Početna strana > Rubrike
Rubrike
Kulturna politika

Vrata raja

Željka Buturović   
četvrtak, 23. oktobar 2008.

Čak i studije pisane od strane pobornika zabrane batina, priznaju da su batine efikasan način kontrole ponašanja deteta u datom kontekstu.

 
Politički život

Faktor nemira i nestabilnosti

Đorđe Vukadinović   
nedelja, 31. jul 2016.

Pre svega, vlade nema zato što čoveku od koga – barem u političkom smislu – zavisi sve u Srbiji takvo stanje najviše odgovara i najviše mu se sviđa. Ništa se ne dešava, sve stoji, sve su oči uprte u njega, svi ga vole, dodvoravaju mu se i čekaju šta će on uraditi. Hoću da kažem, pre nego što pređemo na one, nazovi, ozbiljnije razloge, postoji ovaj psihološki i on nipošto nije zanemarljiv

 
Komentar dana

Rusija (ne)će “okrenuti leđa” Siriji?

Vladimir Jevtić   
ponedeljak, 30. jul 2012.

Rusija je i te kako spremna da brani svoju bazu ukoliko bude napadnuta od pobunjenika. Međutim, to je teško očekivati iz dva razloga. Kao prvo pobunjenici, odnosno najveći broj njihovih snaga sateran je i opkoljen u drugom po veličini sirijskom gradu Alepu.

 
Kulturna politika

Evropejci protiv Evropljana, ili, o krađi jednog toponima

Nikola Tanasić   
sreda, 22. oktobar 2008.

„Nema alternative“ je tipičan poklič običnog ekstremizma i radikalizma, koji „ni sa kim ne pregovara“ i „ne uzima zarobljenike“ na „putu za bolju budućnost“. Čak i ako se Evropa shvati u svom najširem smislu, teško da je ona nužno sudbina srpskog naroda.

 
Politički život

Nedić nije i ne može biti isto što i Pavelić

Aleksandar Nedić   
subota, 30. jul 2016.

Komunistički pokreti otpora su bili van pravnog sistema određenog ženevskim konvencijama iz najmanje dva razloga: oni su sebe smatrali delom Crvene armije koja nije potpisala konvenciju i oni sami nisu poštovali međunarodno ratno pravo.

 
Komentar dana

Latentni separatizam Bojana Pajtića

Zoran Avramović   
utorak, 17. jul 2012.

Ako neko razapne transparent sa porukom da je Novi Sad glavni grad, da li čuvari zakona treba da reaguju. A delovanje u cilju odbrane nacionalnih vrednosti, znali su ovi isti čuvari da hitro sankcionišu.

 
Kulturna politika

Ne traži se znanje, već papir

Mikloš Biro   
četvrtak, 16. oktobar 2008.

U Hrvatskoj, zakon uopšte ne dozvoljava postojanje privatnih univerziteta. Ustav i Zakon o visokom obrazovanju u Srbiji predviđaju potpunu ravnopravnost privatnih i državnih univerziteta. No, veliko je pitanje da li ta ravnopravnost postoji u praksi.

 
Politički život

Erdogan i Srbi – Kako su srpska vlast i javnost proslavili pobedu islamističke i neoosmanističke Turske

Igor Marković   
nedelja, 17. jul 2016.

Sudeći po izjavama turskih zvaničnika u poslednjih nekoliko godina, kao i reakcijama srpske vlasti i javnosti na neuspeh vojnog puča, izgleda da je Erdoganovoj Turskoj mnogo više stalo do nezavisnog Kosova i unitarne BiH, nego što je Srbiji stalo do očuvanja sopstvene državnosti, Kosova i institucija Republike Srpske.

 
Komentar dana

Na Vuka povika, a lisice meso jedu

Vojislav M. Stanojčić   
petak, 13. jul 2012.

Za građane Srbije svakako bi bilo posebno zanimljivo da saznaju koliko su na istom zvanju u UN imali i potrošili Lazar Mojsov i Srđan Kerim,  zasad jedini koji su na ta mesta stigli iz nekadašnje Jugoslavije.

 
Kulturna politika

Stari i novi kritičari neoliberalizma

Lorna Štrbac   
sreda, 15. oktobar 2008.
Ne treba da nas čudi radost intelektualaca koja je se pojavila sa trijumfom Zapada nad Istokom. Ono što nas čudi je njihova pretpostavka da se radi o konačnom razrešenju svetskih ekonomskih, političkih i kulturnih napetosti.
 
Ekonomska politika

NIS kao kamen spoticanja i predizborni adut

Branko Radun   
četvrtak, 24. januar 2008.

Glavni protivnik prodaje NIS-a Rusima je ministar Dinkić, koji se oglasio alarmantnim izjavama tipa „država bi bila oštećena za 1,6 milijardi evra“, jer bi se navodno za domaću naftnu kompaniju moglo dobiti dve ili više milijardi dolara.

 
Savremeni svet

Tragedija „Šarli ebdo“ – tanka linija između slobode govora i šovinizma

Nikola Tanasić   
petak, 09. januar 2015.

Priča sa crtežima Muhameda je u osnovi potpuno ista priča. Od nas niko ne traži da „razumemo“ i „odobravamo“ muslimansko insistiranje na tome da se njihov Prorok ne sme likovno prikazivati, to je deo njihove kulture i verovanja i to je nešto što se mora poštovati, ukoliko zaista pretendujemo da budemo „tolerantno i otvoreno društvo“, koje „nema ništa protiv“ da u njemu žive i muslimani.

 
Prenosimo

Cerić u Sandžaku, RS u Srbiji?

Senad Pećanin   
utorak, 24. avgust 2010.

Politika je, kao što znamo, i previše ozbiljna stvar da bi bila prepuštena samo političarima. Gore od te mogućnosti je prepuštanje politike imamima. Ako je Alija Izetbegović i u čemu imao pravo, onda je to bilo u stavu da Islamsku zajednicu treba prepustiti samo ulemi.

 
Ekonomska politika

Gas, Srbi, Rusi i Evropa

Zorana Z. Mihajlović-Milanović   
četvrtak, 24. januar 2008.

Sigurno da Rusija, kao zemlja sa najvećim svetskim rezervama gasa, ne može biti "loš" partner. Njen monopolista Gasprom, drži 25 odsto svetskih gasnih rezervi, proizvodi 94 odsto gasa u Rusiji, i 16 odsto globalno.

 
Savremeni svet

Bauk neonacizma

Radenko Tošić   
nedelja, 18. januar 2015.

Dakle, nirnberškim suđenjem otpočeo je proces denacifikacije njemačkog poslijeratnog društva, a „pacovskim kanalima“ započeo je proces nacifikacije američke vojske, koji se, sudeći prema najnovijim opservacijama američkih političara o američkoj superiornosti i američkom narodu kao izabranom, proširio na čitavo američko društvo.

 
Prenosimo

Kosovo se ne može vratiti mirnim putem

Radoš Ljušić   
nedelja, 22. avgust 2010.

Srbi su zaboravili da države nastaju i nestaju u ratovima, isto tako i državne teritorije. Pusta je farsa da ćemo vratiti KiM mirnim putem. Ne zagovaram novi rat, ali osećam obavezu da kažem narodu da je tako bilo i da će tako ostati

 
Ekonomska politika

"Južni tok" u geopolitičkom ključu

Saša Gajić   
utorak, 08. januar 2008.

Dinkićeve izjave kako je ruska ponuda «ponižavajuća» jer nudi za većinski udeo u NISU 400 miliona evra, propraćena je brojnim natpisima i izjavama u domaćim medijima koji su stvarali atmosferu kako se NIS, eto,» prodaje u bescenje».

 
Savremeni svet

Kina dogodine cilja rast od šest odsto, podsticanje potrošnje i smanjenu eksploataciju domaće nafte

Branko Žujović   
petak, 09. januar 2015.

Kada je u pitanju pad cena nafte na svetskom tržištu, zanimljivo je da je u Pekingu upravo saopšteno da će na Daćingu, najvećem kineskom naftonosnom polju, koje se nalazi u provinciji Hejlungđang, na severoistoku zemlje, dogodine biti smanjena proizvodnja za 1,5 miliona tona.

 
Prenosimo

Kurirska posla – Milka, Dule, Cane i ostalo

Dragoljub Žarković   
četvrtak, 19. avgust 2010.

Šta smo saznali iz ove dramatizovane ekskluzive? Da su Zoran Đinđić i Boris Tadić nevini u priči o usponu Miškovićeve imperije, što nije baš tačno. Prvi je ojačao "Delta banku" disperzijom državnih fondova, a drugi, sve donedavno, posebno dok je Mišković bio...

 
Ekonomska politika

Sanstefanska energija

Dimitrije Boarov   
petak, 04. januar 2008.

Pozvati Srbiju da baš povodom proslave Sanstefanske Bugarske sa Rusijom potpiše bilo kakav ugovor baš u Sofiji deluje u diplomatskom smislu kao neočekivani gest bahatosti jedne velike svetske sile.

 
<< Prva < Prethodna 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 Sledeća > Poslednja >>

Strana 230 od 432

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner