Početna strana > Debate
Debate
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Šta posle referenduma u Srpskoj i koju igru igra Vučić?

Slobodan Durmanović   
utorak, 27. septembar 2016.
U slučaju da je očekivao pritisak sa Zapada  - a ozbiljan političar bi to svakako očekivao - nije teško primetiti da je Vučić pokušao da iskoristi "gužvu" oko referenduma,  kako bi se Zapadu prikazao kao političar od njihovog poverenja koji ima moć da "umiri" Dodika. To je i učinio, na perfidan način...
 
Crkva i politika

Božićna poslanica: Samo je Hristos nov pod suncem

Patrijarh Irinej   
četvrtak, 06. januar 2011.

Mnogi su i divni darovi kojima je Bog obdario čoveka. Čovek je prizvan da te darove upotrebljava na pravi način, ne da ih zloupotrebljava. Zaista, ljudska sloboda i čovekova prava su neograničeni.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Referendum i priključenija

Nenad Kecmanović   
subota, 24. septembar 2016.
Da je Dodik i ovog puta odložio referendum, više niko iz svijeta ga ne bi ozbiljno shvatao i ne bi okretao pozivni broj 051, nego isključivo 011. Uzrok neizbježnih razlika leži u tome što Srbiju, makar i kao smanjenu, niko ne osporava kao državu a krenula je put EU bez alternative, dok Srpsku osporavaju i kao entitet pa se bori za goli opstanak, takođe bez alternative.
 
Kuda ide Srbija

"Šta će svet reći"

Branislav Ristivojević   
utorak, 12. februar 2013.

Podsećam na jedinu tragikomediju koju je napisao Nušić: "Svet". Glavni lik u delu je opčinjen "svetom" i brine ga šta će "svet" reci o njegovim postupcima, iako živi iza zatvorenih vrata svoje kuće i nema nikakvo čulno iskustvo o "svetu".

 
Crkva i politika

Nastavak polemike između Sinoda SPC i sledbenika Vladike Artemija

SPC vs. Artemije   
četvrtak, 23. decembar 2010.

Namesto da zatraži od Sabora oproštaj za svoje prestupe, za gaženje kanonskog poretka Crkve, kako bi bio oslobođen zabrane sveštenodejstva, episkop Artemije je nasilno, sa grupom svojih sledbenika.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Referendum je u skladu sa Dejtonom i svetskom demokratskom praksom

Milorad Dodik   
nedelja, 18. septembar 2016.

 Bakirovi saučesnici su i sudije Ustavnog suda BiH koji su prihvatili njegov zahtjev, ali i svi oni koji godinama podržavaju kršenje Dejtonskog sporazuma na štetu RS. Svi oni će dobiti odgovor na referendumu u nedjelju, 25. septembra ove godine.

 
Kuda ide Srbija

Srbe na Srbe

Miroje Jovanović   
nedelja, 03. februar 2013.

Graditi nekakav novi identitet na štetu sopstvenog naroda, predstavljati se kao kulturniji i civilizovaniji od ostatka svoje nacije, prisvajati tuđe pismo a svoje pljuvati i nipodaštavati, prećutkivati sopstvena stradanja. To je autonomaštvo, a suštinski antisrpstvo danas.

 
Srbija i Crna Gora

Da je Čavić Crnogorac

Branimir Marković   
četvrtak, 21. avgust 2008.
Da je Čavić kojim slučajem poreklom iz Crne Gore, ne bi mogao za nju da nastupa, jer ne bi imao „zakonski osnov“. Državljanstvo po poreklu nije predviđeno genijalnim i inovativnim rešenjima crnogorskog Ustava kao što je „svuda u svetu“.
 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Srpske žrtve Srebrenice

Stefan Karaganović   
subota, 12. novembar 2011.
Nama, međutim, uopšte ne treba neka određena cifra srpskih žrtava. I u odnosu na srpske i na bošnjačke žrtve, jedino nam je potrebna – istina. Čak i kada bi pravi broj bošnjačkih žrtava bio veći od pravog broja srpskih, niko time ne bi ništa dobio, niti izgubio.
 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Vučićeva "medijacija" u RS – ujedinjeni na evropskom putu i veri u Nemačku

Slobodan Durmanović   
subota, 16. jul 2016.

Pod Vučićevim mentorstvom, srpskim političarima u RS je, izgleda, postalo najvažnije da nadglasavaju jedni druge na "proevropskom putu", daleko važnije nego da i građanima u detalje objasne kakve ih to blagodeti, a kakve muke čekaju na tom putu.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Žal za cenzurom ili pismo jedne "očajne" ustanove

Stefan Karganović   
sreda, 30. novembar 2011.

Koliko su ovaj prikaz toka i analiza događaja uklopivi u tezu gospođice Jelačić da je političko i vojno rukovodstvo na srpskoj strani postupalo sa namerom istrebljenja zajednice bosanskih Muslimana u Srebrenici, kao takve?

 
Srbija i Crna Gora

Prva građanska multikulturalna manjina

Branimir Marković   
četvrtak, 10. januar 2008.

Udruženje Crnogoraca u Srbiji "Krstaš" pozvalo je 8. januara srpskog predsednika Borisa Tadića i premijera Vojislava Koštunicu da pomognu da se promeni prethodni dan obelodanjena odluka ministra vera Radomira Naumova o zabrani registracije Crnogorske pravoslavne crkve u Srbiji.

 
Kosovo i Metohija

Izveštaj Anketnog odbora je manjkav i tendenciozan

Marko Jakšić   
četvrtak, 24. april 2014.

Želim da kažem da je u pitanju jedna velika prevara čiji je cilj pre svega političke prirode, a ne da pomogne, ili da se nova država Srbija navodno sada zaštiti. Pa valjda će tu državu bolje da štiti policija, tužilaštvo, razni sudski organi nego što će to da čine mediji!

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Logor “Viktor Bubanj” - istraga nekažnjenih zločina

Slobodan Durmanović   
utorak, 29. novembar 2011.

On opisuje da u većini ćelija nije bilo kreveta ni dušeka i da su logoraši držani u nehigijenskim uslovima i bez vode za umivanje. “Hranjeni smo koricom hleba dnevno, a posebna “poslastica” kuvara Julijana Ventile bila je da logorašima daje vodu sa deterdžentom za suđe.

 
Srbija i Crna Gora

Mitropolija Crnogorsko-primorska nakon razdvajanja Srbije i Crne Gore

Protojerej Velibor DŽomić   
ponedeljak, 21. april 2008.

Na početku političkih diskusija koje se dotiču crkava i verskih zajednica treba pomenuti da se Pravoslavna crkva Hristova skoro već dve hiljade godina u svojoj sveštenoj misiji rukovodi na osnovu Svetoga pisma i Svetoga predanja.

 
Kosovo i Metohija

Daleko više od igre, mnogo više

Aleksandar B. Đikić   
četvrtak, 13. mart 2014.

Kao što nije mogla (htela) da spreči FIFA da odobri Kosovu međunarodne utakmice, Srbija isto tako neće moći ni da pomogne i zaštiti srpski narod od te integracije, jer bi se to smatralo ometanjem Kosova, a to po briselskom sporazumu ne sme da radi. 

 
Crkva i politika

O napadima na crkve

Petar Anđelković   
nedelja, 02. januar 2011.

Uprkos suštinskim i bitnim razlikama koje postoje između obe crkve, treba primetiti zanimljivu podudarnost u argumentima koji se koriste protiv obe. Naravno, ne želim da ovde stavljam znak jednakosti, nego da pokažem da argumenti koji se koriste protiv obe dolaze sa iste pozicije.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Vučić brani Sarajevo ili nož u leđa RS

NSPM   
ponedeljak, 05. septembar 2016.

Svoju prljavu misiju zabadanja noža u leđa Republici Srpskoj Vučić je obavljao sve vreme predstavljajući se kao njen glavni zaštitnik i dušebrižnik

 
Crkva i politika

Patrijarh Pavle - Jasenovac na putu do Niša

Veljko Đurić Mišina   
petak, 10. decembar 2010.

Patrijarh Pavle je dobro znao šta može jedan papa da učini u teškim vremenima. Kako je dobro upamtio Drugi svetski rat i zločine, ali i shvatao da se zločini mogu ponoviti, pisao je papi Jovanu Pavlu II sa vanrednog sabora 17. januara 1992.

 
Kosovo i Metohija

Krivo ogledalo, ili kako Stejt department vidi stanje ljudskih prava na Kosovu

Bogdan Živković   
ponedeljak, 17. mart 2014.

Krajem prošle nedelje kosovski mediji su izvestili o nedavno objavljenom godišnjem izveštaju Stejt departmenta o stanju ljudskih prava na Kosovu u 2013. godini. Prema ovom izveštaju, kriminal, ekstremizam i nasilje na severu Kosova su označeni kao najistaknutiji problem u oblasti ljudskih prava.

 
<< Prva < Prethodna 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Sledeća > Poslednja >>

Strana 53 od 128

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner