Početna strana > Rubrike
Rubrike
Savremeni svet

Erdogan i EU - borba iza paravana

Dmitrij Sedov   
ponedeljak, 30. novembar 2015.

A i zašto bi se turski predsednik drugačije ponašao prema Evropljanima, kada zna da oni samo simuliraju borbu protiv "Islamske države"?

 
Prenosimo

Kraj epohe i sumrak imperije

Nebojša Katić   
četvrtak, 25. avgust 2011.

Za razliku od predhodnih epoha kada bi stara sila bila potpuno nadjačana i potisnuta, ova poslednja epoha kapitalizma je drugačija. Opadanje američke moći je više posledica njenog otpora promenama i odbijanja da se prilagodi novim realnostima.

 
Ekonomska politika

Duhovi iz vremena Velike depresije

DŽozef Stiglic   
petak, 14. novembar 2008.

Svet tone u tešku globalnu ekonomsku stagnaciju, verovatno najtežu za poslednjih četvrt veka kakvu svet možda nije video od Velike depresije. Ova kriza je „delo Amerike“ na više načina.

 
Savremeni svet

Rusija okreće drugi list prema Siriji?

Vladimir Jevtić   
petak, 11. septembar 2015.

Predsednik Asad je poslednji stub stabilnosti u Siriji i ukoliko on padne, Sirija će zauvek potonuti u haos i anarhiju. Zato Rusi nikako ne žele da dozvole da njihov saveznik padne.

 
Kulturna politika

Tarot prosvetiteljstvo

Vladimir Milutinović   
četvrtak, 04. jun 2009.

(Iz Arhive NSPM-a, 13.05.2007)

Milanov program ima višeslojnu strukturu, gde su na površini dosetke, koje u svom kontekstu izazivaju urnebesan smeh, dok je na osnovnom nivou to program igranja sa načinom mišljenja ljudi koji zovu.

 
Politički život

"Dvoliki" Aleksandar

Nikita Bondarjev   
sreda, 28. jun 2017.

Ja bih rekao da je proglašavanje Aleksandra Vučića za izdajnika, kao što to čine neki ruski novinari i politikolozi, nerazumno i preuranjeno. Treba pokušati da se razume ta složena ličnost, i da se ne odgurkuje od sebe previše oštrim osudama, treba verovati u iskrenost njegove rusofilije, koja jeste ograničena, ali je autentična. 

 
Komentar dana

Kako prolazi slava, ili Kacinova tviter-diplomatija

Mladen Đorđević   
petak, 01. mart 2013.

Kacinu je odmah uzvratio Tadićev saradnik Nebojša Krstić, a iznenadna razmena uvreda i optužbe da čak ni Tadić nije iskreno pristupao evrointegracijama su još jednom pokazali da EU u Srbiji traži samo izvođače radova, koji će u zamenu za podršku bez pogovora i do kraja izvršiti svoje zadatke.

 
Kulturna politika

Kako raskrinkati Milana Tarota?

Nenad Dukić   
četvrtak, 04. jun 2009.

Ako već ne snosi krivične posledice za svoje nadrilekarstvo, bar neka ga javno mnjenje u Srbiji bojkotuje i prekine da mu se klanja. Jer, višegodišnje medijsko eksponiranje ovog tarotologa ostavilo je posledice koje bi trebalo sanirati.

 
Politički život

Aleksandar Vučić - mandatar, premijer i predsednik

Marinko M. Vučinić   
ponedeljak, 26. jun 2017.

 Mi praktično i nemamo normalan proces utvrđivanja mandatara i proces konsultacija za sastav sledeće vlade jer predsednik Republike svoju ulogu davanja mandata pretvara u aktivnu i vodeću ulogu u konsultacijama koje treba da dovedu do formiranja nove vlade.

 
Prenosimo

Promenimo Ustav

Voja Žanetić   
nedelja, 16. januar 2011.

Posle kraće, apsolutno spontane i ničim izazvane medijske rasprave, te posle nekoliko političkih poteza povučenih u predizborne, predreferendumske ili neke treće svrhe, pojavljuje se potreba za ozbiljnijim razmatranjem promena koje se na Ustavu Srbije moraju izvesti u dogledno vreme.

 
Komentar dana

"Čovek orkestar" i žalosni medijski panegirici

Vojislav M. Stanojčić   
sreda, 06. mart 2013.

Mora se posebno istaći Vučićevo ministrovanje 1998. godine, kada je u Vladi Mirka Marjanovića vodio resor za informisanje. Na snazi je bio tada na snazi zloglasni Zakon o informisanju, koji je donet radi disciplinovanja neposlušnih, takozvanih “nezavisnih” novinara.

 
Kulturna politika

Jezičke nedoumice oko novih registarskih oznaka

Darko Babić   
četvrtak, 04. jun 2009.

Nepravedno potiskivanje srpske ćirilice sa službenih registarskih oznaka i njena skandalozna zamena potpuno nestandardizovanom „proširenom gajevicom“ predstavlja najozbiljniji, kulturološki, ali i tehnički problem koji novi pravilnik nameće.

 
Politički život

Kako je, zapravo, morao da glasi inauguralni govor Aleksandra Vučića

Emil Vlajki   
četvrtak, 29. jun 2017.

A svi oni koji imaju ambicije da dalje mute što se tiče Preševske doline, Raške i Vojvodine, neka znaju da će Srbija znati osigurati svoj teritorijalni integritet na svaki mogući način. Stvar je jednostavna i dade se svesti na sledeće: „Tuđe nećemo, svoje ne damo!“

 
Komentar dana

Da li je zrelo za vanredne pokrajinske izbore?

Bojan Panaotović   
utorak, 05. mart 2013.

Srbobran, Zrenjanin i Apatin predstavljaju respektabilne sredine u vojvođanskim okvirima i apsolutni poraz DS-a i njenih koalicionih partnera ne može a da ne otvori suštinsko pitanje - ima li aktuelna administracija u Banovini legitimitet i moralno-političko utemeljenje da nastavi da vrši vlast?

 
Ekonomska politika

Svetska kriza: Najvažnija politička borba našeg doba

Imanuel Volerstin   
petak, 14. novembar 2008.

Sa sigurnošću možemo reći da postojeći sistem ne može da opstane. Ono što međutim ne možemo predvideti jeste koji će poredak biti odabran da ga zameni, zato što će to biti rezultat beskonačnog broja pojedinačnih pritisaka.

 
Savremeni svet

Nastavlja se stvaranje rusko-kineske alijanse

Jurij Barančik   
četvrtak, 10. septembar 2015.

Osnivanje banke BRIKS-a i fonda razvoja zemalja BRIKS-a, označava formiranje paralelne ekonomske realnosti na istoj nozi sa onom koju su stvorili Anglosaksonci usled rezultata Drugog svetskog rata, za svoje ciljeve, koja je konačnu formu zadobila u Breton Vudsu.

 
Prenosimo

Nemoćni apsolutista

Batić Bačević   
petak, 21. januar 2011.

Kult predsednika Srbije dobio je takve razmere da su se i njegovi kreatori zabrinuli – na čuvenoj skupštini DS je delegatima u šali u rečenici o velikom uspehu srpskih sportista objašnjavano da za to nisu zaslužni ni stranka, ni predsednik Tadić.

 
Ekonomska politika

Teže je upravljati nego obećanja davati

Milan Milošević   
petak, 14. novembar 2008.

U zapadnoj štampi se mogu pročitati prezrive konstatacije kako su Amerikanci davali kredite nesolventnim pojedincima, a Evropljani nesolventnim državama. Kako se u Srbiji i u okruženju priprema doček Nove krizne 2009. godine. Neće valjda nas.

 
Savremeni svet

Rusija neće doživeti sudbinu Sovjetskog Saveza

Đorđe Milošević   
utorak, 08. septembar 2015.

Danas Rusija zavisi od nafte čak više nego svojevremeno Sovjetski Savez. Nafta i gas čine dve trećine izvoza Rusije. Cene nafte odlučujuće utiču na rusku privredu- na međunarodne rezerve, valutne kurseve, državne prihode i bruto društveni proizvod.

 
Kulturna politika

Latinizacija detinjstva

Slobodan Antonić   
subota, 30. maj 2009.

Moj šestogodišnji sin je, kao i sva deca, prvo naučio ćirilicu. Ali, on sa njom nije mogao da prati TV, niti da čita natpise na sličicama ili proizvodima za decu, niti da čita SMS poruke. Latinica je postala pismo njegovog detinjstva – baš kao i za svu srpsku decu danas.

 
<< Prva < Prethodna 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 Sledeća > Poslednja >>

Strana 203 od 431

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner