Početna strana > Rubrike
Rubrike
Savremeni svet

Uspon i kriza Evropske unije (III) - Autoritarni karakter evropskih institucija

Miroslav Samardžić   
ponedeljak, 23. novembar 2020.

Država blagostanja mora da bude usidrena u ustavno rekonstituisanoj nadnacionalnoj evropskoj političkoj tvorevini. Ukoliko do toga ne dođe, narodi i njihove države  plivaće kao drvo  na talasima prekograničnog neobuzdanog tržišta

 
Ekonomska politika

Šta bi rekao seljak kao savetnik za prodaju Telekoma?

Iz Arhive NSPM - Miroslav N. Jovanović   
sreda, 14. oktobar 2015.

Mišljenja smo da svako preduzeće treba prodati, uključujući i Telekom Srbija pod uslovom da se dobijena sredstva ulože u ekonomsku aktivnost koja donosi veću sadašnju i buduću dobit.

 
Kulturna politika

When the Lesbians go marching in

Vladislav Đorđević   
četvrtak, 04. oktobar 2012.

Ideologija lezbejskog feminizma je postala deo kurikuluma na mnogim univerziterskim katedrama. Posledica te indoktrinacije jeste ta da sa naših fakulteta izlaze generacije i generacije svršenih studenata koji su „gej-frendli”.

 
Savremeni svet

Uspon i kriza Evropske unije (II) - Osnivanje i defekti Evropske monetarne unije (EMU)

Miroslav Samardžić   
sreda, 28. oktobar 2020.

Bez obzira na značajne razlike u nivou razvijenosti pojedinih država u EU se primenjuju zajedničke politike koje su uglavnom utvrđene u skladu sa interesima Severa

 
Prenosimo

Medijski vodič kroz izbornu kampanju 2014.

Milan Dinić   
četvrtak, 13. februar 2014.

Izvor „Kurira“ zatim dodaje kako će „narednih dana, zahvaljujući Miškovićevim parama, krenuti brutalna kampanja, kako u medijima, tako i na društvenim mrežama, koju će diktirati ’Miškovićevi opozicionari’.

 
Ekonomska politika

Slučaj Telekom, ili kako država Srbija brani srpske ekonomske interese

Milutin Varošanin   
četvrtak, 27. januar 2011.

Država će se formalno pozvati na „snižavanje cena usluga i poboljšanje kvaliteta prema krajnjim korisnicima“, ali je istina drugačija: tri operatera ostaju tri operatera i nema logike da će cene ići naniže.

 
Savremeni svet

Uspon i kriza Evropske unije (I) - Nastanak i razvoj evropskih integracija

Miroslav Samardžić   
nedelja, 25. oktobar 2020.

Veliki preokret doneo je Ugovor iz Mastrihta 1992. kada je stvorena Evropska unija i njena institucionalna strukutra koja, uz izmene koje su donosili docniji ugovori, postoji i danas.  To  je “treća Evropa”.

 
Prenosimo

Hrani Simu pa šalji na Tviter – internet se umiriti ne može

Jovana Gligorijević   
petak, 07. februar 2014.

Bilo je u dosadašnjim izbornim kampanjama slučajeva kada ovaj ili onaj političar uradi nešto nepromišljeno i, takoreći, izglupira se. Ali da se cela stranka izglupira, to nismo doživljavali, sve do subote 1. februara.

 
Ekonomska politika

Srpske akcize i evropski benzin

Mladen Đorđević   
četvrtak, 27. januar 2011.

Prestanak važenja Uredbe o zabrani uvoza naftnih derivata, umesto da doprinese smanjenju njihovih cena, donela je samo nove probleme i pritiske. Time je samo pokazano i potvrđeno da je Vlada Srbije svedena na rang kolonijalne administracije.

 
Savremeni svet

Korona virus kao usud globalizacije i odraz u ogledalu savremenog čovečanstva – moglo je i gore

Milanko Šekler   
subota, 12. septembar 2020.

Koronavirus nije ni najopasniji ni najbezazleniji virus koji postoji pod ovom kapom nebeskom. Ono što ga čini posebnim je samo činjenica da je on potpuno nov virus za čovečanstvo

 
Komentar dana

Poziv na dijalog i komentari - "naša deca", pregovaračka pravila i predaja unapred

Mirjana Radojičić   
ponedeljak, 31. jul 2017.

 A do tačke u vremenu u kojoj će i jedna takva završnica duge srpsko-albanske političke sage biti mogućna dovešće samo strpljenje, istrajnost, i mnogo državničke dalekovidosti i mudrosti na srpskoj strani. Pa makar Nobelova nagrada za mir u međuvremenu i više puta otišla u neke druge, jednako (ne)zaslužne ruke.

 
Prenosimo

Pobeda Rusije je ubedljiva, ali je ovo samo prva trećina geopolitičke bitke u Ukrajini

Dušan Proroković   
utorak, 11. mart 2014.

Putin je preuzeo kontrolu nad pola Ukrajine za manje od dve nedelje, bez ispaljenog metka. Pobeda Rusije je ubedljiva, ali je ovo samo prva trećina geopolitičke bitke u Ukrajini.

 
Politički život

Referendum o promeni Ustava je još podaleko

Slobodan Orlović   
utorak, 09. februar 2021.

Vlast brojem poslanika nesumnjivo može da promeni Ustav – parlament je politički jednoobrazan, a stranački aparat organizaciono kadar da svoje birače motiviše da izađu na referendum. Stoga čudi da se u ovaj postupak zakoračilo gotovo nečujno, kao da se Ustav menja tek reda radi, a ne da je reč o najvažnijem državnom poslu. 

 
Komentar dana

Mumificiranje akademskih faraona i Velja iz Londona

Savo D. Manojlović   
nedelja, 02. jul 2017.

Vlast se vremenski ograničava, jer postoji tendencija da će onaj koji je vrši, početi da je (zlo)upotrebljava kako bi na vlasti ostao neprimereno dugo. Upravo zato u savremenim političkim sistemima mandat neposredno izabranog predsednika se ograničava na dva mandata.

 
Kulturna politika

"Prekomerna upotreba sile" ili ispiranja mozga

Igor Marković   
ponedeljak, 27. avgust 2012.

Ovo je samo jedna od stotine dezinformacija i manipulacija kojima su izloženi čitaoci dnevne štampe u Srbiji, dok novinari mogu spokojno da lažu, kleveću, satanizuju ličnosti i institucije, pa čak i da napadaju policiju.

 
Politički život

Vučićeva retorička "odbrana RS" kao medijska kompenzacija za kosovsku kapitulaciju

Slobodan Durmanović   
sreda, 23. decembar 2020.

Možda je svesrpski vođa, sveznadar i superstar i o pomenutom uslovu EK već tri puta pitao Merkelovu, ali odgovora još nije dobio ili je, pak – u ćutanju sigurnost. Pa ćemo o tome biti obavešteni tek kada na red dođe nova epizoda Vučićevog “kosovskog junačenja” sa početka ovog teksta ili kada na red, posle Kosova*, dođe Republika Srpska? 

 
Komentar dana

Sve je gotovo i propalo - čudo ne postoji i neće se desiti

Emil Vlajki   
petak, 21. jul 2017.

Sadašnja vlast koju je narod izabrao, ima točno zacrtani cilj: Žrtvovati Kosmet, Ruse i posredno (nažalost) Republiku Srpsku, kako bi Srbija ušla u Evropu.

 
Kulturna politika

"Karamazovski" slučaj Aleksandra Tijanića

Marko Radovanović   
utorak, 28. avgust 2012.

Najčešće pominjani razlozi zašto bi Tijanić trebalo da ode sa mesta kormilara RTS-a je što program ove televizije izgleda bedno (a jedini se plaća iz džepova građana), što je isti bio saradnik skoro svih vlasti u poslednjih 20 godina, a često se da posegnuti i za nekim insinuacijama da je isti sklon finansijskim zloupotrebama.

 
Politički život

Bajden ili Tramp, koja je razlika za Srbiju?

Dragana Trifković   
nedelja, 20. decembar 2020.

Pozitivna stvar u svemu jeste to da Srbi ne gaje iluzije prema Bajdenu kakve su gajili prema Trampu, pa će činjenice sagledavati bez zavodljivih emotivnih impulsa, dolazeći u poziciju da budu žestoko prevareni

 
Komentar dana

Povodom pohvala DŽejmsa Matisa na račun "Oluje" - Da li je etničko čišćenje obrazac za Novi svetski poredak u 21. veku?

Milojko Budimir   
nedelja, 16. jul 2017.

Za sve upućene u građanski rat koji je od 1991. do 1995. godine vođen u Hrvatskoj, od samog početka je jasno koju ratujuću stranu je zastupala i protežirala Amerika. Od napada NATO avijacije na aerodrom Udbina u Lici i položaje PVO sistema RSK, iako im je trebalo biti poznato da je to bila zaštićena zona Ujedinjenih naroda.  U ovome posebnu ulogu imala je američka vojna kompanija Milirary Resorces  Incorporated (MPRI)

 
<< Prva < Prethodna 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Sledeća > Poslednja >>

Strana 114 od 432

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner