Početna strana > Rubrike
Rubrike
Ekonomska politika

Otvoreno pismo mojim prijateljima levičarima

Stiven Horovic   
ponedeljak, 06. oktobar 2008.

Današnja kriza je u ogromnoj meri prožeta državnim mešanjem u slobodno tržište, počev od FED, CRA, preko ograničenja gradnje do uloge Fani i Fredi u kreiranju veštačke potražnje za rizičnim kreditima.

 
Savremeni svet

Novi evropski građansko-rasni rat

Aleksandar Zapoljskis   
sreda, 23. septembar 2015.

Svako novo pokoljenje Evropljana, naslednika autohtonih Evropljana, sve manje i manje ceni tradiconalne kulturne, religiozne i moralno-etičke vrednosti predaka, samim tim potkopavajući i podrivajući osnovu, u ovom slučaju nemačke, kao i evropske civilizacije u celini.

 
Prenosimo

Miris jasmina iza gvozdene zavese

Feđa Dimović   
petak, 21. januar 2011.

Povodom nereda u Tunisu Hilari Klinton je licemerno izjavila da SAD nemaju pravo da zauzimaju bilo čiju stranu, što u prevodu znači da neće podržati demokratske promene u ovoj zemlji. Teško se može poverovati u iskrenost ovih izjava.

 
Ekonomska politika

Razvijeni nikad nisu radili ono što savetuju nerazvijenim

Ha DŽung Čang   
subota, 04. oktobar 2008.

Osam godina po završetku bratoubilačkog rata sa Severnom Korejom, godišnji prihod Južne Koreje bio je 82 dolara po stanovniku. Prosečni Korejac zarađivao je upola manje od prosečnog stanovnika Gane (179 dolara).

 
Savremeni svet

DŽeremi Korbin kao novi šef engleskih laburista - šta se crveni u gori zelenoj?

Nikola M. Rosić   
nedelja, 20. septembar 2015.

Da stvari ne idu baš onako kako se mnogima činilo, svedok je i drug Korbin, koji se u kampanji za mesto šefa engleskih laburista itekako isticao radikalno levim stavovima od ekonomije i finansija, pa sve do obrazovanja i odbrane. 

 
Prenosimo

Pitanje poverenja i rekonstrukcija vlade

Nikola Jovanović   
četvrtak, 16. decembar 2010.

Manji broj ministara ne povlači automatski smanjivanje birokratije, broja državnih službenika i funkcionera. Rekonstrukcija vlade bi dakle bila samo kozmetička mera, koja bi privremeno skrenula pažnju sa suštinskih reformskih zadataka.

 
Ekonomska politika

Sindikati i populizam

Branko Pavlović   
petak, 03. oktobar 2008.
Odbijanje od strane političara u predizbornoj kampanji dočekano je sa odobravanjem i tvrdnjom da se neće dozvoliti da stranci kupuju „ponos Italije“. „Ponos“ je, međutim, nezadrživo klizio ka bankrotstvu.
 
Savremeni svet

Lice Evrope kao slika Dorijana Greja

Slobodan Jovanović   
petak, 18. septembar 2015.

Mađarska sa migrantima sa Bliskog istoka postupa gore nego sa životinjama a sve što ti ljudi žele jeste bezbedni tranzit kroz mađarsku državu do Austrije i Nemačke. 

 
Kulturna politika

Šta sve možeš u Srbiji kad si Divac

Miodrag Zarković   
petak, 27. februar 2009.

Odgovor na dilemu zašto je državni vrh konačno rešio da se svim sredstvima obračuna sa Ćurkovićem i kompanijom, možda bi trebalo potražiti u drugačijem pitanju: zašto je državni vrh hteo da skloni Divca iz politike i vrati ga u sferu sporta?

 
Savremeni svet

Erdogan i EU - borba iza paravana

Dmitrij Sedov   
ponedeljak, 30. novembar 2015.

A i zašto bi se turski predsednik drugačije ponašao prema Evropljanima, kada zna da oni samo simuliraju borbu protiv "Islamske države"?

 
Politički život

Aleksandar Vučić - mandatar, premijer i predsednik

Marinko M. Vučinić   
ponedeljak, 26. jun 2017.

 Mi praktično i nemamo normalan proces utvrđivanja mandatara i proces konsultacija za sastav sledeće vlade jer predsednik Republike svoju ulogu davanja mandata pretvara u aktivnu i vodeću ulogu u konsultacijama koje treba da dovedu do formiranja nove vlade.

 
Komentar dana

Izgubljeni autonomaški kompas

Trifun Ristić   
petak, 01. februar 2013.

Ideja Vojvodine kao republike unutar savezne države izneta je prošle godine na Četvrtoj vojvođanskoj konvenciji,a ona je u javosti dočekana onako kako zaslužuje, odnosno kao projekat male grupe uglavnom bivših političara koja nema većeg uticaja na građane Vojvodine, niti snage da svoj projekat sprovede u delo.

 
Kulturna politika

Kome još treba Filharmonija?

Nikola Tanasić   
ponedeljak, 09. mart 2009.

Društvu su za opstanak važniji državni univerziteti, škole i gimnazije, nego Ministarstvo prosvete, bitnija je Filharmonija od Ministarstva kulture. Ako ova zemlja ostane bez Ministarstva kulture, njena kultura će nekako preživeti. Ako ostane bez Filharmonije, spasa joj nema.

 
Politički život

Promenili smo se, i spremni smo da se menjamo, iznova, svakog novog dana

Aleksandar Vučić   
petak, 23. jun 2017.

 Da znamo, o bilo čemu, više nego bilo ko drugi, ali da ljubomorno to odbijamo da primenjujemo, ili bar sami sa sobom da podelimo.Da smo najstariji, najviši, najlepši, najbolji, izabrani, posebni, jedinstveni i da bukvalno ništa od toga nemamo.

 
Komentar dana

Srbija i dvoglavi albanski metod

Zoran Avramović   
utorak, 29. januar 2013.

Šta da radi srpska strana kada pred sobom ima protivnika koji koristi dvoglavi metod borbe protiv srpskih interesa na Kosovu i Metohiji? Mogla bi da se samouverava da albanska upotreba takvih sredstava neće dovesti do njihovog cilja.

 
Kulturna politika

Pomodarstvo ili obnova ideje socijalizma

Lino Veljak   
subota, 28. februar 2009.

I tek je kriza, tzv. financijska kriza, koja se na svjetskom planu jasno očitovala ujesen 2008, reaktualizirala pitanje ljevice. Pokazalo se da je posve slobodno tržište u svojoj biti autodestruktivno, te tendencijski vodi u katastrofu nesagledivih razmjera.

 
Politički život

Pismo učesnicima "inauguracije" Aleksandra Vučića

Janko Veselinović   
četvrtak, 22. jun 2017.

Režim Aleksandra Vučića svoje  političke protivnike progoni na organizovan, temeljan i zastrašujući način.   Stalne optužbe za najteža krivična dela u režimskim tabloidima, kako političkih protivnika tako i članova njihovih porodica

 
Prenosimo

Da li nam je potrebna regionalizacija

Nenad Popović, Vladimir Ilić   
ponedeljak, 13. decembar 2010.

Nenad Popović: Potrebna je decentralizacija. Regionalizacija, na način na koji je predložena, po nama je federalizacija. Vladimir Ilić: Postoji strah od separatizma. Regionalizaciju, međutim, vidim kao faktor integracije društva.

 
Ekonomska politika

Razarajući momenat pada američke moći

DŽon Grej   
sreda, 01. oktobar 2008.
Nacionalizacija ključnih delova finansijskog sistema značila je i samouništenje američke propovedi o slobodnom tržištu, a opravdanje za one zemlje koje su zadržale kontrolu nad svojim tržištima.
 
Komentar dana

Rasprodaja Hrvatske kao cena ulaska u EU

Mladen Đorđević   
četvrtak, 24. januar 2013.

Hrvatska je do sada imala veliku podršku partnera iu EU, koji su joj radi ulaska oprostili čak i etničko čišćenje Srba u „Oluji“, ali istovremeno za završavanjem procesa njenog prijema,počeli su da stižu i računi koje treba platiti, i to državnom imovinom, koja je, poput Grčke, sada stavljena na rasprodaju. 

 
<< Prva < Prethodna 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 Sledeća > Poslednja >>

Strana 214 od 438

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner