Početna strana > Rubrike
Rubrike
Ekonomska politika

Privatizacija “Jat-a” - interes države ili “Erbasa”

Mladen Đorđević   
utorak, 12. avgust 2008.

Rok za dostavljanje ponuda ističe krajem septembra, i ako tender za “Jat” propadne, a “Aeroflot”, ili neka druga kompanija zajedno sa “Jatom” ne preuzme i ugovor sa “Erbasom”, onda će taj ugovor morati da preuzme država Srbija kao garant.

 
Savremeni svet

"Islamska država" preoblikuje Srednji istok

DŽordž Fridman   
nedelja, 07. decembar 2014.

Unutar Iraka i Sirije Islamska država predstavlja elemente sunitske arapske populacije. Ona se uspostavila u sunitsko arapskim regionima u Iraku i iako otpor prema snazi Islamske države postoji među sunitima neka vrsta otpora je neizbežna prema svakoj državi koja nastaje.

 
Prenosimo

Koštunica da odgovara za sve što je učinio

Miljenko Dereta   
ponedeljak, 01. novembar 2010.
Kršenje Zakona o saradnji sa Tribunalom u Hagu jedan je u nizu podužeg spiska poteza koje je Koštunica povukao i kao predsednik Srbije i kao premijer, a koji su bili na štetu države, demokratije i naših odnosa sa regionom, EU i Amerikom.
 
Ekonomska politika

Državni kapitalizam u SAD

Momčilo Pantelić   
subota, 19. jul 2008.
Analitičar „Tajmsa” nalazi da je ovo što se sada dešava u Americi „čudno za eru u kojoj je (pogotovu ovde) tržište svetinja a njegovo regulisanje – jeres”.
 
Savremeni svet

Bundestag i BND različito o obaranju malezijskog aviona nad Ukrajinom

Rajko Bukvić   
četvrtak, 04. decembar 2014.

Vlada je u odgovoru saopštila da raspolaže zapisima pregovora u vazduhu, ali da ne može da ih objavi bez saglasnosti Holandije, koja odgovara za istragu, ali je pri tome izjavila: „Kod federalne vlade nema potvrđenih podataka o tome da je MN17 bio oboren protivvazdušnom raketom” – iako je, kao što znamo, Zapad od samog početka jedinodušno tvrdio da je avion uništen „Buk”-om „proruskih separatista”.

 
Prenosimo

Dva, tri entiteta i gotovo!

Marin Buljan   
nedelja, 22. avgust 2010.

Bošnjački političari, naime, skupa s glasačima i medijima, žive na mekanom jastučiću iluzija, nekih vlastitih predodžbi cjelovite BiH, koja u stvarnosti uopće ne postoji, niti će postojati u dogledno vrijeme, ali je pritom njima jedini istinski put i zakon!

 
Politički život

Naivna je iluzija da se može ući u EU a da se ne uđe u NATO

Leonid Petrovič Rešetnjikov   
utorak, 14. jun 2016.

Rusija ima svoju ulogu, i to je uloga koju joj je namenio Bog. Ja sam nebrojeno puta govorio o tome kako je moguće objasniti nastanak takve jedne ogromne države kao što je Rusija, a kako je moguće objasniti takvu jednu pojavu kao što je SAD. Odgovor je jednostavan – Rusija je delo Božje, a SAD – đavolska rabota.

 
Prenosimo

Kamen u tuđoj ruci

Dušan Mihajlović   
četvrtak, 05. avgust 2010.

Izgleda da smo nešto naučili od Učiteljice Istorije. Setimo se „događanja naroda“ zbog stradanja Srba na Kosmetu pre nešto više od dvadesetak godina, kada se tresla čitava zemlja. Danas smo svedoci da niko nije izišao na ulicu po objavljivanju odluke MSP u Hagu.

 
Politički život

Anatomija Vučićevih kvazipatriotskih apologeta

Nenad Pivaš   
subota, 11. jun 2016.

„Ipak  je on dobar, samo čitajte između redova, sačekajte još samo malo i videćete“. To je otprilike poruka koju glavni urednik Novog Standarda širi o Vučiću već godinama

 
Komentar dana

Stalna škola mržnje Hrvatske televizije

Vojislav M. Stanojčić   
subota, 23. jun 2012.

U Hrvatskoj je, kako se čini, malo  ljudi  koji  se iskreno  zalažu da se  odnosi između Hrvata i Srba poprave, a još je manje onih koji slede njihova nastojanja. S druge strane, podosta je onih  koji prikrivenu ili otvorenu  netrpeljivost i mržnju sistematski “gaje i zalivaju”.

 
Politički život

Si Đinping u Beogradu - počinje (li) druga faza srpsko-kineskih odnosa

Branko M. Žujović   
petak, 17. jun 2016.

Predsednik Tomislav Nikolić je u intervjuu Kineskom međunarodnom radiju rekao da se više predsednika okolnih zemalja interesovalo za mogućnost sastanka sa Si Đinpingom tokom njegove posete Srbiji.

 
Komentar dana

Egipat između vojne hunte i Muslimanskog bratstva

Mladen Đorđević   
četvrtak, 28. jun 2012.

Izraelski analitičari procenjuju da se neće ništa promeniti u odnosima sa Egiptom, ali, dugoročno gledano, pobeda kandidata Muslimanske braće predstavlja veliki udarac za američko-izraelsku politiku prema regionu, koja je ostala sa samo malo sigurnih saveznika među Arapima.

 
Kulturna politika

O jednoj glokalnoj zabludi

Saša Gajić   
ponedeljak, 15. septembar 2008.
Različitost vrednosnih perspektiva naspram individualnog i kulturnog identiteta što leže u procesu globalizacije-glokalizacije dovodi i do različitog vrednovanja istih pojava i procesa.
 
Politički život

Srbija u pozadini raketnog štita

Dragana Trifković   
ponedeljak, 20. jun 2016.

Problem sa raketnim štitom je vezan za nemogućnost SAD da se pomire sa opadanjem sopstvene moći i gubitkom pozicije jedine svetske sile, iako je takva pozicija već izgubljena. Otvaranjem baze u Rumuniji, i daljim širenjem raketnog štita, SAD neskriveno ugrožavaju nacionalnu bezbednost Rusije. 

 
Komentar dana

Pravi trenutak da podržimo Nemačku

Božidar Maslać   
utorak, 26. jun 2012.

Suština mog predloga je da pevamo pesmicu koja će ohrabriti politiku nemačke vlade i dati joj argumente da neki sa strane vide njenu politiku ispravnom. Naravno, kao i svi pametni izvođači, pesmica neće biti besplatna. 

 
Kulturna politika

Kusturica kao srpski kulturni simbol

Nenad Bjelanović   
sreda, 24. septembar 2008.
Ta nostalgija za nečim čega više nema, a što u nama još živi, taj rascep između individualnog sećanja i brutalne stvarnosti, ostao je zauvek sačuvan zahvaljujući Emiru Kusturici.
 
Savremeni svet

Helenska zagonetka, ili kako je Balkan ponovo postao aktuelan

Nikola Jovanović   
subota, 29. novembar 2014.

Kad se uzme u obzir da Grčka ima skromne količine konvencionalnih izvora energije i obradivog zemljišta, postaje jasno da njen razvoj i status ne zavise toliko od domaćih faktora, koliko od spoljnih okolnosti i umešnosti da se valorizuju strateški položaj u Mediteranu. 

 
Kulturna politika

Ostao sam disident

Ivan Ivanović   
četvrtak, 25. septembar 2008.
Demokratska država, nastala petooktobarskim promenama, obećavala je da će napraviti diskontinuitet od prethodne dve. Ali uskoro se pokazalo da sloboda nije umela da peva kao što su sužnji pevali o njoj.
 
Savremeni svet

Na krilima zmaja - gde bi sve Kina mogla da gradi pruge za vozove velikih brzina?

Branko Žujović   
ponedeljak, 01. decembar 2014.

Mogućnost da se od Beograda do Budimpešte putuje oko sat i po vremena nije samo srpska želja, danas na razmeđi sna i stvarnosti. Kineske pruge i vozovi postaju sinonimi svetskih standarda, razvoja infrastrukture i važna injekcija privrednog rasta širom sveta. Evo i zašto.

 
Prenosimo

Pokušaji Srbije da reši pitanje Kosova u UN

Jelena Guskova   
petak, 10. septembar 2010.

Verovatno je Boris Tadić pristao na izmenu rezolucije zato što su se na pregovorima sa Ketrin Ešton razmatrala pitanja zaštite spomenika kulture, srpskih enklava, moguće autonomije za severni deo Kosova, Kosovsku Mitrovicu.

 
<< Prva < Prethodna 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 Sledeća > Poslednja >>

Strana 233 od 432

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner