Početna strana > Rubrike
Rubrike
Komentar dana

Kasno Vučić na Kosovo stiže, ali tačno pred izbore - i da podrži Tačija

Nenad Kojić   
subota, 27. februar 2016.

U sistemu poremećenih vrednosti čiji je temelj protestanska filozofija Vebera koju naš predsednik Vlade zastupa, Srbi treba da odbace svoje junake kao što su Miloš Obilić i Banović Stahinja i da prihvate klimoglavce, a da se izdaja tretira kao narodna mudrost koja treba da spreči pogibiju građana.

 
Ekonomska politika

Daleko je (deset godina) Sunce

Milan Purić   
nedelja, 21. mart 2010.

Za MMF i Svetsku banku smo smislili dokaze da nisu u pravu kad sumnjaju u nas, i da nam novo zaduživanje treba samo radi razvoja, a sigurno ne zarad opstanka na vlasti. To što smo im pre neku godinu vratili dugove bio je samo taktički potez da zbunimo protivnika.

 
Savremeni svet

Tihi saveznici - Saudijska Arabija i Izrael nikada nisu bili ovako bliski

Rosa Meneses   
nedelja, 13. maj 2018.

 Izrael i Saudijska Arabija nikada nisu bili tako bliski. Političko približavanje obe države u njihovom pritisku da se preduzmu oštre akcije protiv rastućeg uticaja Irana, pretvorilo ih je u saveznike. I odluka američkog predsednika Donalda Trampa da se povuče iz nuklearnog sporazuma sa Iranom, jeste jedna od njihovih glavnih zajedničkih političkih pobeda

 

 
Prenosimo

"Prirodna Srbija" po albanskom receptu

Veljko Miladinović   
nedelja, 10. februar 2013.

Ako bi Srbija balansiranjem srpstva i jugoslovenstva uspostavila svoj prirodni uticaj na Balkanu, možda bi se izborila za prava koja imaju ostali narodi. I možda bi to bila najprirodnija Srbija.

 
Ekonomska politika

Novo “evropsko” zaduživanje Srbije

Dejan Mirović   
ponedeljak, 15. mart 2010.

Jasno je da je svrha EBRD kredita suzbijanje ruskog ekonomskog uticaja u srpskoj gasnoj industriji. Naravno, kao i slučaju KfW kredita, srpski zapadni “prijatelji” iz EU će iskoristi EBRD kredit i za dalje izrabljivanje srpskih građana i države.

 
Komentar dana

Nova „briselska pobeda“ ili kako spinuje Vučićeva medijska mašinerija

Igor Marković   
četvrtak, 28. januar 2016.

Dakle, ogromna većina građana uopšte nije saznala da je zvanična Srbija juče u Briselu pristala da prizna diplome „kosovskog univerziteta“ i registarske tablice „Republike Kosovo“.

 
Kulturna politika

Telesno kažnjavanje dece - da, ali razumno

Zoran Milivojević   
subota, 10. septembar 2011.

Šta bi se onda postiglo dodatnom zabranom baš svakog telesnog kažnjavanja dece? Ništa posebno, osim što bi to bila nova kompromitacija našeg pravnog sistema, uz stvaranje brojnih mogućnosti za teške zloupotrebe.

 
Politički život

"Optimalni" nivo straha

Cvijetin Milivojević   
četvrtak, 02. april 2020.

Slabe i plašljive ljude strah nagoni da rade upravo ono čega se najviše boje – samo je jedan od mnogobrojnih Andrićevih „znakova pored puta“ koji kazuju o strahu

 
Komentar dana

"Viva la Revolucion"

Emil Vlajki   
ponedeljak, 18. januar 2016.

Tendencijski gledano, a stvari u tom pogledu sve više izmiču kontroli, pravoslavlje će u Srbiji, i na nivou njenih populacija, dobiti krajnje ozbiljnu konkurenciju u nepravoslavnim, posebno ne-kršćanskim, religijama.

 
Kulturna politika

Popis i jezičko pitanje

Nikola Tanasić   
petak, 15. jul 2011.

Srbija je digla ruke od sopstvenog jezika i kulture i rezultat popisa u Crnog Gori svedoči o tome. I upravo zbog toga on zaslužuje kudikamo više pažnje, i kudikamo više zabrinutosti, nego što mu je naša javnost posvetila.

 
Kulturna politika

Ričard Treći - stari tiranin za novo vreme

Nikola Tanasić   
ponedeljak, 08. avgust 2011.

Da li je moguće da se pogledi na svet „zapadnjaka“ i „istočnjaka“ toliko radikalno razlikuju? Nemoguće, jer upravo sam Ričard Treći služi kao dokaz da su osnovne predstave o dobru i zlu, te političkim manipulacijama dobrom i zlom, večne i nepromenljive.

 
Politički život

Zašto vlada Crne Gore sa SPC ne potpisuje temeljni ugovor kakav ima sa svim drugim verskim zajednicama

Fond za razvoj demokratije   
subota, 23. maj 2020.

Za zaključivanje i ratifikaciju temeljnog ugovora - za SPC su POTPUNO NEVAŽNI postojeći ili budući crnogorski propisi, kao što to potvrđuje ratifikovani Temeljni ugovor CG i Svete Stolice potpisan u Vatikanu i u kome stoji „Crna Gora priznaje javno pravni subjektivitet Katoličke crkve, u skladu sa načelima USTAVA i KANONSKIM PRAVOM Katoličke crkve“

 
Komentar dana

Zapadna rusofobija i treći svetski rat

Emil Vlajki   
nedelja, 06. mart 2016.

Nadajmo se, također, da će razum prevladati i da se ovaj konflikt uopće neće odigrati. A ako se on desi, da će se, ma koliko je tragično kazati tako nešto, ograničiti samo na Siriju. 

 
Kulturna politika

Testament Arčibalda Rajsa

Dragana Trifković   
petak, 05. avgust 2011.

Nakon Drugog svetskog rata država je nacionalizovala imovinu dr Arčibalda Rajsa. Vila Dobro polje je postala dečiji dispanzer, a zatim su se 1963. godine u nju uselili stanari. Objekat je danas zaštićeno kulturno dobro grada Beograda

 
Savremeni svet

Iranski nuklearni program – šta zaista govore izraelski dokumenti

Eleonora Loruso   
ponedeljak, 07. maj 2018.

 Takođe, prema listu The Atlantic, početna izjava Netanjahua – „Nešto što svet još nije video“ (Something that the world has never seen), je pogrešna, barem delimično. ,,Najveći deo govora ticao se tajnog iranskog nuklearnog programa od 1999. godine do 2003. godine, i nema „pištolja koji se puši“ vezano za nastavljanje tog programa čime bi se kršio sporazum“. Dakle, ne bi bilo ni nekog opravdanja za Trampa da se povuče iz sporazuma

 

 
Prenosimo

Aleksandar Vučić traži političko zaleđe u Nemačkoj

Dojče vele   
četvrtak, 21. februar 2013.

Nemačka vlada je, jasnije od drugih, postavila uslove za nastavak približavanja Beograda Briselu. Među njima su reforme u oblasti pravosuđa, ljudskih prava i medija, kao i borba protiv korupcije koja svuda cveta. Ta borba je do nedavno ostajala samo na rečima.

 
Ekonomska politika

Muke po evru

Ljiljana Nedeljković   
petak, 12. mart 2010.

EU transferi nisu jednosmerna ulica i stradanje jedne članice evrozone neminovno će pogoditi drugu. Upozoravajući na opasnost od smanjenja privrednog rasta, DŽozef Stiglic ocenjuje da cela evrozona mora biti solidarna ako želi da izbegne recesiju.

 
Savremeni svet

O dvostrukim standardima, ili šta su za EU ljudska prava?

Dragana Trifković   
subota, 05. maj 2018.

Zemlje članice EU ne samo da krše Konvenciju o ljudskim pravima EU, već i Univerzalnu deklaraciju o ljudskim pravima UN i međunarodno pravo. Očigledno da su insititucije koje su ustanovljene posle Drugogo svetskog rata, izgubile svoju svrhu usled agresivne politike zapadnih sila koje su odlučile da vladavinu prava zamene vladavinom sile. 

 
Prenosimo

Kanal Dunav-Morava-Vardar-Egej skup i besmislen projekat

Slobodan Rosić   
petak, 08. februar 2013.

Tokom kampanje za predsedničke izbore 2008, a i neko vreme posle toga, Tadić je sa mnogo entuzijazma i gotovo sa istim argumentima kao danas ministar Bačević najavio projekat plovnog kanala između Dunava i Egeja kao nešto što će doneti blagostanje Srbiji.

 
Ekonomska politika

Da li završiti ili zaustaviti privatizaciju javnih preduzeća?

Vera Vratuša   
subota, 13. mart 2010.

Donošenjem zakona o zabrani privatizacije prirodnih bogatstava i sistema javnih usluga poput voda i proizvodnje struje, sprečilo bi se pogoršavanje uslova života širokih slojeva stanovništva.

 
<< Prva < Prethodna 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 Sledeća > Poslednja >>

Strana 135 od 432

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner