Početna strana > Rubrike
Rubrike
Politički život

Vojvođanska jesen Borisa Tadića

Slobodan Antonić   
četvrtak, 08. oktobar 2009.

Tek pažljiva analiza teksta Statuta koji dođe u Skupštinu na usvajanje pokazaće koliko je tu reč samo o dodavanju šminke, kako bi se sakrila stara, državno-dualistika ambicija vojvođanske birokratije, a koliko stvarno popravljanje jednog opasnog dokumenta.

 
Politički život

Poraz države

Nikola Tanasić   
sreda, 07. oktobar 2009.

„Država“ koja je izneverila njih, nije ista „država“ koja je izneverila nas. Njihov problem sa „državom“ leži u fizičkoj nemogućnosti vladajuće elite da zaštiti njihove političke i socijalne kaprice. Problem koji njihova „država“ ne može da reši smo mi, svi mi koji mislimo drugačije od njih.

 
Politički život

Ni strategije, ni vizije

Đorđe Vukadinović   
utorak, 06. oktobar 2009.

U ovom slučaju, čini mi se da je taj “drugi posao” ponovno uvođenje neke vrste vanrednog stanja, neke vrste nove “Sablje”, jer se marginalizuje svaki glas “protiv” i svaka ozbiljna, dubinska kritika vladajućih struktura. Dugoročni cilj ove operacije bi moglo biti još direktnije stavljanje Srbije pod strani protektorat.

 
Politički život

Negativni efekti integracije Srbije u EU

Dejan Mirović   
ponedeljak, 05. oktobar 2009.
Nikakve studije i kampanje ne mogu sakriti tu istinu. Ona će pre ili kasnije biti jasna i srpskim građanima. Tada će oni koji obmanjuju svoj narod zarad ličnih interesa morati da odustanu od politike koja se zasniva na frazama o nekakvom briselskom „raju“.
 
Politički život

Demokratski Račak

Vasilije Mišković   
nedelja, 04. oktobar 2009.

Možda na taj način i po tu cenu Tadić i može kupiti malo vremena kod onih koji mu sada aplaudiraju dok za njihov račun obavlja prljavi posao. Ali ne može kupiti njihovu milost, niti spasiti svoju dušu. A kad kosa ponovo dođe do njega, više neće biti nikog da ga brani. Ili makar da za njim žali.

 
Politički život

Za kim sveće (ne) gore?

Damir Marinović   
subota, 03. oktobar 2009.

Zašto nismo krenuli u protestnu šetnju protiv nasilja za neku žrtvu među nama? Zašto nam je bilo potrebno stradanje stranog državljanina kao inicijalna kapisla za pokretanje masovnih protesta? Duboko saosećam bol porodice, ali me još više boli neosetljivost Srba za stradanje svojih sugrađana.

 
Politički život

Promišljeno ubistvo devojčice u Avganistanu

Vladimir J. Konečni   
petak, 02. oktobar 2009.

Ubistvo devojčice u Avganistanu dogodilo se 23. juna 2009. i čitava stvar je od tada zataškavana. Naravno mi smo bolji, mi smo duševniji, mi smo dublji, mi više patimo. Kakva fenomenalna iluzija, kakva samo-laž, kakva neverovatna glupost prihvatanja vladajuće dogme.

 
Politički život

Lov na veštice

Vladimir Jevtić   
petak, 02. oktobar 2009.

Kod nas se ne govori samo o obračunu protiv huligana, kriminalaca i nasilnika, već se anatemišu nacionalistički pokreti iz suštinski političkih razloga. U slučaju Tatonove smrti ne sme biti politizacije jer je reč o zločinu koji se mora tretirati tako i nikako drugačije.

 
Politički život

Bez komentara

NSPM   
četvrtak, 01. oktobar 2009.

Od preko dve i po hiljade komentara na ova tri sajta, izdvajamo neke koji su karakteristični, ili preporučeni od strane ostalih posetilaca. Radi autentičnosti, prenosimo ih u originalnom obliku, sa svim pravopisnim i gramatičkim greškama.

 
Politički život

Srbija krši Bečke konvencije

Božo Bjelak   
četvrtak, 01. oktobar 2009.

Ambasadori iz SAD, Velike Britanije, Francuske i Nemačke se već godinama direktno mešaju u politiku Srbije. Život svih nas je zavisio i zavisi od njihovih aktivnosti i izjava. Srbija poslednjih godina krši Bečke konvencije, diplomatske i konzularne, jer toleriše neprimereno ponašanje stranih diplomata.

 
Savremeni svet

Rat za Južni tok

Mladen Đorđević   
četvrtak, 14. avgust 2008.

Slike ratnih užasa, tvrdnje o genocidu, rasprave o suverenitetu i diplomatske inicijative zamagljuju činjenicu da aktuelni sukob u Južnoj Osetiji ima i konkretnu ekonomsku pozadinu, i da on umnogome utiče na kontrolu eksploatacije enormnih prirodnih bogatstava Kaspijskog basena.

 
Savremeni svet

Parlamentarni izbori u Gruziji maja 2008. godine

Dragan Petrović   
ponedeljak, 26. maj 2008.

Kako i pre predsedničkih izbora, tako i sada Sakašvili koristi usluge konsaltinške grupe “Diližans” i firme “Verasiti vorldvajd”, koja se bavi pripremanjem i sprovođenjem političkih kampanja. Na čelu grupe je bivši agent CIA Frenk Anderson. 

 
Savremeni svet

Istorija se vratila

Robert Kagan, Robert Kuper   
sreda, 28. maj 2008.
Britanski mesečnik Prospekt uobičajava da upriliči prepisku mislilaca koji imaju različite stavove o pojedinim važnim pitanjima. U najnovijem broju tema je: Perspektive i ograničenja demokratije. U polemici učestvuju Amerikanac i Evropljanin - Robert Kagan i Robert Kuper.
 
Savremeni svet

Kakav je kraj?

Nikolas Gvozdev   
sreda, 13. avgust 2008.
Kako će se završiti rat na Kavkazu? Moja procena, na osnovu izveštaja koje sam pročitao, je da će ruske vojne snage, nakon sto počiste gruzijske snage iz Južne Osetije i Abhazije, operaciju privesti kraju tako što će devastirati gruzijske vojne snage.
 
Savremeni svet

Gruzija, Vašington i Moskva: nuklearna geopolitička igra pokera

F. Vilijam Engdal   
subota, 19. jul 2008.
Gruzija, pod rukovodstvom Vašingtonovog čoveka, predsednika Mihaila Sakašvilija odbija da odustane od svoje provokativne težnje ka članstvu u NATO.
 
Savremeni svet

Kosovski recept za Boliviju

Mladen Đorđević   
nedelja, 01. jun 2008.

Kosovski recept cepanja suverenih država počeo je da se širi planetom, a njegova prva žrtva posle Srbije može da bude Bolivija. Ova južnoamerička zemlja došla je u opasnost od raspada i građanskog rata zbog zahteva nekoliko najbogatijih provincija za većom autonomijom.

 
Savremeni svet

Da li je Kosovo i slovačka „crvena linija“?

Marko Savković   
sreda, 04. jun 2008.

Ne postoji članica Evropske unije u kojoj je problem priznanja jednostranog proglašenja nezavisnosti Kosova postalo tako značajno pitanje unutrašnje politike, kao što je to slučaj u Slovačkoj. Nigde u Evropskoj uniji, protivnici priznanja i nezavisnosti nisu tako glasni u osudi.

 
Savremeni svet

Razumevanje za Irce

Jirgen Habermas   
četvrtak, 17. jul 2008.

U pogledu evropske budućnosti postoji zasad nerazrešiv sukob, i to je politička činjenica koju naprosto treba konstatovati i za koju ne treba krivicu prebacivati nijednoj od sukobljenih strana. Ferhojgenu i njegovim kolegama prebacujem što zataškavaju taj sukob.
 
Savremeni svet

Da li Buš postaje irelevantan?

Patrik J. Bjukenen (Patrick J. Buchanan)   
četvrtak, 05. jun 2008.
Gledajući unazad na godine nakon 11. septembra, teško je dati Bušovoj spoljnoj politici prelaznu ocenu. Gurali smo NATO ka istoku i odbili Rusiju od sebe. Vezali smo 140,000 vojnika i marinaca u Iraku, u ratu koji je sada u svojoj šestoj godini.
 
Savremeni svet

Budućnost Evrope: Korak po korak i svi zajedno (odgovor Jirgenu Habermasu)

Ginter Ferhojgen   
četvrtak, 17. jul 2008.

Pojedinačne države imaju pravo veta, i Habermas hvali Irce što su ga upotrebili, ali upravo ono neprekidno odlaže sprovođenje koraka koji bi mogli da nas odvedu napred. Ipak, drugog puta nema. 

 
<< Prva < Prethodna 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 Sledeća > Poslednja >>

Strana 415 od 442

Anketa

Da li mislite da će u 2025. godini biti održani vanredni parlamentarni izbori?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner