Početna strana > Debate
Debate
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Bosanski atlas zločina ili dezinformacija?

Stefan Karganović   
ponedeljak, 23. novembar 2009.

Rezultati ekshumacija masovnih grobnica su jedini corpus delicti srebreničkog zločina i oni zato moraju biti referentna tačka za svaki činjenički utemeljeni razgovor. Apsolutno sve je diskutabilno i može biti predmet revizije osim – Srebrenice.

 
Kosovo i Metohija

Goranci – ljudi plemenitog soja

Dragiša Spremo   
subota, 05. mart 2011.

Naturalizovani Goranci vredan su, miroljubiv i dobroćudan narod. Uvek su nastojali da imaju dobre odnose sa susdima drugih vera i nacija. Na dobre komšijske odnose i saradnju upućivali su ih teški uslovi života u ovom kraju, a takođe i zajednički interesi.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Saradnja partizana i ustaša i revizija novije nacionalne povesnice

Vladislav B. Sotirović   
petak, 20. novembar 2009.

Isplivavava na površinu arhivska građa koja potvrđuje o otvorenoj i sistematsko-strateškoj saradnji hrvatskih ustaša i Brozovih partizana. Radi se o dokumentovanoj saradnji ustaša i partizana na prostoru Gacke doline.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Hilov doprinos Šarpovom metodu u BiH

Nenad Kecmanović   
utorak, 11. mart 2014.

Svi njegovi prethodnici su prijetili razvlašćivanjem entiteta, centralizacijom i unitarizacijom da bi demoralisali narod i obeshrabrili rukovodstvo, a proizvodili su bumerang efekat - nacionalni refleks samoodbrane i okupljanje oko jakog lidera. Hil je lukavo krenuo obrnutim putem.

 
Kuda ide Srbija

Srpska Unija

Boško Obradović   
subota, 21. avgust 2010.

Srpske integracije su put do Srpske Unije, a Srpska Unija je naš politički i državotvorni ideal, pre svih drugih ponuđenih integracija. Uskoro može biti kasno da se postavi ovaj nacionalni politički cilj, jer će ga svi susedni narodi već imati i istaći, a nove geopolitičke karte na Balkanu biće podeljene.

 
Crkva i politika

Prava nacionalnih zajednica i pravni status crkava i verskih zajednica u Crnoj Gori

Velibor DŽomić   
sreda, 26. novembar 2008.

Nijedan pravoslavni sveštenik u Crnoj Gori nema pravo da kaže da su samo crnogorski Srbi ili samo Crnogorci vernici kanonske Pravoslavne Crkve.

 
Kosovo i Metohija

Ne bih bio predsednik...

Aleksandar B. Đikić   
četvrtak, 24. februar 2011.

Bez politizacije slučaja "Žute kuće", on će se svesti na običan kriminalni čin, kakvih verovatno ima još u svetu, a on to nije. On je krajnje politički slučaj, sa jasnim političkim ciljem, sa akterima iz političkog establišmenta i deo je političke turbulencije devedesetih.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Biljana Plavšić: jedna tragična srpska priča

Stefan Karganović   
utorak, 27. oktobar 2009.

Šta je motivisalo Biljanu Plavšić da se nagodi, malo je verovatno da ćemo u skoroj budućnosti saznati. Činjenica je da je njena odluka u tom trenutku bila politički trijumf za Tribunal i njegove sponzore.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Novo značenje „Pete kolone“

Stefan Karganović   
petak, 07. mart 2014.

U Republici Srpskoj, pod dirigentskom palicom istih sila koje su uz pomoć domaćih saradnika u Ukrajini upravo završile svoj rušilački posao (bar oni tako misle), odigravaju se pripreme za isti proces. Mete su jasno definisane, mizanscen za izvođenje puča pod lažnom zastavom uveliko se postavlja.

 
Kuda ide Srbija

Jugoslavija i Jugosloveni

Duško Kovačević   
utorak, 03. avgust 2010.

Čitav dvadeseti vijek, kada je i došlo do otjelotvorenja jugoslovenske integralističke ideje, možemo uopšteno rekapitulirati kroz dva suprotna procesa koja su se smjenjivala: konstrukcije i dekonstrukcije, gradnje i razgradnje.

 
Crkva i politika

Aferim, vladiko!

Milorad Vučelić   
petak, 19. decembar 2008.

U dugogodišnjoj preciznio razrađenoj strategiji uništavanja naše zemlje, došla je po svemu sudeći na red i Srpska pravoslavna Crkva. Ulogu egzekutora na sebe je pruezeo „srpski Obama“, vladika zahumsko-hercegovački Grigorije.

 
Kuda ide Srbija

Titovo strateško partnerstvo sa okupatorom

Vladislav B. Sotirović   
subota, 11. septembar 2010.

Ni sam Staljin nije bio svestan da u stvari Tito hoće da iskoristi Nemce radi ostvarivanja svojih političkih ciljeva mimo zvanične politike Moskve. Koreni razlaza na relaciji Tito–Staljin ne vode od početka Tršćanske krize.

 
Crkva i politika

Pismo arhijerejima SPC

Vladika Grigorije   
sreda, 10. decembar 2008.

Poštujući elementarnu ljudsku logiku i elementarnu crkvenost, činilo mi se najnormalnijim da - ako je već tu molba prvoga među nama, njegovom rukom potpisana, u šta smo se svi uvjerili i jednodušno prihvatili - molbu staroga, svetoga i nemoćnoga oca uvažimo.

 
Kosovo i Metohija

Čudna vest s Kosova, koja skoro da objašnjava srž srpske politike prema njemu

Ana Radmilović   
petak, 25. februar 2011.

Sagovornica, kao dokaz, otkriva neverovatnu konstrukciju prema kojoj se „Trajkovićevoj neće ništa desiti, jer ona svima priča da je bolesna“.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Istorijska nauka jedina merodavna za rehabilitacije

Đorđe Stanković   
nedelja, 01. novembar 2009.

Zamislili smo se nad mogućim posledicama revnosnog rada srpskog političkog sudstva. Svojim odlukama,  ono očigledno promoviše određenu političku klimu, šalje javnosti određene političke poruke, koje putem medija utiču na širenje revanšizma i stvaranja haosa.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Hoće li biti izbora u BiH?

Slobodan Durmanović   
petak, 14. mart 2014.

Mogućnosti za održavanje takvih izbora u RS se nekako mogu i iznaći u političkoj praksi, dočim se vanredni izbori na nivou BiH ne bi mogli održati bez promene Izbornog zakona BiH, jer taj zakon uopšte ne predviđa mogućnost održavanja vanrednih izbora.

 
Kuda ide Srbija

Problem položaja Srba u regionu

Čedomir Antić   
utorak, 17. avgust 2010.

Srbija nema iskustva u modernoj, dugoročnoj i demokratskoj nacionalnoj politici. Za deo naše političke elite tokom proteklih dvadeset godina, briga o srpskom narodu u regionu je jedna zamorna i dosadna maskarada.

 
Crkva i politika

O ''metodologiji'' i ''činjenicama'' akademika Momčila Zečevića, recenzenta i branitelja knjige-plagijata Predraga Ilića

Protojerej mr Velibor DŽomić   
petak, 22. avgust 2008.

Zašto je uvaženi akademik CANU iz teksta svoje diskusije izbacio ono što je izgovorio, a ubacio ono što nije izgovorio?

 
Kosovo i Metohija

Vučitrn – grad koji pamti Mlečane i Kneza Lazara

Dragiša Spremo   
sreda, 23. februar 2011.

Urbanom razvoju i ekonomskom snaženju ove stare kosovske varoši doprinosilo je najviše to što je smešten u samom središtu bogate rudarske oblasti.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Jedan lični osvrt povodom oslobođenja Biljane Plavšić

Aleksandar Pavić   
utorak, 27. oktobar 2009.

Po puštanju na slobodu Biljana Plavšić zaslužuje svaki obzir i svaku zaštitu od države. Nije ovde reč o ličnim simpatijama, već o minimumu nacionalnog i državnog dostojanstva koje treba vaspostaviti.

 
<< Prva < Prethodna 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Sledeća > Poslednja >>

Strana 80 od 128

Anketa

Da li mislite da će u 2025. godini biti održani vanredni parlamentarni izbori?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner