Početna strana > Rubrike
Rubrike
Ekonomska politika

Nemoguće trojstvo u krizi koje nema

Nebojša Katić   
utorak, 21. oktobar 2008.

Svetska ekonomska kriza je još u ranoj fazi. Ona se sa finansijskog sektora prenosi na realnu ekonomiju i najteži period tek predstoji. Trenutak je da farsično samohvalisanje prestane, i da se Srbija suoči sa novom ekonomskom stvarnošću.

 
Komentar dana

Da li je zrelo za vanredne pokrajinske izbore?

Bojan Panaotović   
utorak, 05. mart 2013.

Srbobran, Zrenjanin i Apatin predstavljaju respektabilne sredine u vojvođanskim okvirima i apsolutni poraz DS-a i njenih koalicionih partnera ne može a da ne otvori suštinsko pitanje - ima li aktuelna administracija u Banovini legitimitet i moralno-političko utemeljenje da nastavi da vrši vlast?

 
Kulturna politika

Ne mogu, ne žele, ne traže?

Jovana Papan   
utorak, 28. april 2009.

Glavni razlog što žene zarađuju manje je činjenica da su one daleko manje sklone pregovaranju o visini plate. Čak 93% ženskih diplomaca na američkim univerzitetima prihvata na prvom poslu ponuđenu platu bez pogovora, dok više od polovine muškaraca u istoj situaciji pokušava da izdejstvuje veću sumu.

 
Politički život

"Poštenjačina" na čelu političke mafije

Boško Obradović   
utorak, 15. avgust 2017.

Posebnu senku na Vučićevo lično poštenje baca prazna priča o tome da on i njegova porodica žive od plate premijera ili predsednika države koja ne prelazi 100.000 dinara, kad od tih para ne mogu da se finansiraju samo školarine njegove dece u privatnim školama. 

 
Komentar dana

Kako prolazi slava, ili Kacinova tviter-diplomatija

Mladen Đorđević   
petak, 01. mart 2013.

Kacinu je odmah uzvratio Tadićev saradnik Nebojša Krstić, a iznenadna razmena uvreda i optužbe da čak ni Tadić nije iskreno pristupao evrointegracijama su još jednom pokazali da EU u Srbiji traži samo izvođače radova, koji će u zamenu za podršku bez pogovora i do kraja izvršiti svoje zadatke.

 
Kulturna politika

Kako ti je ime, Srbine?

Zora Latinović   
petak, 24. april 2009.

Špenglerovski vešto, Boris Tadić, predsednik Srbije, po vokaciji psiholog, počeo je sasvim lagano da nas rasterećuje elementa teritorije uglavnom značajnog u svakom identitetu, a u slučaju srpskog identiteta – najlabavijeg elementa.

 
Politički život

O ljubitelji dijaloga, o naprednjaci, licemeri...

Boško Obradović   
četvrtak, 03. avgust 2017.

Da biste došli na vlast morali ste da obećate i da ispunite potpisivanje antiustavnih tzv. briselskih sporazuma kojim je uspostavljena granica sa KiM, a srpske državne institucije policije i sudstva ukinute na jednom delu naše državne teritorije. Da biste opstali na vlasti sada ste dobili novi zadatak: otvaranje tzv. unutrašnjeg dijaloga u Srbiji u pravcu priznanja nezavisnosti Kosova.

 
Prenosimo

Australian Open 2011: nacionalni ponos podstiče želju za pobedom

Sajmon Kejmbers   
sreda, 02. februar 2011.

Finansijska pomoć je bila glavni razlog što je Đoković uopšte i razmišljao o ovoj ponudi, koja bi podrazumevala da se preseli u Veliku Britaniju i da izbegava Dejvis kup.

 
Ekonomska politika

Klasna borba u Vašingtonu

Slavoj Žižek   
petak, 17. oktobar 2008.

Na ironičan način nacionalizacija bankovnog sistema je dobra stvar ako bi se spasao – kapitalizam! Socijalizam je loš, ali u slučaju da stabilizuje i spasi kapitalizam, tada je dobar.

 
Savremeni svet

Islamska država i Zapad - dvosmislen odnos

Slavenko Kisić   
utorak, 17. novembar 2015.

Koliko zločina ova džihadistička organizacija treba da počini svijetu da bi Zapad kao prijoritet stavio borbu protiv terorizma, a da svi oni koji u njoj učestvuju budu dobrodošli u takvu koaliciju?

 
Politički život

Kako to da su sve granice na Balkanu sakrosanktne - izuzev granica Srbije

Mirjana Radojičić   
nedelja, 20. avgust 2017.

  Među idejama plasiranim ovih dana u srpski javni prostor kao odgovor na inicijativu sa vrha države da se pokrene unutrašnji dijalog o načinima konačnog rešavanja kosmetskog pitanja, jedna je naišla na posebno zanimljiv odjek.

 
Prenosimo

Zašto američki mediji ne brane DŽulijana Asanža – dvostruki aršini „sedme sile“

Naomi Volf   
subota, 05. februar 2011.

Zapravo je veliki broj istaknutih američkih novinara izgradio karijere koje su im se finansijski isplatile radeći upravo ono što Asanž radi.

 
Ekonomska politika

Terminalna ekonomska kriza Zapada i neophodnost „suočavanja sa realnošću“

Aleksandar Pavić   
ponedeljak, 20. oktobar 2008.
U vreme svetske krize, zemlja kao Srbija, sa svojim poljoprivrednim potencijalom i naviknotušću na životne teškoće, može da prođe relativno dobro – u opštem nimalo ružičastom kontekstu.
 
Savremeni svet

"Eksplozivni" multikulturalizam kao poslednji stadijum evropske modernizacije

Časlav D. Koprivica   
nedelja, 22. novembar 2015.

Do sada smo govorili o samom događaju, te o unutrašnjim, društvenopolitičkim, odnosno o spoljnjim, međunarodnopolitičkim pretpostavkama za njega. Postoji, međutim, još jedna ravan koju treba uzeti u obzir, i ona se tiče procesa nešto dužeg trajanja, koji su dalekosežnije oblikovali francuski kulturni identitet.

 
Prenosimo

Slučaj Željka Mitrovića - Arsenik i ružičaste čipke

Jovana Gligorijević   
četvrtak, 03. februar 2011.

Vest je odjeknula poput groma, baš na Svetog Savu. Željko Mitrović, vlasnik jedne od najvećih, ako ne i najveće medijske imperije u jugoistočnoj Evropi, javno je izrazio sumnju da ga je neko iz njegovog neposrednog okruženja trovao.

 
Ekonomska politika

Tihi bojkot srpskog kapitala u okruženju

Marijana Avakumović   
nedelja, 19. oktobar 2008.

Naše komšije tvrde da su im tržišta slobodna i da za sve važe isti uslovi. Očigledno je pak da su nam ekonomski odnosi obojeni paradoksima i nerazumevanjem.

 
Savremeni svet

Žrtve terorizma u svetu – politika dvostrukih standarda

Đorđe Milošević   
četvrtak, 19. novembar 2015.

Zapad je na sve ovo gledao nekako sa strane, osuđujući zločine na pola usta, ali ih pravdao svaljujući krivicu na Moskvu. I ne samo to. Postoje dokazi da su čečenski teroristi imali političku, moralnu pa i materijalnu podršku i pomoć pojedinih krugova na Zapadu.

 
Kulturna politika

Šta je pogrešno, a šta dobro u savremenom feminizmu?

Kristina Hof Somers   
utorak, 21. april 2009.
U savremenom feminizmu ima mnogo toga vrednog, ali ako pokret želi da ostane delotvoran u suzbijanju seksističke nepravde, moraće da se promeni, tj. da omekša retoriku kada su u pitanju muškarci i postane otvoreniji. 
 
Politički život

Razgraničenje sa Albancima je jedino trajno rešenje za KiM - tzv. „severno Kosovo“ je aneksirani deo centralne Srbije, Srbima na jugu ZSO, a za manastire eksteritorijalnost po modelu sa Svete Gore

Ivica Dačić   
utorak, 15. avgust 2017.

Ideja razgraničenja na ono što je srpsko i albansko, i normalizacija naših odnosa, obezbeđenje srpske pravoslavne baštine stvaranjem samostalnih manastirskih zajednica po atoskom modelu u Grčkoj, Zajednica srpskih opština za Srbe na jugu, finansijska nadoknada za uzurpiranu privatnu i državnu imovinu.

 
Komentar dana

Italija - veliki povratak Berluskonija, pobeda Bepe Grila

Aleksandar Kostić   
utorak, 26. februar 2013.

Koalicija levog centra osvojila je najviše glasova u donjem domu parlamenta, u kome će dobiti i bonus od više od 50 odsto mesta kao najjača partija, dok je na glasanju za Senat osvojila 31,69 odsto glasova.

 
<< Prva < Prethodna 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 Sledeća > Poslednja >>

Strana 209 od 438

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner