среда, 17. јул 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Дебате
Косово и Метохија

„Косовска војска“ и проблеми на југу Србије

Владимир Јевтић   
петак, 28. децембар 2012.

Србија би се нашла у јако тешком положају, она не би могла да заштити своје грађане српске националности који би се дали у још један масовни егзодус из јужне српске покрајине.

 
Истина и помирење на ex-YU просторима

Распиривање зла, или РЕКОМ-ов допринос помирењу

Владимир Недељковић   
петак, 15. април 2011.

Девојчица говори како су јој убијени мама и тата, затим и она сама, и да нико не зна где су сахрањени. Зна се једино како су убијени. „Дошао је чика са пушком и све нас је убио.“

 
Судбина дејтонске БиХ и Република Српска

Марко и Латинка и Срби ван Србије

Ненад Кецмановић   
четвртак, 18. јун 2015.

Да ли је Латинка Перовић можда хтјела да каже да отпор том насиљу, без резултата у Хрватској, није вриједио толиког страдања и разарања? Али по истој логици и Латинкина партизанија би испала промашај с обзиром на толике српске жртве за заједничку државу која је пропала.

 
Куда иде Србија

Митове о савезништву Велике Британије није лако разбити

Драгољуб Живојиновић   
петак, 10. фебруар 2012.

Југославија и српски народ су препуштени својој судбини. Ја сам већ рекао шта о томе мислим, односно да би многе ствари изгледале другачије да је Хитлер поштедео Југославију од војне интервенције, бар у то време. 

 
Црква и политика

Патријарх српски или патријарх Србије?

Велибор Џомић   
уторак, 16. фебруар 2010.

Парадокс је да патријарха Иринеја верској толеранцији уче они који су и те како нетолератни прво према Српској цркви, а потом и према свакој традиционалној цркви и верској заједници која се не уклапа у њихов идеолошки калуп.

 
Косово и Метохија

Под хитно донети закон о суштинској аутономији КиМ

Зоран Красић   
четвртак, 08. новембар 2012.

Суштинска аутономија и широка самоуправа нема никакве везе са етничком припадношћу становништва. Косово и Метохија морају да се чувају и врате у уставноправни положај Србије, јер ако тога нема не постоји српски народ.

 
Црква и политика

А личило је на достојанствене промене у СПЦ

Ана Радмиловић   
понедељак, 15. фебруар 2010.

Да ће Артемије проћи слично као српски лидери на Косову који су препознати као лопови који у име „одбране српства“ раде свакојаке непојамне марифетлуке, требало је да буде јасно још од случаја Црна Река.

 
Косово и Метохија

Православно гробље као "паралелна институција"

Александар Б. Ђикић   
недеља, 04. новембар 2012.

Ко може да поверује нашим евро-промотерима и промотеркама када нам објашњавају то што окупатори кажу да се морају укинути „паралелне“ институције на Косову, мислећи на једине легалне  институције?Да они тако не мисле, него мисле „само на неке“ - све српске институције?
 
Истина и помирење на ex-YU просторима

"Смрт фашизму – слобода народу"

Александар Недић   
субота, 02. април 2011.

Нашим „комунистима“ се све срушило, распала им се Југославија, пропао је комунистички и самоуправни систем, економски разорена земља, деца разбегла по расејању. Док седе у јефтино откупљеним становима сами и стари остаје им да нападају своје рођаке и комшије.

 
Судбина дејтонске БиХ и Република Српска

Вучићево "историјско помирење" Срба и Бошњака - (не)могућа мисија

Слободан Дурмановић   
уторак, 02. јун 2015.

Док Вучић говори о “бубицама“ које су га прошле - ваљда мислећи на свој радикалски период у коме се залагао за “Велику Србију” - бошњачки политичари, почев од Изетбеговића, очигледно не мисле да су они имали било какве “бубице“, већ да су њихови политички циљеви одувек били исправни.

 
Куда иде Србија

Кратка историја пропасти југоисточне Србије

Горан Манић   
понедељак, 02. април 2012.

Миграција из ових крајева почиње у Краљевини Југославији, а у време СФРЈ постаје прави егзодус. Исељавање из југоисточне Србије је веће него са Космета! У првој деценији XXI века настаје демографска катастрофа.

 
Црква и политика

Владику Артемија бране гнусним лажима

Епископ Атанасије   
среда, 17. фебруар 2010.

Не може се бранити владика Артемије стварањем парацрквених групица које прете не само јединству епархије, већ и целе СПЦ. Не може се градити култ једне личности, а истовремено газити ауторитет патријарха, Светог синода и свештеног Сабора СПЦ.

 
Косово и Метохија

Косово и Метохија као национални плебисцит

Маринко М. Вучинић   
четвртак, 20. децембар 2012.

Након овако профилисане анализе пресуда Хашког суда за нас је од суштинског значаја шта може да учини Србија којој се непрестано намећу два услова: побољшање добросуседских односа и пузајуће признање Косова као независне државе.

 
Истина и помирење на ex-YU просторима

Случај „Готовина“ и хрватска виртуелна стварност

Слободан Јовановић   
понедељак, 18. април 2011.

Хрватска влада, која се ових дана налази под жестоким притиском домаће јавности, јединствена је у томе да је пресуда била неправедна и неадекватна јер је и премијерка Јадранка Косор изјавила како је “пресуда хрватским генералима неправоснажна”.

 
Судбина дејтонске БиХ и Република Српска

БиХ, Србија и Насер Орић

Слободан Дурмановић   
понедељак, 15. јун 2015.

Даље, за разлику од Ганића и Дивјака, у случају Насера Орића постоје најмање два инсајдерска сведочења добро позната јавности. Једно је сведочење Ибрана Мустафића из његове књиге “Планирани хаос” које је потом поновио у више наврата у изјавама медијима.

 
Истина и помирење на ex-YU просторима

Када вас будале грде, то је као да су вас царем прогласили!

Стефан Каргановић   
уторак, 12. април 2011.

Разлог зашто после петнаест година ми још увек немамо поуздану слику о обиму и природи тог злочина јесте зато што у истраживању Сребренице никада нису били примењивани професионални критеријуми.

 
Судбина дејтонске БиХ и Република Српска

Католички папа у муслиманском Сарајеву

Ненад Кецмановић   
среда, 10. јун 2015.

Уосталом, на крају се испоставило да је посета и званично државно-пасторална, а ја бих нескромно претпоставио да је ипак више пасторално-државна. Централни догађај одиграо се на крцатом стадиону "Кошево", који су, чини ми се, попунили све сами католици, што из БиХ, што из Хрватске.

 
Куда иде Србија

Монархија је само прошлост

Вељко Ђурић Мишина   
уторак, 07. фебруар 2012.

Сахраном чланова српске и југословенске династије Карађорђевића на Опленцу избацују се адути Томи Николићу, који, додуше, ни о томе се није још изјаснио.

 
Црква и политика

Недоумице једног православног Србина

Дамир Мариновић   
недеља, 31. јануар 2010.
Наравно да се од патријарха очекује више флексибилности и дипломатског такта и вештине него од владике, али наравно не по сваку цену и не науштрб истине и правде. Због тога на том путу тражења мере, умерености и обазривости истина не сме да заврши као колатерална штета.
 
Косово и Метохија

Патриотски(ји) инсајдер

Александар Б. Ђикић   
понедељак, 29. октобар 2012.

Шта коначно рећи о правном насиљу над приватном имовином Срба коју су Шиптари 1999. узурпирали и сербез је користе безмало деценију и по. А ради се о хиљадама стамбених и привредних објеката, десетинама хиљада хектара ораница и шума... Је ли то европски стандард или правно насиље?

 
<< Прва < Претходна 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Следећа > Последња >>

Страна 63 од 127

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер