Početna strana > Rubrike
Rubrike
Politički život

Od Vučića s ljubavlju - Nataša Kandić i REKOM nasleđuju Haški tribunal?!

Saša Bižić   
sreda, 11. jul 2018.

I sada, nakon 24 godine pregalaštva Haškog tribunala, o čijim namjerama dovoljno govori nacionalna struktura uhapšenih, optuženih i osuđenih, ali i oslobođenih, opskurna stvorenja poput Nataše Kandić i Dinka Gruhonjića treba da daju “definitivni istorijski sud” o ulozi RS i Srbije u ratovima devedesetih?!

 
Komentar dana

Svaki treći Zemunac veruje političarima

Vojislav M. Stanojčić   
nedelja, 21. jul 2013.

Građani Srbije , koji su se od 1990. godine naovamo već više puta opekli na izborima, imali su dovoljno prilika da uvide kako su obećanja političara, zapravo,  obmane,  i da  su oni za političare zanimljivi samo kao glasačka mašina. Koja im je neophodna, ali koju veoma malo poštuju.

 
Kulturna politika

Veselje na ranču

Dragana Kanjevac   
ponedeljak, 05. oktobar 2009.

Umni zaključci o Srbiji kao ogromnom rieliti programu više ne važe – gotovo svaki rieliti šou bolji je od domaće svakodnevice. Svaka moguća represija i nelagoda u ovim programima čist je izliv ljubavi, rajska bašta u odnosu na prosečnu stvarnost.

 
Politički život

Zašto „Novo udruženje penzionera Srbije" daje podršku Draganu Đilasu i zbog čega se našao na udaru botova

Aleksandar Mihailović   
ponedeljak, 22. januar 2018.

 Novo udruženje penzionera Srbije (NUPS) ocenjuje da bi „reforma“ penzionog sistema Srbije, ukoliko bi bila sprovedena na način kako je najavio predsednik PUPS-a i ministar bez portfelja Milan Krkobavić, bila pogubna za penzionere u Srbiji i da bi još više pogoršala njihov i ovako katastrofalan položaj.  

 
Komentar dana

Predsednikova podrška

Vojislav M. Stanojčić   
utorak, 09. jul 2013.

Ako su se ko zna koliko puta do sada gđa Merkel, g. Oland ili neki treći državnik njihovog ranga potrudili  da odvoje svoje dragoceno vreme i stignu na  međunarodna takmičenja kako bi bodrili vrhunske sportiste iz svojih zemalja, da li je postojao neki razlog da tako nešto  ne učini i predsednik naše Republike?

 
Kulturna politika

Arapske satelitske televizije i novi komercijalni svetski poredak

Divna Vuksanović   
četvrtak, 01. oktobar 2009.

Medijska globalizacija, suprotno očekivanjima, deluje više u smeru približavanja arapskog sveta vrednostima Zapada, nego što potvrđuje njegovu izvornost i autentičnost.

 
Politički život

Sekularnost i "bogomdana" politika Aleksandra Vučića

Marinko M. Vučinić   
četvrtak, 25. januar 2018.

Ako se izjava Mitropolita Amfilohija karakteriše kao politizacija i mešanje predstavnika SPC u  državne poslove kako se onda može  označiti izjava Patrijarha Irineja da „Blagodarimo Gospodu što nem je podario čoveka koji se lavovski bori za srpski narod a posebno za mučeničko i stradalno Kosovo i Metohiju".

 

 
Komentar dana

Granice samoponiženja - i protokol je politika

Radoman Jović   
četvrtak, 11. jul 2013.

Kao i u mnogim drugim i u ovoj oblasti kod nas preovlađuje stihijnost i svojevrsni voluntarizam. Na prijeme nekih država sjuri se ceo državni vrh, kao što je to bilo slučaj u američkoj amabasadi, i to ne samo ove godine, a na neke druge se stidljivo pojavi tek po neki ministar ili niži državni funkcioner.

 
Kulturna politika

Tuga i opomena: posledice neuspeha gej parade

Boško Obradović   
petak, 25. septembar 2009.

Kada već nije prošao sramni predlog zakona o zabrani neonacističkih i fašističkih simbola i organizacija u svojim totalitarnim odredbama, evo šanse za popravni ispit i direktnu zabranu svih koji nam smetaju i prave probleme svojim mišljenjem i javnim nastupanjem.

 
Politički život

Šta su sve poslanici SNS-a i Srpske liste govorili i pisali o Oliveru Ivanoviću – uključujući i monstruozni spot TV Pink

NSPM   
utorak, 16. januar 2018.

Od nekadašnjih Ivanovićevih dušmana danas smo saznali da je on bio „divan čovek“, „pošten“, „jedan od najvećih među nama“, „veliki borac za Kosovo i Metohiju“, „čovek koji se zalagao za mir“. No, za života Olivera Ivanovića, govorilo se daleko drugačijim tonom.

 
Savremeni svet

„Sirijski čvor“ i ruska spoljna politika (II)

Nikola Tanasić   
utorak, 19. januar 2016.

Nakon ovog Erdoganovog preokreta, Rusija je bila primorana da drugi put za godinu dana preispituje svoje strateške energetske projekte na Balkanu, i da se ponovo okrene prema birokratizovanoj i „nesuverenoj“ Evropskoj uniji.

 
Prenosimo

Vreme novih heroja

Miroslav Lazanski   
petak, 13. maj 2011.

Posle predaje 32. korpusa Hrvatska je došla do vojne tehnike vredne 400 miliona dolara. Nekoliko dana posle te predaje pala je kasarna u Bjelovaru, mučki su ubijeni već razoružani oficiri JNA sa pukovnikom Kovačevićem na čelu. Tepić se digao u vazduh.

 
Ekonomska politika

Energetski resursi i uvozna zavisnost Srbije – slučaj gas

Ružica Mrdaković-Cvetković i Dragan Mihajlović   
ponedeljak, 26. januar 2009.

Ruska Federacija je najznačajniji spoljnotrgovinski partner Srbije i ujedno i najznačajniji snabdevač Srbije prirodnim gasom.   Domaći potencijali su ovim resursom u Srbiji oskudni.

 
Savremeni svet

Jesen u Pekingu

Boris Trbić   
subota, 20. februar 2016.
Narednog jutra, Kineski zid se pomalja između strmih obronaka Badalinga. Stotine autobusa su parkirani u dnu planine na čiji se vrh može stići žičarom. Zid deluje visoko, stameno, gotovo nedostupno, izranjajući i nestajući u izmaglici.
 
Prenosimo

Zabluda je da je Amerika na izdisaju

DŽozef S. Naj   
petak, 13. maj 2011.

Čak u eri navodne američke hegemonije studije pokazuju da je samo jedna petina američkih napora da se iznude promene u drugim zemljama vojnim pretnjama bila uspešna, dok su ekonomske sankcije dale rezultate samo u polovini slučajeva.

 
Ekonomska politika

Težak put do oporavka

DŽozef Stiglic   
ponedeljak, 26. januar 2009.

Nije iznenađujuće da oni, koji su pomogli da se stvore problemi i nisu videli da se približava nesreća, nisu obavili majstorski posao u rešavanju tih problema. Dinamika pada je pokrenuta i stvari će se pogoršavati pre nego što se poprave.

 
Savremeni svet

Putin – „poslednji Nemac u Evropi’’

Đorđe Milošević   
ponedeljak, 18. januar 2016.

Migrantska kriza nije od juče. Što se Nemačke tiče, ona traje već decenijama, iako u nešto drugačijem obliku i, naravno, u neuporedivo blažoj formi nego što je ova poslednja.

 
Prenosimo

Rušenje Libije

Miroslav Lazanski   
četvrtak, 09. jun 2011.

Sve što se zbiva u Libiji zapravo je detaljno napisano u novoj strateškoj koncepciji NATO-a, usvojenoj na samitu alijanse 25. aprila 1999. godine u Vašingtonu. U vreme kada je Jugoslavija bombardovana, Savet NATO-a je na proslavi 50 godina postojanja zacrtao šire polje svog delovanja.

 
Ekonomska politika

Piter Šif: Predviđanja čoveka koji je predvideo krizu

Brajan O Kif   
ponedeljak, 26. januar 2009.

Šif najavljuje gadan mamurluk posle ove zabave. Dolazi višegodišnja recesija koja će se odlikovati vrtoglavom inflacijom, konstatnim slabljenjem dolara, skokom cena robe, strmoglavim padom američkih berzanskih indeksa.

 
Savremeni svet

Zašto Iranu i Saudijskoj Arabiji ne treba rat

Đanandrea Gajani   
utorak, 12. januar 2016.

Teheran je teško opterećen vojnom podrškom Damasku, dok je pad cena nafte osiromašio obe zemlje, stvarajući velik budžetski deficit, što ograničava kapacitet da se podnese jedan konflikt širokog opsega i dugog trajanja.

 
<< Prva < Prethodna 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 Sledeća > Poslednja >>

Strana 188 od 431

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner