Početna strana > Rubrike
Rubrike
Savremeni svet

Autokefalnost "Ukrajinske pravoslavne crkve" kao novo američko oružje za odvajanje Kijeva od Moskve

Lorenco Vita   
petak, 12. oktobar 2018.

SAD stalno misle na Ukrajinu. Nije tajna da su učinile sve kako bi je odvojili od Rusije. I nije tajna da sada žele da to učine na takav način da se ona više nikada ne vrati u orbitu Moskve

 
Prenosimo

Reportaža iz E-ludnice II, ili razvojni put Pere Šnajdera

Vladimir Kecmanović   
ponedeljak, 04. mart 2013.

Bilo je tužno gledati Perinu uplašenu, izgubljenu grimasu, dok je dumao kako da se izvuče iz nezgodne situacije u koju se nesmotreno našao, a koja je ozbiljno dovodila u pitanje status omiljenog beogradskog Sarajlije, pa time i uhlebljenje kod gazde.

 
Ekonomska politika

Kineske milijarde za Balkan

Majkl Martins   
sreda, 24. februar 2010.

Najveći razlog za atraktivnost kineskih ponuda jeste u činjenici da Kinezi odmah nude novac za velike projekte. Kineske banke daju kredite sa kojima siromašne vlade balkanskih državica pokreću privredne programe i plaćaju velike projekte, koje onda odrađuju kineske firme.

 
Savremeni svet

Povratak vojnog roka u Evropi

Alberto Rohas   
utorak, 25. septembar 2018.

Nemačka, zemlja sa najmoćnijom ekonomijom u EU, neće vojno predvoditi Evropu zbog svoje prošlosti. I Vladimir Putin je već pokazao da je nostalgičan za sovjetskom imperijom, i teži da ponovo uspostavi njen uticaj. Moskva je došla do toga da kaže, kako se ,,trenutno odnosi između Rusije i NATO-a nalaze u najdubljoj krizi još od vremena Hladnog rata“.

 
Prenosimo

Šešelj, deset godina posle

Vladan Dinić   
subota, 02. mart 2013.

Jer, pošten da budem, Vojislava čovek može da ne voli, može i da ga mrzi, može da se slaže, ili ne slaže, ali jednostavno, čovek mora da ga ceni... Šešeljev povratak u Srbiji, kad bude, a, i, ako ga bude, opet će, i još jednom, promeniti sliku Srbije?!

 
Ekonomska politika

Ograničeni dometi delovanja MMF-a u evrozoni

Sajmon DŽonson   
subota, 27. februar 2010.

MMF je nastao krajem Drugog svetskog rata, umnogome kao plod partnerstva SAD i zapadne Evrope. Snažna zastupljenost predstavnika Starog kontinenta u MMF-u, koja se ogleda i u činjenici da je lider te organizacije Evropljanin, nije po volji ostatku sveta.

 
Savremeni svet

U narednim mesecima, u svetu će se mnogo toga promeniti

Vili Vimer   
petak, 14. septembar 2018.

Ko kontroliše naše elite i medije, ako se čak i Tramp hvata za pruženu ruku iz Kremlja, a nama govore da se s Rusijom ne može sporazumevati?

 
Prenosimo

Čerečenje Kusturice

Milena Ristić   
sreda, 06. mart 2013.

Iz stotine obrađenih izveštaja Državne revizorske institucije Srbije, u kojima vrve drastični primeri zloupotrebe službenog položaja, nenamenskog trošenja novca, itd... izvučen je Kusturica sa bizarnim i nehatnim privrednim prestupom njegovog knjigovodstva, i stavljen na stub srama.

 
Ekonomska politika

Fijat i Srbija

Milan Purić   
petak, 19. februar 2010.

Može se zaključiti da je Fijat ozbiljno naumio da iskoristi sve pogodnosti koje mu je Srbija (i EU pred poslednje izbore) velikodušno ponudila. Šta može uticati da ova toliko poželjna investicija u Kragujevac i Srbiju ne zaživi?

 
Savremeni svet

Zašto se Ukrajina ograđuje od ubistva Zaharčenka?

Jurij Zajnašev, Oleg Moskvin   
nedelja, 09. septembar 2018.

Tokom rata sa separatistima, ruski bezbednjaci su sa ponosom saopštavali o likvidaciji glavešina poput DŽohara Dudajeva ili Aslana Mashadova. Ipak, za likvidacije koje su počinjene u inostranstvu, Rusija takođe nije nikada preuzimala na sebe odgovornost. Na primer, za atentat na trećeg lidera separatista Zelimhana Jandarbijeva, koji se desio u Kataru 2004. godine

 
Komentar dana

Kasno Vučić na Kosovo stiže, ali tačno pred izbore - i da podrži Tačija

Nenad Kojić   
subota, 27. februar 2016.

U sistemu poremećenih vrednosti čiji je temelj protestanska filozofija Vebera koju naš predsednik Vlade zastupa, Srbi treba da odbace svoje junake kao što su Miloš Obilić i Banović Stahinja i da prihvate klimoglavce, a da se izdaja tretira kao narodna mudrost koja treba da spreči pogibiju građana.

 
Kulturna politika

Riznica manastira Visoki Dečani

Dragiša Spremo   
ponedeljak, 25. jul 2011.

Bile su potrebni široka teološka obrazovanost i slikarska obaveštenost da bi se slikama tako podrobno izrazila savremena shvatanja o poreklu sveta i života, o odnosu hrišćanstva prema starijim, biblijskim kulturama.

 
Politički život

Pošto naš Predsednik mnogo voli i poštuje nemačke uzore – da li nam sledi i "Zakon o prenosu ovlašćenja"?!

Cvijetin Milivojević   
petak, 15. maj 2020.

Nije li on, i na ovim izborima, kandidat za gradonačelnika i predsednika svih opština po Srbiji? Nije li upravo on, već godinama, i stvarni prvi čovek Ustavnog i predsednik većine sudova i tužilaštava širom Srbije, i predsednik Izborne komisije, i komandant svih kriznih štabova, i "Struka nad svim strukama", i popečitelj svih ministarstava, "najdraži sin i unuk (od ove kampanje, i "najbolji otac") svih srpskih naroda i narodnosti"

 
Komentar dana

Zapadna rusofobija i treći svetski rat

Emil Vlajki   
nedelja, 06. mart 2016.

Nadajmo se, također, da će razum prevladati i da se ovaj konflikt uopće neće odigrati. A ako se on desi, da će se, ma koliko je tragično kazati tako nešto, ograničiti samo na Siriju. 

 
Kulturna politika

Tašmajdansko-azerbejdžanski park

Dragana Trifković   
petak, 01. jul 2011.

Tašmajdan je jedan od najznačajnih kulturno-istorijskih prostora  u Beogradu. Sadašnji izgled parka rezultat je kratkoročnih predizbornih interesa predsednikaa Tadića i njegove stranke koja je na vlasti u Beogradu.

 
Politički život

U Srbiji gladuju samo oni koji moraju, a ovi što gladuju dobrovoljno, obično završe siti

Vladan Dinić   
sreda, 13. maj 2020.

U Srbiji gladuju samo oni koji moraju, a ovi što gladuju dobrovoljno, obično završe siti… A ovaca je mnogo

 
Komentar dana

Nova „briselska pobeda“ ili kako spinuje Vučićeva medijska mašinerija

Igor Marković   
četvrtak, 28. januar 2016.

Dakle, ogromna većina građana uopšte nije saznala da je zvanična Srbija juče u Briselu pristala da prizna diplome „kosovskog univerziteta“ i registarske tablice „Republike Kosovo“.

 
Kulturna politika

Čelzi Hendler - "nož u srcu" Srbije

Jovana Papan   
sreda, 29. jun 2011.

Izvesna Čelzi Hendler, u svojoj emisiji „Čelzi u sitne sate“ sočno je izvređala Srbe i Srbiju, zbog toga što su izviždali Ejmi i svoje nezadovoljstvo njenim nastupom iskazali na društvenim mrežama.

 
Politički život

Iz arhive NSPM - Govor na skupu podrške vladici Joanikiju “Sveća za slobodu” ispred Crkve Svetog Marka (14. maj 2020.)

Đorđe Vukadinović   
nedelja, 30. maj 2021.

Nema danas ugroženije i potlačenije zajednice i manjine u Evropi, možda i u svetu, nego što je to srpska crkva i srpski narod u Crnoj Gori. I to treba jasno i glasno reći. To nije „huškanje“, to je prosto konstatovanje elementarne činjenice

 
Komentar dana

"Viva la Revolucion"

Emil Vlajki   
ponedeljak, 18. januar 2016.

Tendencijski gledano, a stvari u tom pogledu sve više izmiču kontroli, pravoslavlje će u Srbiji, i na nivou njenih populacija, dobiti krajnje ozbiljnu konkurenciju u nepravoslavnim, posebno ne-kršćanskim, religijama.

 
<< Prva < Prethodna 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 Sledeća > Poslednja >>

Strana 140 od 438

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner