Početna strana > Rubrike
Rubrike
Prenosimo

Referendum nije dobra ideja, ali je unutrašnja stvar BiH

Ivo Josipović   
sreda, 27. april 2011.

Vrlo mi je drago da je Lagumdžija  konačno prepoznao i podržao načelo koje sam uvijek isticao i zagovarao, ono kako u BiH ne bi trebalo biti rješenja koje nema potporu sva tri naroda i dva entiteta.

 
Ekonomska politika

Zli duh 2009.

Nebojša Katić   
utorak, 13. januar 2009.
Geneza i uzroci krize još uvek ne dopiru do najvažnijih ekonomskih aktera u Srbiji. Kada poslovna elita traži da se država zaduži kako bi se nastavilo sa politikom precenjenog dinara, ona zapravo zahteva kontinuitet ekonomske politike koja je uništila Srbiju.
 
Savremeni svet

Ekonomija Turske na ispitu ruskog ekonomskog embarga

Slađana Zdravković   
utorak, 22. decembar 2015.

Kao neke od alternativa, turski mediji „Todays Zaman” i „Turkish weekly” navode zemlje afričkog kontinenta, između ostalog Kamerun i Nigeriju koje su zainteresovane za plasman turskog tekstila na svojim tržištima.

 
Prenosimo

Muke po Srbiji

Emil Vlajki   
ponedeljak, 01. avgust 2011.

Srbi su u ovih dvadeset godina sve izgubili: teritorije, čast i kredibilitet. Frojd je pred kraj svog života iznio teoriju kako pojedinac i narodi imaju u sebi ukomponiran nagon samodestrukcije, a na sadašnju Srbiju se ta teorija savršeno može primijeniti.

 
Politički život

Ratko Mladić i kolektivna krivica srpskog naroda

Marinko M. Vučinić   
sreda, 29. novembar 2017.

Ovakva reagovanja na presudu generalu Ratku Mladiću, ali i iznošenje „večitih i neporecivih istina“, neće biti nikakav preduslov pomirenja i skidanja ljage sa lica Srbije. Naprotiv, samo će dalje podgrevati neprihvatljive stavove o kolektivnoj krivici srpskog naroda.

 
Komentar dana

Zemun je srce Srbije

Vasa Milin   
nedelja, 02. jun 2013.

Ishod izbora u Zemunu takođe može izazvati prevremene izbore i u Beogradu, zbog čega su Zemunce posećivali i udvarali im se gotovo svi partijski lideri, kojima nije bilo mrsko ni da se sa njihovih olimpijskih visina oglase o komunalnim, zdravstvenim, saobraćajnim, kulturnim i drugim problemima ovog dela Beograda.

 
Kulturna politika

Uzroci širenja nedemokratske medijske javnosti u Srbiji

Zoran Avramović   
sreda, 09. septembar 2009.

Pojam objektivnih medija ostaće nedostižni ideal i to ne samo u Srbiji. Kao i prava, istinska, „suštinska“ demokratija. Svi razmotreni argumenti potvrđuju da demokratski poredak ne garantuje demokratsku medijsku javnost.

 
Politički život

Otvoreno pismo radnika Laste Aleksandru Vučiću

Ilija Bakić   
petak, 08. decembar 2017.

Možda je gospodine predsedniče, najbolje da se radnicima Laste ukinu plate, i ja vam to bez ironije predlažem. I nemojte dozvoliti da narodni poslanik Radenković crveni kad ode u zemlje regiona. Nemojte da se taj siromašak, mukica i greotica crveni pred svojim kolegama u Sarajevu, Zagrebu, Podgorici, Tirani, Budimpešti. 

 
Prenosimo

Crkva je jedna i Hristova

Patrijarh Irinej   
subota, 23. april 2011.

Crkva je, dakle, jedna u svetu, za nju se molio i gospod Isus Hristos. Ideja je da svi pripadamo jednoj crkvi, jednom hrišćanstvu i budemo jedinstveni pre svega u učenju, u dogmi, a ako budemo jedinstveni u učenju i dogmi, bićemo jedinstveni i u životu.

 
Ekonomska politika

Akcize ili inflatorni porez

Ružica Mrdaković-Cvetković   
ponedeljak, 12. januar 2009.

Posle usvajanja zakona o akcizama poskupeće gorivo (benzin, dizel, tečni naftni gas za motorna vozila), kafa, cigare, cigarete, duvan i duvanske prerađevine, pivo. Da li ova poskupljenja predstavljaju zamajac za raspirivanje inflacije vrlo brzo će se pokazati.

 
Kulturna politika

Ekologija kao nova ideologija

Dragan Mitrović   
sreda, 09. septembar 2009.

Ovaj vrlo skraćeni kurs kulture koja sebe naziva ekološkom kaže da je sa društvom završeno i da se prelazi u postdruštvo. To novo društvo je postindustrijsko, post-tehnološko, post-proizvodno i post-biološko. Prelaz je nužan, jer je čovek umislio da su prirodni resursi neiscrpivi.

 
Politički život

I danas mislim da je pogrešna odluka o promeni rezolucije o KiM s kojom smo 2010. godine išli u Generalnu skupštinu UN - imali smo većinu za originalni tekst

Vuk Jeremić   
utorak, 05. decembar 2017.

U našem konkretnom slučaju, pronađena je „kvaka“ tako što je sud zaključio da "akt o proglašenju nezavisnosti ne krši međunarodno pravo. Međutim, u isto vreme, sud je rekao i da to nije način kojim je moguće uspostaviti državnost, kao i podvukao ključnu važnost Rezolucije 1244 u tom kontekstu.

 
Komentar dana

Taksimski ustanak - uzroci i posledice

Mladen Đorđević   
četvrtak, 06. jun 2013.

Sekularna Turska je ponovo na ulici, ali je Erdoganova spoljna politika tokom "arapskog proleća", a naročito u Siriji poljuljala poverenje u njega i kao u muslimanskog lidera, dok su počele i da se pojavljuju prve negativne posledice ekonomskog uzleta, u vidu korupcije i porasta nezaposlenosti.

 
Kulturna politika

Medijska inteligencija i perspektive uma u postglobalnom dobu

Divna Vuksanović   
utorak, 08. septembar 2009.

Postojeći konflikti postglobalnog doba premeštaju se u medijsku sferu, čime se utemeljuju u „umu“ koji sebe jedino tehnički raspoznaje, odnosno finansijski realizuje, kao svojevrsna „teodiceja kreativnosti“.

 
Savremeni svet

Saudijska Arabija i šeici na čelu koalicije protiv Asada, a ne protiv "Islamske države"

Đanandrea Gajani   
ponedeljak, 21. decembar 2015.

Nisu nam potrebni istančani analitičari i stratezi da se pretpostavi, da se arapski ekspedicioni korpus, koji bi ušao u Siriju iz Jordana, ne bi usmerio na Istok prema Palmiri i Raki, već pre na Zapad, u pravcu Damaska.

 
Prenosimo

Hatifete ili Miloradi

Nenad Kecmanović   
četvrtak, 14. april 2011.

Anonimna predsjednica je završila bezbjednosne kurseve u Americi, ima fotku sa Bušom jr, uživa naklonost Hilari Klinton, odlično je sarađivala sa američkim policajcima na Kosovu, a u inaugaralnom govoru rekla da joj je prijateljstvo sa SAD prioritet.

 
Ekonomska politika

„Britaniji je potrebna državna banka“ – a Srbiji?

Aleksandar Pavić   
ponedeljak, 12. januar 2009.

Guverner NBS, Vlada i Predsednik Srbije ne treba da se bave spasavanjem dobiti stranih banaka preko kojih se Srbija nikada neće razviti – naprotiv! – niti moljakanjem da iste zadrže tu dobit u Srbiji, već spasavanjem privrede u celini.

 
Savremeni svet

Uticaj u zamenu za bezbednost, ili kako se uz pomoć EU Balkan priprema za NATO

Kamran Hasanov   
utorak, 15. decembar 2015.

Kakve su posledice priključenja Crne Gore u NATO? Pre svega, to je dopunska garancija stupanja u EU. Akcioni plan pripreme za članstvo u NATO, ne predviđa samo primenu vojnih već i političko-ekonomskih reformi, koje odgovaraju standardima EU.

 
Kulturna politika

Duh slovenstva bez duha Srbije

Katarina Kostić   
sreda, 02. septembar 2009.

Nas dve smo kao srpske pesnikinje učestvovale u večeri slovenske poezije u gradskoj biblioteci. Ako zvaničnoj Srbiji nije mesto na skupu na kome se veliča njen jezik i njeno pismo, njeno civilizacijsko i kulturno nasleđe, gde je onda Srbiji mesto? 

 
Politički život

O jugoslovenskom socijalizmu

Miroslav Samardžić   
petak, 24. novembar 2017.

 Većina autora koji su se bavili ekonomskom istorijom SFRJ uočavaju da je sistem bolovao od preterane decentralizacije. Pitanje je šta je bio glavni motiv najvažnijeg teoretičara SKJ Edvarda Kardelja. Neki misle da je njegovo insistiranje na samoupravljanju u stvari bio samo izgovor za postizanje drugih ciljeva, pre svega slabljenja savezne države i povećavanje ovlašćenja republika i pokrajina.

 
<< Prva < Prethodna 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 Sledeća > Poslednja >>

Strana 192 od 431

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner