar 2014.

Može biti da se ključ najnovijih hapšenja krije u pritisku zapadnih centara moći na Tužilaštvo BiH, OSA, „saveznu policiju“ Sipu i policijske agencije u FBIH, pojačanog nakon poslednjih zverstava džihadista ISIS-a, u čijim se redovima i bori najveći broj najopasnijih bosanskih džihadista na „privremenom radu“ u Siriji.

 
Kuda ide Srbija

Sabornost kao mogući izlaz

Davor Mandić   
petak, 22. april 2011.

Nesloge ne treba da nas razočaravaju i da nas rastužuju, nego da nas podstaknu, da nam budu odskočna daska na putu ka jedinstvu. One to u suštini i jesu.

 
Crkva i politika

Kraj velike prevare u Međugorju

E. Majkl DŽons   
petak, 31. jul 2009.

Sadašnji papa potpuno se slaže sa tim da su takozvana prikazanja u Međugorju prevara. Međugorje je bio izum otpadničkih i pobunjeničkih grupa franjevačkih sveštenika koje su se bogatile od ove prevare po cenu jedinstva crkve i dobrih odnosa sa pravoslavcima.

 
Kosovo i Metohija

''Južni Srbi'' o braći sa severa

Janja Gaćeša   
utorak, 01. novembar 2011.

Neko proturi vest da je čuo da će im Beograd ukiniti plate ako ne uklone barikade. Glasina koja udara tamo gde najviše boli. Neko se među njima zapita: da nije to izgovor za gašenje srpskih institucija?

 
Crkva i politika

Turska ne može postati evropska država

Darko Tanasković   
četvrtak, 16. jul 2009.

Uveren sam da je osnovni razlog protivljenja učlanjenju Turske u EU to što je reč o velikoj i mnogoljudnoj muslimanskoj državi, kulturno različitoj od Evrope. Neoosmanizam jeste konstanta turske spoljne politike, a mi smo ipak posthrišćansko i sekularno društvo.

 
Kosovo i Metohija

Manastir Gračanica kao "kosovska kulturna baština"

Janja Gaćeša   
petak, 28. oktobar 2011.
Novo je doba, pa su nove i metode uništenja postojanja jednog naroda. Naš i samo naš je problem što se zbog puta u Evropsku uniju mi pravimo da to ne vidimo! I ne samo to, predstavnici naše crkve su im se na žalost pokorili.
 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Brendiranje Srbije – svet o nama dan posle izglasavanja Rezolucije o Srebrenici

Aleksandar Pavić   
petak, 23. april 2010.

Potrebna nam je srpska skupština koja će svetskoj javnosti da istakne – i stalno da ističe – da se brojke „stalno menjaju“ upravo zato što ništa definitivno nije utvrđeno u vezi sa Srebrenicom.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Vladavina SNSD i ekonomski suverenitet Republike Srpske

Aleksandar Savanović   
petak, 15. avgust 2014.

Ekonomska devastacija sama po sebi ugrožava politički status RS. A njene posljedice nas dovode u situaciju da više nismo u stanju da samostalno donosimo političke odluke. Parola-obećanje o „referendumu“, „nemogućoj Bosni“ i sl. je sporednim putem ugrozila ne samo ekonomsku stabilnost RS već i njenu političku poziciju.

 
<< Prva < Prethodna 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Sledeća > Poslednja >>

Strana 74 od 128

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner