Početna strana > Rubrike
Rubrike
Prenosimo

Godina u kojoj su zabranili pušenje

Milan Milošević   
petak, 31. decembar 2010.

Mnogo toga je 2010. bilo u hroničnoj rekonstrukciji, muzeji, vlada, Mišarska ulica... Hoće li uslediti 2484. pitanje za EU kandidaturu: "Da li ćete nekad dobiti neku utakmicu u Ligi šampiona, i kako to nameravate da postignete?"
 
Ekonomska politika

Globalno selo gori, a srpska vlada se češlja

Branko Radun   
četvrtak, 23. oktobar 2008.

U momentu globalne finansijske krize, naša vlada se bavi žirafama i „(anti)fašističkim" performansima u centru prestonice. Još gore od ovog nojevskog zavlačenja glave u pesak jeste jednostrana i ničim izazvana primena SSP.

 
Komentar dana

Igrice bez Ivice - i granice

Ljubiša Spasojević   
sreda, 13. februar 2013.

Dačiću kao poslednja slamka spasa ostaje da uveri momke iz Vašingtona da će njihove naloge bolje izvršavati od dvojca Vučić – Nikolić i tako postati nedodirljiv poput Dragana Šutanovca, neimara koji bez ikakvih posledica diže čardak ni na nebu ni na zemlji, na pašnjaku u centru grada.

 
Kulturna politika

Ne mogu, ne žele, ne traže?

Jovana Papan   
utorak, 28. april 2009.

Glavni razlog što žene zarađuju manje je činjenica da su one daleko manje sklone pregovaranju o visini plate. Čak 93% ženskih diplomaca na američkim univerzitetima prihvata na prvom poslu ponuđenu platu bez pogovora, dok više od polovine muškaraca u istoj situaciji pokušava da izdejstvuje veću sumu.

 
Politički život

Šta sve zahtevaju Albanci u Makedoniji?

"Tiranska platforma"   
ponedeljak, 01. maj 2017.

Dokument, nazvan još i "Tiranska platforma", izazvao je niz kontroverzi zbog činjenice da su se lideri albanskih stranaka prethodno sastali u Tirani pod pokroviteljstvom premijera te zemlje Edija Rame. Dokument objavljujemo u celini.

 
Komentar dana

Spaljivanje knjiga, sečenje ušiju i „strateško partnerstvo“

Trifun Ristić   
utorak, 12. februar 2013.

Približavanjem Bakuu Srbija ponovo radi protiv interesa Rusije, i u suštini za naglo približavanje dve zemlje nema logičnog objašnjenja, osim da se ono gradi po komandi Vašingtona, koji u svojoj dugoročnoj strategiji očigledno ima zajedničke planove za dve zemlje.

 
Kulturna politika

Kako ti je ime, Srbine?

Zora Latinović   
petak, 24. april 2009.

Špenglerovski vešto, Boris Tadić, predsednik Srbije, po vokaciji psiholog, počeo je sasvim lagano da nas rasterećuje elementa teritorije uglavnom značajnog u svakom identitetu, a u slučaju srpskog identiteta – najlabavijeg elementa.

 
Politički život

Najnoviji omiljeni "opozicionari" Aleksandra Vučića

Marko Jakšić   
sreda, 10. maj 2017.

Tokom same predsedničke kampanje Aleksandar Popović je obilato zloupotrebljavao ime nekadašnjeg predsednika stranke Vojislava Koštunice da bi preskočio famoznih 1%. Ipak ni to mu nije to nije bilo dovoljno da bi taj rezultat ostvario.

 
Prenosimo

Pitanje poverenja i rekonstrukcija vlade

Nikola Jovanović   
četvrtak, 16. decembar 2010.

Manji broj ministara ne povlači automatski smanjivanje birokratije, broja državnih službenika i funkcionera. Rekonstrukcija vlade bi dakle bila samo kozmetička mera, koja bi privremeno skrenula pažnju sa suštinskih reformskih zadataka.

 
Ekonomska politika

Nemoguće trojstvo u krizi koje nema

Nebojša Katić   
sreda, 22. oktobar 2008.

Svetska ekonomska kriza je još u ranoj fazi. Ona se sa finansijskog sektora prenosi na realnu ekonomiju i najteži period tek predstoji. Trenutak je da farsično samohvalisanje prestane, i da se Srbija suoči sa novom ekonomskom stvarnošću.

 
Kulturna politika

Svinjski grip i dramatizacija bolesti

Frenk Furedi   
sreda, 29. april 2009.
Eksplozija globalnog straha od epidemije smrtonosnog virusa gripa u Meksiku više je reakcija na dramatizaciju gripa nego na stvarnu pretnju (o tome kako virusi mogu biti pretvoreni u oružje i upotrebljeni da se ugrozi opstanak čoveka) koju on predstavlja.
 
Politički život

U raljama Nemačke

Emil Vlajki   
nedelja, 07. maj 2017.

Nije potpuno jasno zbog čega su, srpski vodeći političari nakon Miloševića, najvećim dijelom bili fascinirani Njemačkom. To je nelogično jer je u posljednjih sto godina, Njemačka, na razne načine, uništavala Srbe koji su joj posvuda kvarili račune, posebno u dva svjetska rata.

 
Prenosimo

Monetarna politika i NBS najveći krivci za privredni kolaps

Nebojša Katić   
ponedeljak, 20. decembar 2010.

Geneza srpske ekonomske drame nije počela 2008. Tada je počeo njen rasplet. Najveći krivci su NBS i monetarna politika. Precenjeni kurs dinara i liberalizacija kapitalnih tokova naneli su strahovitu štetu privredi.

 
Ekonomska politika

Stambeni krediti: američki talas poplavio zajmove

Biserka Dumić   
četvrtak, 23. oktobar 2008.

Povećane kamate za kredite u evrima, pa i za subvencionisane, a zajmovi indeksirani u „švajcarcima” ukinuti.

 

 
Savremeni svet

Ima li Evropa budućnost?

Stiven Volt   
nedelja, 23. avgust 2015.

Sedam godina je prošlo od izbijanja krize, a Uniji još uvek nedostaju političke institucije neophodne za održanje izvorne monetarne unije. Ako je Grčka napusti, njen izlazak će pokazati da evro nije nezamenljiv, a to će proizvesti nove sumnje u njegove dugoročne izglede.

 
Prenosimo

Miris jasmina iza gvozdene zavese

Feđa Dimović   
petak, 21. januar 2011.

Povodom nereda u Tunisu Hilari Klinton je licemerno izjavila da SAD nemaju pravo da zauzimaju bilo čiju stranu, što u prevodu znači da neće podržati demokratske promene u ovoj zemlji. Teško se može poverovati u iskrenost ovih izjava.

 
Ekonomska politika

Kapital na Kapitolu

Daglas Rediker i Hajdi Krebo Rediker   
sreda, 22. oktobar 2008.

Ako još iko sumnja u sve veću važnost finansija kao oruđa spoljne politike, ne treba otići dalje od Islanda, članice NATO, koji je prošle nedelje najavio da pregovara o 4 milijarde evra pomoći od Rusije.

 
Savremeni svet

Francusko-nemačko pomirenje - propagandni mit za Balkan

Miloš Mišić   
petak, 21. avgust 2015.

Da bi održala poltičku kontrolu Nemačke unutar tadašnje Evropske zajednice, Francuska je 1990. aminovala njeno ponovno ujedinjenje u zamenu za odricanje od nemačke marke i uvođenje evropske monetarne unije i evra. Samo godinu dana kasnije, ovo će se pokazati kao iluzija.

 
Kulturna politika

Šta je pogrešno, a šta dobro u savremenom feminizmu?

Kristina Hof Somers   
utorak, 21. april 2009.
U savremenom feminizmu ima mnogo toga vrednog, ali ako pokret želi da ostane delotvoran u suzbijanju seksističke nepravde, moraće da se promeni, tj. da omekša retoriku kada su u pitanju muškarci i postane otvoreniji. 
 
Politički život

"Niko ne sme da vas bije" - o jednoj rečenici, 30 godina kasnije

Uroš Šuvaković   
ponedeljak, 24. april 2017.

 „Niko ne sme da vas bije“ - bila je poruka slobode koju je Slobodan Milošević, tadašnji predsednik CK SKS, izrekao građanima okupljenim ispred Doma kulture u Kosovu Polju 24. aprila 1987. godine.

 
<< Prva < Prethodna 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 Sledeća > Poslednja >>

Strana 206 od 431

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner