Početna strana > Rubrike
Rubrike
Kulturna politika

Ekonomija, moć i racionalnost

Mladen Kozomara   
sreda, 07. jul 2010.

Globalna ekonomska i društvena kriza koja se širi poslednjih godina ponovo otvara pitanja koja su izgledala zaključena sa trijumfom ekonomski i tehnološki “emancipovanog” dela čovečanstva.

 
Politički život

O glumi, majmunima i ljudima – i dve činjenice koje ipak pokazuju put

Milanko Šekler   
petak, 25. januar 2019.

Kada nema odgovornosti - nema ni krivice,

kada nema krivice - nema ni zločina (greške)

kada nema zločina (ili grepke) - nema ni žrtve (ni oštećenog)

Hana Arent

 
Komentar dana

Ko se boji Šešelja još?!

Smiljana Vidić   
ponedeljak, 30. jun 2014.

Samo mu još nedostaje Šešelj koji izvlači njegov najprljaviji veš u, recimo, Utisku nedelje. Ipak, da je Zapad zaista želeo da destabilizuje ovu vlast, pustio bi Šešelja koji mesec ranije, tokom predizborne kampanje.

 
Ekonomska politika

Vreme za očuvanje evropskog jedinstvenog tržišta

Volfgang Minhau   
četvrtak, 04. jun 2009.

Posle povlačenja banaka u rovove nacionalnog tržišta, sada smo svedoci sličnog trenda i kod proizvođača automobila. Jedinstveno tržište je još uvek tu, na papiru, ali u stvarnosti biva potkopavano.

 
Savremeni svet

Ruski raketni sistemi ojačavaju sirijsku armiju

Nikolaj Surkov   
sreda, 19. oktobar 2016.

Prema ocenama stručnjaka, „Pancir“ je faktički sistem srednjeg radijusa dejstva – domet paljbe od 20 kilometara, omogućava mu da u Siriji uspešno zameni zastarele raketne sisteme S-125 sovjetske proizvodnje. Sa slanjem u Siriju još deset sistema, a takođe i dopunskih radarskih stanica i komandnih mesta, mogućnosti snaga PVO očigledno će porasti.

 
Prenosimo

Lutkarsko pozorište Evropske unije

Milan Milošević   
četvrtak, 17. novembar 2011.
Sin bankara iz Varezea u Lombardiji Mario Monti završio je postdiplomske studije na Univerzitetu Jejl, kod nobelovca DŽejmsa Tobina, kejnzijanca, zagovornika vladinih intervencija radi izbegavanja recesije i oporezivanja međunarodnih transakcija.
 
Kulturna politika

Turizam - lažni raj korporativnog sveta

Saša Gajić   
ponedeljak, 30. jul 2007.
Malograđanin voli letovanje i razneži se na skoro svaki pomen mora. Na njemu je on sve ono što zapravo nije – dokon i sloventan, opušten i zadovoljan. Konačno u mogućnosti da ima prostora i vremena da se pozabavi sobom i svojim bližnjim.  

 

 
Savremeni svet

Alepo – primirje koje niko ne želi

Đanandrea Gajani   
četvrtak, 06. oktobar 2016.

 Za Moskvu i Damask, naprotiv, stanovništvo je oduševljeno idejom da bude oslobođeno od jarma džihadista koji koriste civile kao ljudski štit, postavljajući položaje i komandna mesta blizu kuća i bolnica.

 
Prenosimo

Svađa uz Odu radosti

Milan Milošević   
četvrtak, 27. oktobar 2011.

Iz Vašingtona, američki predsednik Barak Obama je prilično oštro pritiskao evropske lidere da donesu odluke pre samita G20 početkom novembra, tvrdeći da evro-kriza opterećuje globalnu ekonomiju

 
Ekonomska politika

Rastanak tržišta i zapadnog sveta

Kristijan Eker   
subota, 30. maj 2009.

Prisustvujemo rastanku između tržišta i zapadnog sveta, između kapitalizma i srednje klase, koja se zbog toga topi kao sneg na suncu. Kako mogu države da garantuju penzije i druge usluge ako preduzetnici više ne žele da plaćaju visoke poreze?

 
Ekonomska politika

BRIK, godina prva

Milan Purić   
petak, 05. jun 2009.

Već samo okupljanje četiri zemlje – Brazila, Rusije, Indije i Kine – bilo je jasan signal da su unipolarna vremena prošla. Ovi vojni, ekonomski i demografski džinovi svojim sveukupnim kapacitetima stavili su pred svršen čin Ameriku i njene saveznike.

 
Savremeni svet

U vazduhu se oseća miris Trećeg svetskog rata - Zapad se ne miri sa nezavisnošću bilo koje države, bila to mala Sirija ili velika Rusija (I)

Bašar el Asad   
četvrtak, 20. oktobar 2016.

 Sirija je nezavisna država, a Zapad se nikada neće pomiriti sa nezavisnošću bilo koje države, nebitno da li je to mala Sirija ili velika Rusija... U čemu je njihov problem sa Rusijom? Zato što ona štiti svoje pravo da kaže „da“ ili ,,ne“. A Zapad hoće da se njemu stalno povlađuje. Takav je i problem Sirije sa Zapadom

 
Kulturna politika

Gde se dedoše ti intelektualci?

Slobodan Reljić   
petak, 02. jul 2010.

Ovo je vreme za praktične stvari. Kriza koja je konačno objavljena u Volstritu u jesen 2008.  „pojela“ je i poslednje ostatke poverenja u „struku i nauku“.

 
Politički život

Kula SNS vlasti, sagrađena na strahu, lažima, medijima, parama, kriminalu, pretnjama i pritiscima, počela da pada

Dragan Đilas   
ponedeljak, 21. januar 2019.

Naš zajednički cilj je država u kojoj vladaju zakoni, a ne batinaši, institucije koje štite interese građana a ne stranaka, sloboda mišljenja i izražavanja za sve a ne samo za predsednikove ljude. Potrebna nam je država po meri građana, a ne jednog čoveka.  

 
Komentar dana

Vidovdan i sarajevska „multi-kulti“ dešavanja

Duško Bošković   
petak, 27. jun 2014.

Najnoviji događaj je „Stoljeće miran nakon stoljeća ratova“ i to baš na drveni srpski praznik Vidovdan. Sarajlije i njegove goste će u čast stoljećamira zabavljati ni jedan drugi orkestar nego baš vojni. Divna simbolika za mirnodopsko stoljeće koje nam se ukazalo.

 
Ekonomska politika

Prijem Kosova u MMF

Dejan Mirović   
ponedeljak, 01. jun 2009.

Glavni argument prozapadnih vlasti u Beogradu je bio da ako bi Srbija prestala da plaća dug MMF-u, to bi bilo formalno priznanje da Kosovo nije deo Srbije. Srbija će nastaviti da plaća dug Kosova i nakon prijema u MMF!

 
Politički život

MMF je Vučićev saučesnik u uništavanju Srbije - on svetskim zvaničnicima poklanja po nešto od onoga što otima od građana Srbije i zato ga rado viđaju i vole

Dragan Đilas   
ponedeljak, 18. februar 2019.

Vučić je od Kine uzeo nekoliko milijardi dolara kredita, koje zove investicijama, plus im je dao RTB Bor bez para. Arapima je dao Karađorđevo, PKB, JAT i veliki deo Beograda, američkom Behtelu gradnju auto-puta bez tendera čija je cena sa 500 porasla na 800 miliona!

 
Komentar dana

Žan Klod Junker kao nova jabuka nemačko-britanskog razdora

Mladen Đorđević   
četvrtak, 19. jun 2014.

Ideja da građani EU preko direktno izabranih predstavnika imaju važan uticaj na izbor EK predstavljena je kao svojevrsna „demokratska evolucija EU“, ali praksa mnogo više opravdava stav da se u Briselu učvršćuje birokratsko čudovište čija konstrukcija postaje sve komplikovanija i glomaznija i sve dalja od običnog građanina.

 
Kulturna politika

Brendiranje zabave

Luka Balj   
sreda, 30. jun 2010.

Tema ovog romana jeste i jedan vid estradnosti, karnevalizacije života na širokom planu, koju prate pojave neprihvatljive sa tradicionalnog vrednosnog stanovišta i pozicija razvijene kulture, ali pojave koje se mogu registrovati i u estradnosti, na primer, holivudskog tipa.

 
Savremeni svet

Sećanje na jedan istorijski događaj - Nemačka i svet više nikada neće biti isti

Đorđe Milošević   
ponedeljak, 03. oktobar 2016.

 Bilo kako bilo, svidelo se to nekome ili ne, Nemačka je danas ekonomski, politički i svakakav drugi gigant; "prva violina" Evrope i jedna od prvih u svetu. Njen glas i njen uticaj, njena snaga i njena moć, čuju se i osećaju ne samo u Evropskoj uniji nego i širom Evrope i sveta. U nekim domenima to, nažalost, nije  u najpozitivnijem smislu ali, kako izreka kaže - sila Boga ne moli.

 
<< Prva < Prethodna 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Sledeća > Poslednja >>

Strana 163 od 431

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner