Početna strana > Rubrike
Rubrike
Politički život

Da li naše službe prate kontakte koje Ana Brnabić i njen brat imaju sa bezbednosnim službama Hrvatske – i da li EU od Srbije pravi sabirni centar za migrante?

Srđan Nogo   
sreda, 17. oktobar 2018.

Narodni poslanik Srđan Nogo pitao je u Narodnoj skupštini da li je Ana Brnabić potpisala Dablinski sporazum o migrantima i da li naše službe prate kontakte koje ona i njen brat imaju sa bezbedonosnim službama Hrvatske, koliko se plaća najavljena readmisija, i ko će naplatiti novac, kao i o pravim razlozima učestalih poseta Aleksandra Soroša Vučiću.

 
Komentar dana

Ko ponižava Srbiju?

Trifun Ristić   
subota, 30. novembar 2013.

Dok se cela politička i nevladina elita smenjuje na cinkaroškim brifinzima u zapadnim ambasadama u Beogradu, poniženja koji nam oni priređuju se tumače kao želja naših partnera da pomognu...

 
Kulturna politika

Bolonja: Štancovanje radne snage

Lino Veljak   
utorak, 08. decembar 2009.

Jedinstvo poučavanja i istraživanja se nadomješta slijedom brzopoteznih kurseva na temelju kojih se u roku od tri godine tržištu radne snage izručuje sve veća količina priučenih, ali fleksibilnih polustručnjaka za različita područja djelatnosti.

 
Politički život

Jedno pitanje za Generalnog sekretara predsednika Srbije Nikolu Selakovića - a može i za predsednika, ako ima vremena - ko je zaista u koaliciji sa Natašom Kandić, Sonjom Liht i Jelenom Milić?

Milanko Šekler   
petak, 10. avgust 2018.

Dragi moj poštovani Nikola Selakoviću, nije pravo pitanje odakle Nataša Kandić i Sonja Biserko (a ja bih dodao i Sonja Liht, Borka Pavićević, Jelena Milić, Ivan Vejvoda, Milan Antonijević, i svi ostali) sada odjednom (zadnjih nekoliko dana) na istoj strani sa „nekim nesrećnim članovima SPC“ (kako vi rekoste).

 
Prenosimo

Boris Tadić i Ivo Josipović destabilizuju BiH

Fra Petar Jeleč   
petak, 12. avgust 2011.

Dok se destruktivnoj politici Borisa Tadića u sprovođenju velikosrpskog i memorandumskog projekta u regiji ne treba previše iščuđavati, aktivnost Ive Josipovića u sekundiranju politici Borisa Tadića u regiji u najmanju je ruku zabrinjavajuća.

 
Ekonomska politika

Srpska ekonomija u krizi: nazeb ili arogancija vladajuće elite?

Nikola Tanasić   
ponedeljak, 02. mart 2009.

U organizaciji Srpske liberalne stranke, Naprednog kluba i Nove srpske političke misli, održana je tribina posvećena svetskoj ekonomskoj krizi i dimenzijama njene pretnje po privredu Srbije.

 
Savremeni svet

Hoće li biti revolucije u Rusiji?

Ana Makarova   
utorak, 21. jun 2016.

On je podvukao da ako dođe do prevrata, krivci nisu oni koji su ga organizovali, već uglavnom oni koji sada imaju vlast. Oni su morali da sprovode duboke sistemske reforme tokom poslednjih godina, koje inače nisu sprovodili, pojasnio je bloger uzrok takvog stanja stvari.

 
Kulturna politika

Anatomija Fejsa (II)

Zoran Grbić   
subota, 05. decembar 2009.

Fejsbuk je mesto gde ljudi uglavnom prenose tuđe ideje i ocenjuju ono što je već izmišljeno. Čitava ta ogromna softverska mašinerija radi cilju što efikasnijeg uništavanja slobodnog vremena i udaljavanju čoveka od onoga što je realni svet,  sa datom iluzijom povezanosti.

 
Politički život

Moskva je izvukla pouke iz negativnih posledica ruskog ćutanja u vreme potpisivanja Briselskog sporazuma - novi separatni sporazum sa kosovskim Albancima bi bio opštenacionalna i državna katastrofa

Viktor Kolbanovski   
četvrtak, 02. avgust 2018.

Kao kvalitetni rasplet u datoj situaciji deluje povratak regulisanja kosovskog pitanja pod okrilje SB UN. Takvo rešenje isključuje stanje ”zamrznutog konflikta” i može da obezbedi dugoročno rešenje kosovskog problema kroz pregovore zainteresovanih strana na osnovu stavova rezolucije 1244 SB UN

 
Komentar dana

Samo muk i čemer, ili "tužni skupe, glasaj za nas"

Bogdan Živković   
subota, 16. novembar 2013.

Pošto poraz nije poraz dok nije „do nogu“, vlast je posle bruke koju je doživela na lokalnim izborima na Kosovu 3. Novembra, bojkotom na koji je reagovala razbijanjem glasačkih kutija, rešila da ide „do kraja“ šaljući predsednika vlade da dovrši posao, a usput najavljujući da će sa njim u Kosovsku Mitrovicu putovati i lično PPV.

 
Savremeni svet

EU posle Britanije

Branko Pavlović   
petak, 24. jun 2016.

Najveća politička promena koju ja sada vidim, nakon rezultata glasanja o izlasku Britanije, je u tome što Nemačka ne može da dozvoli da još makar jedna država odluči da napusti EU.

 
Prenosimo

Srpski nacionalizam negira crnogorski nacionalni, kulturni i vjerski identitet

Milo Đukanović   
četvrtak, 14. jul 2011.

Ne smijemo se ni dati zavarati, kobajagi bratskim preporukama tipa: dobro, nezavisni ste, ali okanite se priče o nacionalnom identitetu, o svojoj kulturi, o crkvi, o jeziku.

 
Ekonomska politika

Decenijska kriza

Branko Pavlović   
sreda, 04. mart 2009.

Veliki broj građana Srbije uopšte nema svest o tome da je sadašnje stanje nerealno dobro i da u narednih dvadesetak godina boljeg neće ni biti. Naravno, ovo danas je loše, ali je mnogo bolje od druge polovine ove godine i neuporedivo bolje od sledeće i narednih godina.

 
Savremeni svet

Homokolonijalizam posle Orlanda i američki predsednički izbori

Zoran Ćirjaković   
četvrtak, 23. jun 2016.

Za razliku od stanovnika Zapada, nama – "Ostalima" – nije dozvoljeno da sami pišemo svoje istorije i menjamo društvene odnose. Ostali smo objekti neokolonijalnih intervencija, navodno spasilačkih i civilizatorskih misija koje su danas snažno oslonjene na različite autokolonijalne aktere.

 
Kulturna politika

„Evropeizacija“ i „kolonizacija“ srpske književnosti

Slobodan Vladušić   
nedelja, 06. decembar 2009.

Ukoliko se srpska književnost svede na preuzimanje tuđih stereotipa o narodu kome pripada, pa i o sebi samoj, ona će suštinski sebe isključiti iz korpusa tekstova koji nazivamo evropska književnost.

 
Politički život

Odgovor na pismo Aleksandra Vučića Srbima sa KiM - Od tebe nam ništa ne treba, samo vrati pozicije koje smo imali dok ti i SNS niste došli na vlast

„Otadžbina“   
utorak, 07. avgust 2018.

"Predsedniče, nama od tebe ništa ne treba. Vrati nam onu poziciju koju smo imali 2012. godine kada si došao na vlast. U izdaji mislimo da si duboko zagazio i da ti povratka nema"

 
Komentar dana

Američke ratne ptice nadletele sporna kineska ostrva

Vladimir Jevtić   
četvrtak, 28. novembar 2013.

Kina nije reagovala. Isprva mediji su preneli da Peking nije obavešten o preletu američkih aviona, a onda su izvestili da je Kina ipak bila upoznata sa navedenim preletom, ali nije učinila ništa da bi branila svoju zonu. Nije čak ni zvala letelice koje su povredile kineski prošireni vazdušni prostor.

 
Ekonomska politika

Monetarna Kadinjača

Branko Radun   
petak, 27. februar 2009.

Recept stimulisanja potrošnje koja se sprovodi na zapadu ne može biti rešenje i za jednu lipsalu privredu kakva je naša. Naročito ne veštačko kreditno stimulisanje potrošnje, bez stimulisanja domaće proizvodnje, jer se tako samo povećava naš trgovinski deficit i dug stranim banakama.

 
Savremeni svet

Poljska kao udarna pesnica NATO pakta prema Rusiji

Slobodan Jovanović   
nedelja, 12. jun 2016.

Za vreme postojanja Varšavskog ugovora Poljska je bila najvažnija članica tog ugovora sem SSSR-a. Imala je najbrojniju armiju opremljenu sa jakim oklopno-mehanizovanim i artiljerijsko raketnim jedinicama.

 
Prenosimo

Zašto Boris Tadić nije srbijanski Vili Brant

Dnevni avaz   
sreda, 13. jul 2011.
Tadić je, kako ispravno analiziraju vodeći bh.mediji - u sasvim površnoj i netačnoj konstataciji da se u Srebrenici dogodio samo "strašan zločin", nigdje ne spominjući genocid, opet produbio nerazumjevanje, pa i nepovjerenje; umjesto da je obrnuto.
 
<< Prva < Prethodna 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Sledeća > Poslednja >>

Strana 184 od 438

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner