Početna strana > Debate
Debate
Kuda ide Srbija

Šta je srpski nacionalni interes danas?

Debata   
sreda, 24. septembar 2008.

U organizaciji Srpske liberalne stranke i Udruženja Srba iz Hrvatske u prostorijama Mesne zajednice Terazije 45 u Beogradu, 19. septembra 2008. godine održana je rasprava na temu „Šta je srpski nacionalni interes danas“. 

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Šta sve čeka novu vladu Republike Srpske

Dragan Jerinić   
petak, 08. mart 2013.

I opet utopistički stav, ako država ne zna ili ne može da zavede red preko svojih stranačkih direktora, neka to uz dobru naknadu prepusti nekom ko može napraviti pozitivnu finansijsku računicu u "Željeznicama". 

 
Kuda ide Srbija

Srbija treba da stane na noge!

Jovan Pejin   
sreda, 24. septembar 2008.

Pravo na samoopredeljenje i posle raspada Jugoslavije Srbima nije priznato. Zbog toga još uvek lutamo između brozovskog jugoslovenstva, građanske države, države Srba i svih njenih građana i spoljnopolitičkog pritiska globalista.

 
Kosovo i Metohija

"Kosovski proces" - od velikog značaja za međunarodno pravo

Len Ferfeke   
subota, 12. decembar 2009.

Ma koliko da je teško prorokovati kakva će biti presuda MSP, izgleda da Srbija ipak ima bolje argumente. Ako Srbija dobije za pravo – šta će se onda dogoditi? Da li će Kosovo potpasti pod vlast Srbije?

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Profesor i mandale

Jovan Nenadov   
petak, 08. avgust 2008.

Svojom tvrdnjom da je Nedićeva država bila jedna od “najkvislinškijih država”, prof. Stanković ide naruku onima koji nastoje da izjednače “Nedićevu Srbiju” sa Pavelićevom NDH. Ta tvrdnja nije tačna. Samo u specijalnim jedinicama Vafen-SS ratovalo oko 320.000 “kvislinških” vojnika, iz svih okupiranih zemalja izuzev Poljske i Srbije.

 
Kosovo i Metohija

Kako će izgledati pobeda pred Međunarodnim sudom pravde

Stiven Majer   
sreda, 09. decembar 2009.

Kada se sve uzme u obzir, odluka vlade u Beogradu da pokrene ovaj slučaj pred Međunarodnim sudom pravde bila je greška, osim naravno, ako je sve vreme imala cilj da „izgubi” i tako pobegne od odgovornosti, svaljujući je na advokate.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Uloga sanskrita u svetskoj revoluciji

Milorad Stanojlović   
četvrtak, 31. jul 2008.

Esej o strasti, šefa Katedre za istoriju Jugoslavije Filozofskog fakulteta u Beogradu, profesora Đorđa Stankovića, ne bi izazvao iole značajniju pažnju javnosti da nismo istorijski i praktično sada u Okružnom sudu u Beogradu. Hoćemo li uspeti da kao i drugi narodi iz njega izađemo časno i dostojanstveno?

 
Kuda ide Srbija

Biti „ostrvo unutar EU okruženja“ zapravo je najpovoljnija opcija

Đorđe Vukadinović   
petak, 19. avgust 2011.

Čak i ako se uzme da EU jeste spoljnopolitički prioritet, to se ni u kom slučaju ne može i ne sme porediti sa nečim što je stvar poštovanja Ustava, očuvanja nacionalnog dostojanstva i državnog suvereniteta.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Popis bez popisa i morbidni put BiH u NATO

Saša Bižić   
utorak, 19. februar 2013.

Ako se na polju angažovanja u pravcu samostalnosti RS može govoriti o tome da je riječ o dugoročnom cilju, nedokučivo je zbog čega već sada sa obje strane političke medalje ne stignu signali da funkcioneri NATO-a nemaju zbog čega da dolaze u srpsku polovinu BiH.

 
Kuda ide Srbija

Doživeli smo državnu i nacionalnu katastrofu

Jovica Trkulja   
subota, 06. septembar 2008.
Razdeljeni, posvađani, arogantni i isključivi, predstavnici vlasti su stvorili kod građana ubeđenje da je sve ostalo po starom, da nema političke alternative za bolju budućnost.
 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Republika Srpska i optužbe za genocid

Ljubiša Ristić   
sreda, 20. avgust 2008.

Termin „genocid“ se očigledno koristi na različite načine. Jedan je način „holokaust“, a drugi „ubijanje širokih razmera koje vrši neprijatelj“. Razlika između ova dva načina je kao između novca sa zlatnom podlogom i inflatornog novca.

 
Kosovo i Metohija

Poštovani Srpski nomadi i ostali

Ana Radmilović   
nedelja, 13. decembar 2009.

Nisam nikada napisala kako su „loši“ oni Srbi koji su se „okrenuli Prištini“. Naprotiv, pisala sam kako su „loši“ oni koji takve nazivaju „lošim Srbima“. Njih sam „olajavala“ i, na moju veliku nesreću, lično ih i upoznala.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Nije ovo Amerika

Ljiljana Smajlović   
petak, 08. avgust 2008.

Ali ako postoje opravdane sumnje da je Haški sud nepravičan (vidi slučajeve Orić i Haradinaj), onda je valjda moralno javno sumnjati u moralnost izručivanja građana takvom sudu? Neće biti da se privrženost evropskim idejama iskazuje samo poslušnošću pred zahtevima evropskih političara.

 
Kuda ide Srbija

Očuvanje suvereniteta kao prioritet

Mihajlo Marković   
petak, 12. septembar 2008.

Ukoliko se u budućnosti država ozbiljno ne pozabavi demografskim porastom, moglo bi nam se desiti da za nekoliko decenija prosto nestanemo sa naših prostora.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Diskriminacija srpskih žrtava u Tužilaštvu i Sudu BiH

Slobodan Durmanović   
utorak, 26. februar 2013.

Više informacija iz tog tužilaštva stiglo je nedavno o zločinima počinjenim u logorima “Silos” u Tarčinu, OŠ “9. Maj”, “Krupa”, “Igman” i “Hrasnica”, u kojima su zlostavljani i ubijani zatočeni Srbi u periodu od maja 1992. do 27. januara 1996. godine.

 
Kuda ide Srbija

Srbija nema ozbiljne političare

Miroslav Jovanović   
subota, 06. septembar 2008.

Srbija je jedno od „najstarijih” društava u Evropi, demografski posmatrano, sa prosečnom starošću od preko 40 godina. To je vrlo ozbiljan problem

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Kozmetika ili duboki rezovi u RS

Dragan Jerinić   
sreda, 20. februar 2013.

Tačno je - da se nešto kuva, kuva se.  Da li je Vlada Aleksandra DŽombića mogla u prethodnom periodu više raditi i brže nuditi pojedina rješenja? Da, i morala je. Jesu li svi ministri opravdali povjerenje? Nisu. Javnost već odavo zna gdje škripi, od zdravstva do poljoprivrede.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Mir, mir, mir...

Slobodan Reljić   
subota, 19. jul 2008.

Kratak kurs iz novije istorije „dve Srbije” pokazaće da se podela razrasla, ukorenila u misli, priče, ponašanja, mentalitet. A jedno vreme se izdašno u političkoj sferi gajila. Govorimo samo o periodu – od pada Berlinskog zida – u kome su današnji miritelji uticali na ono što danas imamo.

 
Kosovo i Metohija

Ne treba pisati o integraciji Srba u kosovsko društvo – Srbi to vole da rade tajno

Ana Radmilović   
utorak, 01. decembar 2009.

Da li „integracija“ podrazumeva gubitak nacionalnog identiteta, potpuno nestajanje jednog naroda u asimilaciji – pitanja su koja prevazilaze trenutak u kome se nalazimo.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Memoari Karle del Ponte

Vilijam Montgomeri   
subota, 19. jul 2008.

Ako bilo ko ozbiljno pogleda kako je ovaj region politički evoluirao poslednjih deset godina, videće da je jedan od najznačajnijih faktora bila uloga koju je igrao Međunarodni krivični tribunal za bivšu Jugoslaviju.

 
<< Prva < Prethodna 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Sledeća > Poslednja >>

Strana 95 od 127

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner