четвртак, 09. јануар 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Рубрике
Рубрике
Коментар дана

Кфор, Еулекс, Росу – где је разлика?!

Слободан Јовановић   
уторак, 27. септембар 2011.

Док амерички војници КФОР-а намерно пуцају и то бојевом муницијом на Србе, званични државни органи на челу са председником Тадићем позивају на уздржаност обе стране. Ситуација на Косову је прешла тачку усијања када сви државни органи треба једногласно да реагују.

 
Политички живот

Наше време тек долази - економски патриотизам је решење проблема

Бошко Обрадовић   
уторак, 30. јун 2015.

Моја идеја као првог председника Српског покрета Двери је да служим том циљу и припремим терен за долазак бољих од себе, нових политичких орлића који ће и своју политичку активност почињати са Оченаш.

 
Коментар дана

Споразум Цветковић-Чанак 2011. године

Зоран Аврамовић   
понедељак, 26. септембар 2011.
Разградања Србије дешава се због огорчене борбе владајуће коалиције за опстанак на власти. Зашто се прихвата уцена маргиналне политичке странке ЛСВ осим због опстанка на власти?
 
Политички живот

Данак у крви некад и сад

Миланко Шеклер   
среда, 01. јул 2015.

Данас ми морамо, да децу "за данак у крви", сами комплетно одгајамо, финансирамо и школујемо, и то све до њихових 30-так година! Најчешће смо, за разлику од некада, у обавези да им финансирамо, комплетно школовање, укључујући и факултет и постдипломске студије!

 
Коментар дана

Хајка на нормалност

Младен Ђорђевић   
петак, 23. септембар 2011.

У случају да она буде кажњена, дефинитивно би се, после случаја са листом „Прес“ у друштво на мала врата увео строги вербални деликт, овог пута не против Тита и Партије, већ против ЛГБТ заједнице и њихових функционера.

 
Политички живот

Десница у Србији данас - помешане одреднице

Остоја Симетић   
понедељак, 29. јун 2015.

Настрану што су у многоме левица и десница помешале своје првобитне идеолошке одреднице, ми морамо бити изнад свих идеологија ако икада дођемо у прилику да доносимо важне одлуке за државу и народ, те да одлучујуће учествујемо у одређивању правца којим Србија и Срби треба да закораче.

 
Коментар дана

"Међународна заједница" дели лекције непослушнима

Владимир Јевтић   
среда, 21. септембар 2011.

Онај ко је стварно покренуо кампању терора био је НАТО пакт са својом агресивном акцијом под именом “Одисејева зора”, која је проузроковала толико патње либијског народа.

 
Политички живот

Злочин и/или помирење – на маргинама два хапшења, једног (не)изручења и предлога једне резолуције

Мирјана Радојичић   
уторак, 30. јун 2015.

На тим основама замишљено, оно се, наиме, испоставља као могуће само под претпоставком пристајања српске стране на предодређену јој позицију апсолутног џелата у реченом рату, позицију на коју она, с обзиром на свој реалан удео у његовом злочиначком салду, нити може нити треба да пристане.

 
Коментар дана

"На добром путу"

Александар Костић   
уторак, 20. септембар 2011.

Брисел отворено тражи да се Србија одрекне севера КиМ и де факто призна косовску творевину, а Београду великодушно оставља право да и даље, ако жели, попут Калимера, узвикује „неправда“ – док испуњава један по један услов.

 
Политички живот

"Јужни ток" избеглица и имиграната

Зоран Грбић   
петак, 26. јун 2015.

Европска унија и даље инсистира на мултикултуралности, одлучено је да ће свака држава морати да прими избеглице, али да неће бити принуде, ни обавезних квота, како је раније најављивано. Али постоје бројна различита гледишта, чак и унутар самих држава.

 
Преносимо

Сменити Душка Вујошевића, хитно!

Слободан Рељић   
петак, 12. фебруар 2010.

Признаћете, није фер да се од осредње екипе прави темпирана бомба за праве шампионе и поштене професионалце. Потпуно неевропски, па ако хоћете и антиевропски приступ. Замислите кад би се наше „за европску Србију” власти понашале тако!

 
Савремени свет

Исељавање кримских Татара 1944. године

Рајко Буквић   
четвртак, 20. март 2014.

Уочи Другог светског рата кримски Татари су чинили мање од петине становништва Крима: у 1939. било их је 218 хиљада од укупно 1.126 хиљада житеља полуострва. Државни језици Кримске АССР били су руски и татарски. Административна подела аутономсне републике заснивала се на националном принципу.

 
Преносимо

Турска не може у ЕУ док не призна Кипар, исто важи за Србију

Гинтер Ферхаген   
четвртак, 11. фебруар 2010.

Турска неће моћи да уђе у ЕУ без признавања Кипра, а исти принцип ће више-мање важити и за Србију. Услови за чланство су врло јасни: не можеш да постанеш члан ЕУ ако имаш нерешене проблеме са својим суседима.

 
Савремени свет

Крим је увек био и остао део Русије - НАТО може да долази у Севастопољ нама у госте, а не ми њима

Владимир Путин   
среда, 19. март 2014.

Волео бих да знам шта западни политичари имају на уму: деловање неке пете колоне – разних „национал-издајника” – или рачунају да могу погоршати социјално-економско стање Русије и тим самим испровоцирати незадовољство људи?

 
Преносимо

Сребреница – истине и заблуде

Александар Павић, Стефан Каргановић   
четвртак, 11. фебруар 2010.

Према пресуди Међународног суда правде, Србија не сноси одговорност за „геноцид“, нити је учествовала у његовој припреми или извођењу. Самим тим, Србија нема никакву обавезу да усвоји било какву „декларацију о Сребреници“.

 
Савремени свет

Украјина и "косовски преседан" - сила права и право силе

Богдана Кољевић   
уторак, 18. март 2014.

Али изнад и пре свега потребно је разумети структуру догађања у Кијеву и далекосежне последице које произилазе из чињенице да је гола сила узурпирала власт – и да је ту понајмање реч о аутентичном догађању народа.

 
Преносимо

Велика илузија Србије о уласку у ЕУ

Жељко Пантелић   
среда, 10. фебруар 2010.

Приступни преговори би могли почети 2012. и бити закључени 2016, уз стварни улазак у ЕУ тек 2018. Међутим, узимајући у обзир вероватне компликације на које ће се успут наићи, реалнија претпоставка је 2020. година.

 
Савремени свет

Кримски референдум - Москва и Вашингтон у клинчу

Ромео-Никола Поповић   
недеља, 16. март 2014.

Развој ситуације не обећава ништа добро у наредном периоду, Запад је загризао и неће попустити. Догађаји се развијају великом брзином, што отежава праћење и реално процењивање ситуације на терену. Много је страница написано о међусобној економској зависности ЕУ и Русије и коме би економске санкције нанеле више штете.

 
Преносимо

Шта доноси Јанукович?

BBC   
среда, 10. фебруар 2010.

На митингу Јануковичевих присталица један од говорника подсетио је на епилог америчких избора: "Када је Обама победио, Мекејн се није понашао као политичар, већ као државник. Признао је пораз и повукао се. То треба да уради и Јулија Тимошенко."

 
Савремени свет

И припајање Крима Украјини је било незаконито

Ђорђе Милошевић   
субота, 15. март 2014.

Уочи референдума, огласио се нови лидер на Криму Сергеј Аксјонов који каже да после референдума на полуострву неће бити никакве реприватизације. Ако се бирачи изјасне за припајање Русији, сваки грађанин ће сам одлучивати да ли ће задрзати украјински или тражити руски пасош. 

 
<< Прва < Претходна 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 Следећа > Последња >>

Страна 267 од 438

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер