Početna strana > Rubrike
Rubrike
Komentar dana

Smrtonosna opomena, ili šta zna jedan londonski student o Srebrenici, a ne zna o Bratuncu

Vojislav M. Stanojčić   
četvrtak, 23. jul 2015.

U znak saosećanja sa njihovim porodicama, trebalo bi da ih se svakog 11. jula sećamo, isto onako kao što se sećamo žrtava iz Drugog svetskog rata. Istina, Evropski parlament usvojio je 2009. godine rezoluciju o Srebrenici, ali je Ujedinjeno kraljevstvo jedina država koja ju je dosad zvanično prihvatila.

 
Kulturna politika

Arapsko proleće i „građanska medijska revolucija“

Vasilije Milnović   
četvrtak, 07. april 2011.

U celoj zaoštrenosti između kulturno-društvenih elita i digitalizovanih masa, zaboravlja se na jednu drugu elitu, koja se uveliko formirala i koja u velikoj meri utiče na savremene norme društveno prihvatljivog ponašanja.

 
Politički život

Otvoreno pismo direktoru RTS Draganu Bujoševiću - Organizujte TV duel gradonačelnika Beograda i gradonačelnika Šapca

Nebojša Zelenović   
petak, 25. oktobar 2019.

 Ja sam spreman da u televizijskom duelu sa gradonačelnikom Beograda celokupnoj javnosti iznesem kompletnu dokumentaciju o rekonstrukciji šabačkog trga, do najsitnijeg detalja. Da li je gradonačelnik Beograda, a to mu je zakonska obaveza, spreman da učini to isto za Trg Republike

 

 
Komentar dana

Hoće li biti građanskog rata u Brazilu?

Vladimir Jevtić   
subota, 22. avgust 2015.

Kada SAD žele da unište jednu zemlju,ovo je već postalo šablon, one je destabilizuju iznutra i tada koriste opoziciju kojoj su obećali „bolji život“ u rušenju legalno izabrane vlade.

 
Kulturna politika

Pouke jedne katastrofe

Dragana Kanjevac   
utorak, 22. mart 2011.

Neverovatnost ove epizode za nas u Srbiji samo je jedan od bolnih pokazatelja koliko nam je sistem vrednosti izvitoperen , što bi se reklo - kao narod smo pukli načisto. Neka se javi onaj kome je majstor došao na vreme,postaće vest u novinama!

 
Politički život

Srpski politički vrh se Rezolucije 1244 seti samo onda kada ga Rusi na to podsete ili šta znači kad predsednik kaže da je „malo verovatno“ da će Beograd priznati Kosovo?

Đorđe Vukadinović   
petak, 25. oktobar 2019.

Na pitanje: „Da li će Srbija ikada priznati Kosovo kao ravnopravnu članicu međunarodne zajednice?“, Vučić je odgovorio da je „to za Srbe teško pitanje“

 
Komentar dana

„Evropski humanizam“, ili migranti kao neželjeni gosti Evropske unije i engleska “bolećivost”

Vojislav M. Stanojčić   
četvrtak, 09. jul 2015.

Pojedine članice Evropske unije uverene su da će najefikasnije zaustaviti dolazak izbeglica ako na svojim granicama postave nepremostive prepreke ili ograde i tako onemoguće ulazak azilanata. Slično razmišljaju i naši severni susedi, Mađari.

 
Kulturna politika

Grb Srbije i poštovanje sopstvenih odluka

Darko Babić   
utorak, 22. mart 2011.

Dolazimo do logičkog zaključka da ćemo imati paralelnu koegzistenciju dva etalona kao što smo svojevremenom u monetarnom prometu imali novčanice i kovanice sa imenom i grbom države Srbije odnosno Jugoslavije.

 
Politički život

Društvo je u krizi, scena je polarizovana, mržnja je velika

Đorđe Vukadinović   
petak, 18. oktobar 2019.

Ljudi ne umeju da cene dijalog, kao što ne umeju da cene demokratiju – dok je ne izgube. Kao što ne umeju da cene slobodu – dok je ne izgube

 
Komentar dana

Trojka za Grčku ili zašto Vučić mrzi Ciprasa

Branko Pavlović   
četvrtak, 09. jul 2015.

Grčka je pokazala da je jedini put direktna konfrontacija sa Trojkom. I da u tome ima itekako manevarskog prtostora za vešte politčke poteze. I da se samo tako stiču simpatije drugih na Zapadu.

 
Prenosimo

Šta stoji u pozadini sukoba Josipović – Pupovac

Milan Dinić   
sreda, 05. septembar 2012.

Pojavljivanje DŽakule i kasniji napad Josipovića na Pupovca upućeni su protumačili kao potrebu nove hrvatske vlasti da iznađe „svog Srbina“, budući da je Pupovac, kao predvodnik nacionalne, manjinske stranke koja je bila u koalicijama sa prethodnom vlašću, viđen kao „HDZ-ov Srbin“.

 
Ekonomska politika

Nastanak ruskih oligarha

Rajko Bukvić   
subota, 02. januar 2010.

Založno-kreditne aukcije imale su, svakako, katastrofalne posledice za Rusiju. Država se u jednom mahu lišila značajnog dela preduzeća koja su punila budžet, što se pokazalo kao kobno vrlo brzo – nakon nepune tri godine državni finansijski sistem je krahirao.

 
Savremeni svet

Kina - kapitalizam, socijalizam, razvoj

Branko Pavlović   
subota, 02. decembar 2017.

Kina nije ni kapitalistička ni socijalistička zemlja, uprkos vladajućoj Komunističkoj partiji. Ona je okrenuta jačanju države i povećanju standarda što većeg broja svojih državljana. Kada čujete u zapadnim medijima da se Kina suočava sa velikim problemima, budite sigurni u dve stvari: problemi su znatno manji nego što se tvrdi i nadležni već rade na njihovom rešavanju. 

 
Prenosimo

Kina je vezana u čvor

Kristofer Hil   
sreda, 29. avgust 2012.

Lista koja se tiče neodržive politike Kine se nastavlja. Sirija je poslednji problem na međunarodnoj sceni koji Kina, ponovo ograničena unutrašnjom politikom, izgleda ne može pravilno da shvati.

 
Ekonomska politika

„Odmrzavanje“ Prelaznog trgovinskog sporazuma

Dejan Mirović   
ponedeljak, 28. decembar 2009.

Novi protekcionizam se gradi pomoću necarinskih barijera. Tu mogućnost imaju bogati. Siromašnim zemljama, kao što je Srbija, ostaju carine, kao „poslednja linija“ odbrane domaće proizvodnje. Međutim, nametanjem ovakvog sporazuma i ta zaštita se ukida.

 
Savremeni svet

Smrt antikapitalističke levice

Slobodan Golubović   
nedelja, 26. novembar 2017.

Naš levičar-rekonvalescent, nastojeći da se otarasi ovog čudnog osećaja pogledao je i u onaj maleni „presek dva skupa zajedničkih vrednosti“, na koji se levičari uvek pozivaju kada prave neprijatne kompromise.  U njemu sada nije stajalo da jeugroženo najminimum ljudskihprava zbo koga su u istoriji svetski buržuji i levičari zaista umeli da prevaziđu svoje razlike, već nešto sasvim drugo: „rodno neutralna kupatila“, „zastupljenost etničkih manjina u visokobudžetnim filmovima“ i „seksualno zlostavljanje u Holivudu“.

 
Prenosimo

O Kosovskom boju, Marku Kraljeviću i zašto je zakasnio na Kosovo

DŽoni Štulić   
petak, 24. avgust 2012.

Dakle, oko osam izjutra, posle tri sata boja, ratna sreća se stubokom okrenula, te je Lazar ili tad zarobljen bio, ili se iz obruča probijati stao, jer i Branković se već povlačio. Do podneva je sve bilo gotovo.

 
Ekonomska politika

Pritisak SAD na Bugarsku koči „Južni tok“

Mladen Đorđević   
subota, 26. decembar 2009.

Borba za uticaj stavila je Bugarsku pod pritisak i Rusije i SAD, ali je za očekivati da Rusija neće odustati od planiranih projekata, i da će zajedno sa zainteresovanim evropskim partnerima uspeti da neutrališe inicijative SAD.

 
Savremeni svet

Rusija - od naftnog do pšeničnog giganta

Anatolij Medecki   
četvrtak, 23. novembar 2017.

Rusija, koja je decenijama vodeći izvoznik sirove nafte, sada sve više dominira drugom kritičnom globalnom robom – pšenicom.

 
Prenosimo

Obračun kod O.K. korala

Mirjana Bobić-Mojsilović   
nedelja, 19. avgust 2012.

Da vidimo sada ko je koga napravio, a ko će koga da rasturi. Izgleda da je tom izjavom povređena i sujeta Dragana Đilasa. Aktuelni gradonačelnik Beograda kao da je na političkom "red bulu" - ne da je dobio krilca, nego su to ozbiljna krila, čiji lepet ponekad pravi gotovo zastrašujuću buku.

 
<< Prva < Prethodna 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 Sledeća > Poslednja >>

Strana 144 od 431

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner