Početna strana > Debate
Debate
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Zašto tuzlanski detonator nije upalio

Nenad Kecmanović   
utorak, 18. februar 2014.

Sarajlije su se naivno „ufurale“ u tu priču i sebi uvrtile u glavu da su stvarno „pupak svijeta“, a i svi ostali Bošnjaci da treba samo da kukaju da su im Srbi napravili genocid, da su i Hrvati agresori, da im je međunarodna zajednica okrenula leđa, da ih je 300 hiljada pobijeno iz čista mira,  da su im svi nešto krivi i dužni - i gotov posao.

 
Kuda ide Srbija

Ima li evropski put alternativu?

Dragoljub J Kečkić   
subota, 05. jun 2010.

Od petog oktobra naovamo, stekao sam utisak kako najvatreniji zagovornici evropskog puta stvaraju nekakvu iluziju da je „ulazak u EU“ neka vrsta konačnog cilja, onako kao što budisti opisuju nirvanu, a mi hrišćani drugi silazak Hristov.

 
Crkva i politika

Odjeci poruka bosanskog reisa

Slobodan Durmanović   
utorak, 12. avgust 2008.

Iako zvuči još luđe od te konstatacije, vredi se ponovo zapitati i da li reisu Ceriću neko u Londonu nije možda sugerisao da poredi tamošnje „etničke grupe“ sa ovdašnjim konstitutivnim narodima

 
Kosovo i Metohija

Šta misle Srbi na Kosovu o Martijevom izveštaju, izborima, Tačiju i Beogradu

Ana Radmilović   
četvrtak, 03. februar 2011.

Na Kosovu ne postoji javnost. Srbija se, iz svojih razloga, nije potrudila da na Kosovu ima svoje novine, novinare, televiziju koja se zaista bavi celim Kosovom a ne samo severom. Posledica toga je nepostojanje javne misli.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Otrežnjenje

Slobodan Kljakić   
sreda, 21. oktobar 2009.

I napolju i ovde isuviše često je izostajalo čak i elementarno ljudsko i moralno uvažavanje izvanrednog doprinosa srpskog naroda u ratnoj pobedi 1945. godine. Trivijalizovane formule dnevne politike i ideologije, ponekad zažarene do usijanja, potirale su taj doprinos i na neki način vezivale ruke Srbiji.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

O nezadovoljstvu, pobuni i prividu „bosanskog proljeća“

Momir Dejanović   
utorak, 18. februar 2014.

Mnogo povoda za manipulaciju dali su sami protesti: od nepostojanja artikulisanih zahtjeva i ciljeva, nepoznatog organizatora, neinformisanosti i uključenosti problematičnih likova i poruka do ciljanog paljenja i uništavanja objekata u kome su smještene kantonalne vlade i dvije političke partije.

 
Kuda ide Srbija

Slaba Srbija – stabilan zapadni Balkan

Jovan Gajić   
subota, 06. mart 2010.

Kao što je nekada trebalo oslabiti Srbiju kako bi se „očuvala“ stabilnost Jugoslavije, tako se i danas „stabilnost“ tzv. zapadnog Balkana „čuva“ cepanjem srpskog etničkog prostora i slabljenjem Srbije.

 
Crkva i politika

Vaskršnja poslanica

Patrijarh Pavle   
nedelja, 27. april 2008.

Neka svakom roditelju Kosovo i Metohija bude jedna od prvih reči koje će šapnuti svom novorođenom detetu! Neka svaki ratar prvu brazdu zaore i posveti Kosovu i Metohiji! Neka svaki radnik prvi sat svog radnog vremena posveti i pokloni Kosovu i Metohiji

 
Kosovo i Metohija

Kosmetske nedoumice uoči dijaloga sa privremenim institucijama

Milisav Stanković   
nedelja, 30. januar 2011.

Nakon usvajanja Rezolucije 1244 SB UN, nijedna vlada Srbije nije ponudila plan „suštinske autonomije“. Umesto toga, lansirane su parole poput „najveća moguća autonomija“, „autonomija kakvu svet ne poznaje“.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Zašto ne treba rehabilitovati Dražu Mihailovića

Vladislav B. Sotirović   
nedelja, 18. oktobar 2009.

Ukoliko bi se pokrenuo sudski proces za formalnu rehabilitaciju đeneralovu indirektno bi se priznalo da je on tada godine 1946. imao „veleizdajničku“ krivicu na osnovu koje mu se i sudilo ali su se sada stekli uslovi za pokretanje novog sudskog postupka.

 
Kosovo i Metohija

Kosovo ipak nije država

Goran Cvetić   
sreda, 09. februar 2011.

MSP navodi da je rezolucija 1244 i dalje na snazi, ali da su navedena lica delala mimo pravnog režima ustanovljenog tom rezolucijom. MSP navodi da se ne bavi pitanjem da li Kosovo ispunjava uslove za postojanje kao država, niti da li su priznanja legalna i da li prozvode pravno dejstvo.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Srpska egzistencijalna dijalektika

Veselin Đuretić   
subota, 24. oktobar 2009.

Ne može se tvrditi da su četnici i partizani „imali svoje verzije zbivanja u Jugoslaviji”, kako navodi akademik Mihailo Marković, jer je odnos oba pokreta prema stvarnosti određivao okupatorski neprijateljski odnos prema Srbima kao narodu.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Zaštita zločinaca od nezaštićenih porodica žrtava

Slobodan Durmanović   
četvrtak, 20. februar 2014.

Uz sav dosadašnji nerad i uz takve „brze izmene“ na jednom obimnom, uz to veoma osetljivom predmetu, nije teško zaključiti da rukovodioci Odeljenja Tužilaštva BiH za ratne zločine nisu pokazali da su u dovoljnoj meri zainteresovani za krivično gonjenje počinilaca zločina nad Srbima u Podrinju.

 
Kuda ide Srbija

Augijeve štale srpske politike

Borivoj Rašuo   
ponedeljak, 12. april 2010.

Nipošto nije slučajno što se u srpskom političkom životu izbrisala jasna granica između vlasti i opozicije. U Srbiji danas veći problem od loše vlasti jeste isto tako slaba opozicija. Stranačko delovanje donosi dobit usred propadanja države.

 
Crkva i politika

Raskoli i pomirenja u sandžačkoj Umi

Dušan Kovačev, Branko Radun   
subota, 21. jun 2008.

Muslimani Srbije, naročito muslimani koji više nisu to po nacionalnom izjašnjenju, već su postali Bošnjaci, odavno se veoma politički razilaze. Devedesetih godina veći deo islamske zajednice je bio u opoziciji beogradskom muftiji Jusufspahiću.

 
Kosovo i Metohija

Strogo kontrolisana principijelnost

Marinko Lolić   
četvrtak, 03. februar 2011.

Bez obzira kako ko politizirao, korektno ili nekorektno, sasvim je jasno da se politički aspekt i efekat ovog problema teško može prenebregnuti, ne samo kad je reč o izvršiocima ovog zločina, već i o njihovim zaštitnicima na Zapadu.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Srbi su nama k’o čaša konjaka

Jurica Pavičić   
ponedeljak, 19. oktobar 2009.

Za Hrvate, Srbi su najbolji eskapistički trip – bolji od droge, bolji od loze, bolji od meksičkih sapunica i Mandžukićevog gola. Oni su najjača žiža, najbolja bunika, perfektno sredstvo da ne mislimo na stvarnost i izbjegnemo ogledalo.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Cijela Tuzla jedan fejsbuk muzla, ili tajna veza između „Udara“, Incka i Nataše Kandić

Radenko Tošić   
utorak, 11. februar 2014.

Fejsbukovac Širanović tvrdi da su glavni krivci za nasilje i rušenje određene grupe ubačene među demonstrante da bi kriminalizovali socijalni protest i tako otupili njegovu oštricu. 

 
Kuda ide Srbija

Srbi, patriotizam i Evropska unija

Slobodan Divjak   
petak, 05. mart 2010.

Ako Evropa hoće da se na dugi rok obezbedi mir i stabilnost na prostorima bivše Jugoslavije i Balkana kao takvog, onda bi bilo preko potrebno da omogući Srbiji relativno brzi ulazak u EU

 
Crkva i politika

Još jednom o insinuacijama Velibora DŽomića i drugim primedbama na moju knjigu

Predrag Ilić   
petak, 25. april 2008.

Magistar DŽomić mi je, naime, uz ostalo, zamerio i to što nisam odgovorio na sve njegove kritičke primedbe i primedbe drugih autora iz redova SPC. Prvo što mi je u vezi sa tom primedbom upalo u oči jeste ono: «naše kritike» i izostanak polemisanja «sa nama».

 
<< Prva < Prethodna 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 Sledeća > Poslednja >>

Strana 81 od 128

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner