петак, 10. јануар 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Рубрике
Рубрике
Културна политика

Арапско пролеће и „грађанска медијска револуција“

Василије Милновић   
четвртак, 07. април 2011.

У целој заоштрености између културно-друштвених елита и дигитализованих маса, заборавља се на једну другу елиту, која се увелико формирала и која у великој мери утиче на савремене норме друштвено прихватљивог понашања.

 
Политички живот

„Мулти-левел“ систем добијања избора у Србији - нова, „напредна“ верзија

Миланко Шеклер   
петак, 28. фебруар 2020.

У том случају, када се некадашњи активиста у прикупљању “капиларних гласова”, разочара и одустане од тога, његов читав ланац “капиларних гласова” се распада, и практично је те људе више “немогуће” мотивисати да гласају за неког другог “активисту СНС-а” јер ће рећи да су то једном урадили због свог “пријатеља, колегу, комшију”, и да га је СНС преварио и да то неће више да раде! Зато што су "прошли капиларни гласови потрошени", систем СНС преваре, трага ове године за новим капиларним" гласовима!

 
Коментар дана

Рат лицемера

Игор Марковић   
среда, 21. октобар 2015.

Ради се о две лажне алтернативе за Србију, две стране исте медаље, које се искључиво руководе опортунизмом.

 
Културна политика

Поуке једне катастрофе

Драгана Кањевац   
уторак, 22. март 2011.

Невероватност ове епизоде за нас у Србији само је један од болних показатеља колико нам је систем вредности извитоперен , што би се рекло - као народ смо пукли начисто. Нека се јави онај коме је мајстор дошао на време,постаће вест у новинама!

 
Политички живот

Ђукановић зна да не може заокружити државност док не створи своју „православну цркву“ – а режим у Београду саучествује у томе

Ђорђе Вукадиновић   
среда, 19. фебруар 2020.

Чак и да није реч о идентитетским, осетљивим питањима, да није реч о стварима вере и најинтимнијих људских уверења, да је реч о закону о сакупљању лептира, филателији и сакупљању поштанских марака – када имате десетине хиљада, заправо, стотине хиљада људи на улицама, када вам се практично трећина становништва на улици активно буни против тог закона – па то мора бити довољан разлог да такав закон повучете и преиспитате

 
Коментар дана

Ципрас је био у праву - револуционарног набоја није било

Бранко Павловић   
понедељак, 21. септембар 2015.

Код нас постоји у једном делу јавног мњења нерасположење према Ципрасу, које иначе мисли о ММФ и неолибералном концепту све најгоре ( с пуним правом) и истовремено претеривање у погледу опасности да се данас налазимо у веома сличној позицији као тридесетих година прошлог века.

 
Културна политика

Грб Србије и поштовање сопствених одлука

Дарко Бабић   
уторак, 22. март 2011.

Долазимо до логичког закључка да ћемо имати паралелну коегзистенцију два еталона као што смо својевременом у монетарном промету имали новчанице и кованице са именом и грбом државе Србије односно Југославије.

 
Савремени свет

Економски форум на Јалти - креирање нових могућности

Драгана Трифковић   
недеља, 29. април 2018.

 У свом новом мандату председник Путин ће посебну пажњу посветити развоју економије Русије и побољшању стандарда грађана.Сама територија Крима је најпогоднија за привредне делатности и на њој дејствује зона слободне трговине која је регулисана Законом о формирању слободне економске зоне на Криму. Ова област због тога је најпривлачнија за инвеститоре у Русији, јер подразумева смањење пореза на добит и уплате у социјалне фондове, а у неким случајевима и бесцарински режим

 
Преносимо

Окупација памети и памћења у Црној Гори

Драган Станић   
понедељак, 05. август 2013.

Места великих битака су сада негде у нама самима, у нашој способности да сагледамо ко смо и шта смо, те да не дозволимо да нас један насилни државни апарат претвори у послушну и неспособну рају.

 
Економска политика

Грчка грца под теретом дугова

Ендрју Џек и Керин Хоуп   
петак, 18. децембар 2009.

Водеће европске компаније здравствене бранше су се жалиле Бриселу због тога што им грчки систем јавне здравствене заштите не плаћа дуговања од скоро 7 милијарди евра за лекове и друге производе, док се Грчка мучи да нађе средства на међународном тржишту како би финансирала свој нарасли дефицит буџета.

 
Економска политика

Светска економска криза у пролеће 2010. долази на критичну тачку

Global Research   
петак, 25. децембар 2009.

Aко криза у јавним финансијама Грчке нешто јасно означава, то није на првом месту стање Грчке, него шири проблем који ће у 2010. постати много гори: државне обвезнице су данас мехур од сапунице који тек што није прснуо.

 
Савремени свет

Ирански нуклеарни програм – шта заиста говоре израелски документи

Елеонора Лорусо   
понедељак, 07. мај 2018.

 Такође, према листу The Atlantic, почетна изјава Нетанјахуа – „Нешто што свет још није видео“ (Something that the world has never seen), је погрешна, барем делимично. ,,Највећи део говора тицао се тајног иранског нуклеарног програма од 1999. године до 2003. године, и нема „пиштоља који се пуши“ везано за настављање тог програма чиме би се кршио споразум“. Дакле, не би било ни неког оправдања за Трампа да се повуче из споразума

 

 
Преносимо

Шта је била „Олуја“

Александар Секуловић   
петак, 30. новембар 2012.

Главни политички циљ српске стране био је такозвано „дефинитивно решавање српског националног питања“, односно уједињење свих Срба са простора бивше Југославије, њихово одвајање од других народа и успостављање етнички чисте Велике Србије са границом на линији Карлобаг-Огулин-Карловац-Вировитица. 

 
Економска политика

Између зла и горег

Небојша Катић   
среда, 23. децембар 2009.

Приватни сектор се делом раздужује на терет државе. Још горе, деструкција платног биланса се наставља. Економска структура која фаворизује трговину и увоз на рачун производње остаје непромењена. Ако се овакви токови не прекину, то ће значити да из ове кризе Србија није ништа научила.

 
Савремени свет

О двоструким стандардима, или шта су за ЕУ људска права?

Драгана Трифковић   
субота, 05. мај 2018.

Земље чланице ЕУ не само да крше Конвенцију о људским правима ЕУ, већ и Универзалну декларацију о људским правима УН и међународно право. Очигледно да су инсититуције које су установљене после Другого светског рата, изгубиле своју сврху услед агресивне политике западних сила које су одлучиле да владавину права замене владавином силе. 

 
Преносимо

Национални бол Слободана Антонића

Е-новине   
петак, 02. новембар 2012.

Na tribini „Srbija i Srbi 100 godina posle Kumanova“, koju su prošle nedelje u Novom Sadu organizovali desničarski pokret „Svetozar Miletić“ i Nova Srpska Fašistička Misao, među govornicima se pojavio sa suncem u kosi, mladi i nadahnuti Slobodan Antonić, da prisutnima prenese nacionalni bol koji ga žulja u grudima.

 
Економска политика

Јегор Тимурович Гајдар – политичар и реформатор

Рајко Буквић   
петак, 18. децембар 2009.

Гајдар је био убеђени присталица деснолибералног економског модела, повезаног с именима Милтона Фридмана и Фридриха Хајека. У једном од последњих интервјуа Руској служби Би-би-Си-ја он је убеђено изјавио да ће "капитализам преживети још једну сахрану".

 
Коментар дана

Премијер на Правном факултету, или постоје ли границе сервилности и подаништва

Маринко М. Вучинић   
уторак, 06. октобар 2015.

Зар не постоје границе сервилности и подаништва управе Правног факултета и његовог декана, који је спреман да пред једним политичаром, који је оличење политичке недоследности и конвертитства, учествује у овој политикантској представи, која темељно деградира углед и традицију Правног факултета у Београду.

 
Културна политика

Ријалити новине за виртуелну Србију

Милан Динић   
уторак, 22. март 2011.

Дешавања у ријалити програмима изазвала су реакцију институција - тек после озбиљнијих инцидената. РРА донела је одлуку којом је емитерима забрањено емитовање програма који својим садржајем угрожава развој малолетника.

 
Политички живот

Одбрана и последњи дани Демократске странке

Маринко Вучинић   
понедељак, 17. фебруар 2020.

То “старо и заслужно језгро“ Демократске странке је одавно прегазило време и коначно мора доћи до афирмације нових људи у Демократској странци који не носе баласт афера и изгубљених избора, али поседују лични и морални интегритет 

 
<< Прва < Претходна 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 Следећа > Последња >>

Страна 147 од 438

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер