Početna strana > Rubrike
Rubrike
Politički život

Proces integracija Srbije u EU vraćen na početak?

Dušan Kovačev   
sreda, 12. februar 2020.

  Jedini preostali smisao evroinategracija Srbije u EU je da se kroz IPAP i IPARD programe i dalje nagrađuje režim za vernost besmislenim, a štetnim evrointegracijama. U srpskom jeziku reč kojom se naziva ova poajva naziva. Znate li koja je to reč?

 
Komentar dana

Robno-tržišni fundamentalizam ili ''bolje rob nego grob''

Dejan Ristivojević   
petak, 18. decembar 2015.

Moderno robovlasničko društvo je zasnovano na dugu, odnosno dug je ništa drugo nego sredstvo kontrole i upravljanja. Odnos kreditora i dužnika je takav da dužnik mora stalno da ima na umu da duguje.  

 
Kulturna politika

Fenomen mržnje prema sopstvenom narodu savremene srpske elite

Dragoljub Danilović   
petak, 01. jul 2011.

Uticajni intelektualni krugovi u Srbiji, okrenuti prema američkom i zapadnoevropskom modelu života, osporavaju sopstvenu državu, narod, crkvu, sve institucije kojima su Srbi donedavno poklanjali najveće poverenje.

 
Politički život

Opet se u jednom danu zadužujemo za skoro 450 miliona evra, a ministri i vladajuća većina to slave kao „veliki uspeh"

Đorđe Vukadinović   
četvrtak, 30. januar 2020.

Dug je uvek zao drug, gospodine ministre, a ako su nam perspektive tako sjajne i svetle, zašto se bar deo ovoga ne finansira iz prihoda? Zašto se predlažu stavke poput čuvenog nacionalnog stadiona i grupe drugih stadiona u visini od nekoliko stotina miliona evra i izdvaja novac u budžetu za te potrebe?

 
Komentar dana

„Alahu ekber“ i kulturna dekontaminacija

Radenko Tošić   
petak, 04. decembar 2015.

Rijaliti „Farma“ prirodno je stanište ostrašđenih, isfrustriranih i očajnih osoba, koji, uz pristojan honorar, pristaju da ponižavaju i budu poniženi. Stanari su vezani ugovorom, dovedeni s namjerom da prave urnebes kako bi se podigla gledanost.

 
Kulturna politika

Veselin Masleša i tragična noć na Sutjesci

Dragiša Spremo   
četvrtak, 23. jun 2011.

Svuda gdje se pojavljivao Veselin Masleša je predstavljan kao vrsni poznavalac ekonomske nauke i istorijskog materijalizma, koje primjenjuje u svojim analizama, pa je niz njegovih radova i studija iz te oblasti ostao neprevaziđen.

 
Politički život

Događaji u Crnoj Gori su vratili dostojanstvo i jedinstvo srpskom narodu, ali Srbija Podgorici još uvek nije uputila ni protestnu notu

Nemanja Vučković   
petak, 24. januar 2020.

Mi ćemo narednih dana podneti narodnu inicijativu i krenuti u kampanju sakupljanja potpisa za usvajanje „Rezolucije o ugroženosti Srba u Crnoj Gori“, time ćemo jasno staviti Narodne poslanike Republike Srbije pred izbor podrške ili uskraćivanja podrške narodu i Crkvi u Crnoj Gori.

 
Komentar dana

Ratovi prelaze u ruke privatnika

Vojislav M. Stanojčić   
ponedeljak, 30. novembar 2015.

U Iraku 2003. bilo je 140.000 američkih vojnika i 21.000 najamnika. Broj ovih drugih postepeno je rastao da bi 2010. godine dostigao 173.000 i nadmašio broj redovnih američkih vojnika, kojih je bilo 146.000. To je očigledan dokaz da je rat sve više prelazio u privatne ruke.

 
Kulturna politika

Matura u Srbiji, ili estradizacija sazrevanja

Dragana Kanjevac, Nataša Vukićević, Zoran Milivojević, Dragomir Antonić   
utorak, 07. jun 2011.

Veliki problem savremenog društva je preterano popustljivo vaspitanje koje dovodi do toga da je sve više razmažene dece.

 
Politički život

Balkan i Evropska unija - između obećanog raja i demografske katastrofe?!

Aleksandar Radović   
subota, 18. januar 2020.

Posebno je izraženo razočaranje na Istoku. Nakon pada Berlinskog zida ljudi su očekivali da će brzo dostići životni standard Francuske ili Nemačke. Postali su građani druge klase koji su na margini, nemaju ista prava i ne uživaju poštovanje kao građani na Zapadu

 
Savremeni svet

Neliberalne demokratije ili kako objasniti izbor(e) u Istočnoj Evropi

Vukašin Neimarević   
subota, 17. mart 2018.

Koncept neliberalne demokratije prvi je izneo Farid Zakarija 1997. godine. Po njegovom mišljenju, neliberalne demokratije nalikuju u mnogome liberalnim demokratijama, jerimaju slobodne ili barem delimično slobodne izbore, s tom razlikom što u neliberalnim demokratijama nedostaju neki drugi elementi liberalne demokratije a prvenstveno se tu misli na jako civilno društvo. Međutim, neliberalna demokratija, jednako kao liberalna,obuhvatavrednosti slobode okupljanja, raznolikost medija i višepartijski sistem

 

 
Prenosimo

Igra praznih stolica

Miroslav Lazanski   
subota, 02. februar 2013.

Posle svega došle su naše izjave „kako ne treba bežati od razgovora o svemu, i ukoliko dođe do sveobuhvatnog rešenja za Kosovo i Metohiju, može se razgovarati i o stolici Kosova u UN”. A šta je to „sveobuhvatno rešenje za Kosovo i Metohiju”, to bi valjda trebalo da piše i u platformi i u rezoluciji o Kosovu. 

 
Ekonomska politika

Kineske milijarde za Balkan

Majkl Martins   
sreda, 24. februar 2010.

Najveći razlog za atraktivnost kineskih ponuda jeste u činjenici da Kinezi odmah nude novac za velike projekte. Kineske banke daju kredite sa kojima siromašne vlade balkanskih državica pokreću privredne programe i plaćaju velike projekte, koje onda odrađuju kineske firme.

 
Savremeni svet

Indija se mora pripremiti za rat na dva fronta – sa Pakistanom i Kinom

Prakaš Katoč   
četvrtak, 15. mart 2018.

Indija se mora pripremiti za rat na dva i po fronta. Njene jedinice moraju da pokriju oblasti u kojima su tradicionalno bile slabo prisutne. Urgentno je potrebno da se razvije pogranična infrastruktura, angažovanjem civilnih entiteta.

 
Prenosimo

Polemika oko Vojvodine

Branko Pavlović, Boško Obradović   
subota, 22. decembar 2012.

Polemika između Branka Pavlovića i Boška Obradovića oko pitanja autonomije AP Vojvodine i moguće promene Ustava Srbije.

 
Ekonomska politika

Ograničeni dometi delovanja MMF-a u evrozoni

Sajmon DŽonson   
subota, 27. februar 2010.

MMF je nastao krajem Drugog svetskog rata, umnogome kao plod partnerstva SAD i zapadne Evrope. Snažna zastupljenost predstavnika Starog kontinenta u MMF-u, koja se ogleda i u činjenici da je lider te organizacije Evropljanin, nije po volji ostatku sveta.

 
Savremeni svet

Kako se armija Izraela priprema za rat na više frontova

Jakov Lapin   
sreda, 14. mart 2018.

Tokom govora u Interdisciplinarnom centru u Hercliji, početkom januara, načelnik glavnog štaba IOS-a Gadi Ajzenkot, identifikovao je pet frontova koji predstavljaju pretnju po Izrael

 
Prenosimo

In memoriam - Srbija je na putu nestajanja, petooktobarski prevrat bio velika obmana

Dobrica Ćosić   
nedelja, 18. maj 2014.

Petooktobarski prevrat 2000. godine, izveden narodnim gnevom i sa snažnom podrškom stranih obaveštajnih službi, bio je ideološki heterogen i sa nekompetentnim vođstvom. Taj poredak nije ispunio očekivanja i nade izmučenog i osiromašenog naroda Srbije.

 
Ekonomska politika

Fijat i Srbija

Milan Purić   
petak, 19. februar 2010.

Može se zaključiti da je Fijat ozbiljno naumio da iskoristi sve pogodnosti koje mu je Srbija (i EU pred poslednje izbore) velikodušno ponudila. Šta može uticati da ova toliko poželjna investicija u Kragujevac i Srbiju ne zaživi?

 
Savremeni svet

"Savez kineskih socijalističkih republika"

Aleksandar Hramčihin   
ponedeljak, 26. februar 2018.

U poređenju sa Bliskim istokom, Ukrajinom, Afrikom i Korejskim poluostrvom, region jugoistočne Azije i njemu susedni deo Okeanije izgledaju kao vrlo spokojna mesta.

 
<< Prva < Prethodna 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 Sledeća > Poslednja >>

Strana 138 od 431

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner