уторак, 30. јул 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Рубрике
Рубрике
Културна политика

Ђоле звани пуб – Балашевић за сва времена

Зоран Грбић   
понедељак, 29. децембар 2008.
Ако неко пева о ''шипцима'', јанезима ''смучарима'', ''другу Крунићу'' или Милутину који ''учи клинца да шета'', не може сутра да каже да његова песма није утицала ни на кога, и да се он не бави политиком.

 

 
Политички живот

Дачићева патриотска бравура у УН – тренутни хир, или корак ка Андрићевом венцу?

Александар Б. Ђикић   
четвртак, 24. новембар 2016.

У случају да се аутоголови које влада у последње време постиже наставе, може се десити да услед њиховог мноштва, пословично „пилеће памћење“ нашег народа не буде довољан савезник СНС-а и њеног кандидата, ма ко то био.   

 
Коментар дана

Слобода за злочинце и политика Запада према Србима

Горан Вујевић   
петак, 16. новембар 2012.

Запад је овом одлуком свог извршног тела, Хашког трибунала, који се прославио тиме да је однео неколико српских глава, задао коначан ударац правди и човечности.

 
Културна политика

Несентиментални приступ политици

Александар Павковић   
недеља, 28. децембар 2008.

Уопште није јасно који интереси воде владу Србије у ставу који сада има у погледу независности Косова. Да ли је у интересу Србије да два милиона Албанаца који никако не желе да буду грађани Србије, то поново постану?

 
Политички живот

Последње слово о ДСС

Драгана Трифковић   
среда, 23. новембар 2016.

 Сукоб у странци је почео да се разбуктава оног момента када је нови председник ДСС Санда Рашковић Ивић искочила из планираних оквира поменуте интересне групације. До расцепа у ДСС није дошло због наводног неслагања око заједничког кандидата опозиције за предстојеће председничке изборе, јер се о томе није ни говорило на Председништву странке. 

 
Коментар дана

„Дан примирја“ и част Србије

Трифун Ристић   
недеља, 11. новембар 2012.
Иако би за нас можда било прикладније да као празник обележавамо 15. септембар, Дан пробоја солунског фронта, или 15. децембар, као датум краја операција у Колубарској бици, има смисла и овако, тим пре што је датум већ устаљен у Европи
 
Културна политика

Бело јато белих врана

Ирина Медведева   
петак, 26. децембар 2008.

Православним родитељима, којима често пребацују да држе своју децу у златној крлетци, посебно желим да кажем, да сваки дан проведен у тој златној крлетци даје детету барем кап духовне чврстине. Што га дуже будемо држали, то боље по њега јер ће за то време да очврсне.

 
Политички живот

Председнички избори и (не)могућност историјских и друштвених промена

Маринко Вучинић   
недеља, 04. децембар 2016.

 

Предстојећи председнички избори су и историјска прилика да се реафирмише снага моралног принципа и узора у политици, али и професионалног интегритета у нашем друштву у коме су темељно разорене пре свега темељне моралне и цивилизацијске вредности

 
Коментар дана

Тиха интернационализација статуса Војводине

Сава Милин   
субота, 10. новембар 2012.

Договор који је постигнут у Бриселу пружа повод за озбиљне сумње да ће положај покрајине, како су то многи најављивали, постати званичан услов за приступање Србије ЕУ у оквиру следећег извештаја Европске комисије.

 
Културна политика

Бледолики информатор и баба са два репа

Слободан Антонић   
четвртак, 25. децембар 2008.

Динко-бледолики-Грухоњић постаје још један од ликова нашег евро-транзиционог новинарства. И докле год буде Грухоњића, биће и "Вајмарске републике после Другог светског рата", "Новог Београда којег је саградио Милошевић" и "Дунава који се улива у Саву".

 
Економска политика

Шта да се (не) ради

Небојша Катић   
уторак, 15. јул 2008.

Проблеми српске економије неће се решити снижавањем пореза или царина, а буџет ће се изложити додатним искушењима. Ако нешто треба смањити, онда би то морала бити вредност динара у односу на евро.

 
Савремени свет

Може ли Башар ел Асад да опстане?

Владимир Јевтић   
среда, 20. мај 2015.

Исламска држава у Ираку и Сирији спутава и ограничава Ирански односно шиитски утицај и зато  ма колико парадоксално звучало САД заправо помажу Исламску државу. Џихадисти Исламске државе држе под својом контролом огромне територије у Сирији и Ираку.

 
Преносимо

Радио сам најбоље што сам могао

Вук Јеремић   
петак, 29. октобар 2010.
Свако решење око којег је могуће постићи консензус свих заинтересованих страна је боље од било ког наметнутог. Наставићемо да се кроз преговоре конструктивно залажемо за постизање историјског компромиса између Срба и Албанаца.
 
Економска политика

Prazan budžet za prazna obećanja

Младен Ђорђевић   
среда, 09. јул 2008.

Nova vlada je formirana, možda i brže no što se očekivalo, a glavni partneri svoj čudni savez pravdaju time što on omogućava ostvarenje predizbornih obećanja, kao i to da će za opstanak vlade prvenstveno biti važni njeni rezultati.

 
Савремени свет

Путин намигује према Кини, а Европи показује мишиће

Ђанандреа Гајани   
понедељак, 18. мај 2015.

У погледу двосмислености у односима према Русији, Немачка и Француска такође се не шале. Који сат после Параде победе, у Москву је стигла Ангела Меркел која је после неизоставног одавања почасти незнаном војнику, имала сусрет са Путином, са којим је разговарала о Украјини, али, пре свега, о економским односима.

 
Преносимо

Ко је збунио Пола?

Драгољуб Петровић   
четвртак, 28. октобар 2010.

Рецимо, да видимо како је изгледала програмска шема у недељу... 07.00 ЈУТАРЊИ ПРОГРАМ: Поред основних сервисних информација, сазнаћете и како недељно јутро проводи породица Тошић (који ли су ти?, пита се просечан читалац ТВ шеме).

 
Економска политика

Нови светски ручак

Александар Бркић   
понедељак, 02. јун 2008.

Недавни слом високоризичних хипотекарних кредита послужио је као повод за учвршћивање   "новог поретка новца" не само у Сједињеним Државама, него и широм "прегрејане" нам планете Земље. Емитовање кредитог новца нужно са собом  повлачи емитовање нових кредита јер позајмица представља главницу.

 
Савремени свет

Британски избори и поуке

Никола Танасић   
понедељак, 11. мај 2015.

Ослањајући се на испразне и у основи елитистичке мантре глобалне салонске и „твитер-левице“, лабуристи су додатно изгубили своју везу са истински обесправљеним слојевима друштва, а инсистирајући на празним идеолошким мантрама успели су да отуђе од себе управо оне слојеве становништва које би пре свега требало да штите.

 
Преносимо

Шта ће Србији помоћ Русије, кад дајете све што Запад тражи

Јелена Гускова   
среда, 27. октобар 2010.

Зашто уступити Србији део територије Косова, када ће она ионако све дати? Да, још уз то, неће пожалити ни Санџак, Прешево, Бујановац, Медвеђу, као и све што буду тражили... Они ће учинити све да бисте ви одустали од „Јужног тока“, од руског Центра за ванредне ситуације у Нишу, предложиће приступање НАТО...

 
Економска политика

Како зауставити следећи мехур?

Марк Ханам, Џонатан Форд, Џон Гив, Мартин Вулф, Анатол Калетски, Џорџ Сорос   
понедељак, 07. јул 2008.

Финансијска криза показала је да су тржишта склона стварању „мехура“ и да laissez faire  регулација не функционише. Власти би морале да се тргну уколико хоћемо да избегнемо огроман мехур. 

 
<< Прва < Претходна 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 Следећа > Последња >>

Страна 218 од 432

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер