Početna strana > Rubrike
Rubrike
Politički život

Kada je Vojvodine bilo, i kada (ni)je imala autonomiju?

Ljubomirka Krkljuš   
sreda, 18. novembar 2009.
Današnji bojovnici za autonomiju zaboravljaju da je to bila borba za elementarna nacionalna prava u tuđoj državi, gde je na delu bilo, naročito u drugoj polovini XIX veka, intenzivno pomađarivanje, te je ta borba bila i borba za goli opstanak Srba kao naroda.
 
Politički život

O jednom neprijatelju

Dragana Kanjevac   
sreda, 18. novembar 2009.

 Onda je prešao u Basarin kolumnistički opus postavši dugogodišnja muza njegovog stvaralaštva. Zenit crne slave doživljava posle napada na Brisa Tatona, kada na konferenciji gradonačelnik Đilas optužuje Vukadinovića zbog kolumne o zviždanju Marseljezi.

 
Politički život

«Rodoljupci» apeluju na Srbe sa Kosova

Zoran Avramović   
utorak, 17. novembar 2009.

Srpske muke se nastavljaju. Jedni zovu na jedinstvo i solidarnost nacionalnog bića, drugu ga bagatelišu i odlamaju parče po parče. Kada bi to radio samo inostrani faktor, bilo bi nam lakše u borbi za dostojanstveno postojanje.

 
Politički život

Po(r)uka za SPS: Član 10 kaže da je Novi Sad „glavni grad“

Aleksandar Pavić   
petak, 13. novembar 2009.

Pitanje za čelnike SPS-a glasi – da li su vas neo-autonomaši izigrali? Ako jesu, da li ćete dozvoliti da se to i ozakoni u Narodnoj skupštini, što će imati neposredne posledice i po državu u celini?

 
Politički život

Bitka za Vojvodinu

Slobodan Antonić   
petak, 13. novembar 2009.

Nakon obrta od 7. novembra, Statut više nije tako zlokoban državni dokument kakav je bio pre amandmana SPS-a, što otvara dva pitanja – usled čega je došlo do ovog obrta i šta opozicija dalje može da uradi u vezi sa Statutom i Zakonom o prenosu nadležnosti?

 
Politički život

Regionalizacija Srbije kao „mapa poslednjeg puta“

Goran V. Đorđević   
sreda, 11. novembar 2009.

Iskreni motiv srpske regionalizirajuće pseudoelite jeste mogućnost lakšeg dostupa predpristupnim fondovima EU. Kao i kod svake pseudoelite, lukrativni momenti uvek preovladaju, dok ideološki služe samo kao paravan ili obrazloženje namenjeno masama.

 
Politički život

Bez „Kusturice u 2“

Strahinja Bogdanović   
sreda, 11. novembar 2009.

Možda više nego ikada ranije, Emir Kusturica našao se u tom intervjuu u istoj onoj situaciji u kojoj se nalazi Srbija, zemlja koju je odabrao za svoju domovinu. I Srbija, poput Kusturice, svako malo mora da pojašnjava zbog čega je pila viski sa Miloševićem i zašto je pevala Radovanu Karadžiću.

 
Politički život

Najopasniji mogući zatvorenik

Miodrag Zarković   
petak, 06. novembar 2009.

Čovek čija reputacija ni posle 30 godina u novinarstvu ne samo da nije narušena, nego je čak i narasla, poslednje je što neka vlast želi u svom zatvoru. A ova naša je jednog takvog smestila upravo tamo. Što pre uvide razmere svoje kabadahijske nepromišljenosti, bolje za Kačketa.

 
Politički život

Evrostahanovci

Slobodan Antonić   
petak, 06. novembar 2009.

Toga dana, među 120 zakona koje je usvojila srpska skupština, naći će se i Zakon o potvrđivanju sporazuma o pristupanju Srbije u NATO. Opozicija će da izrazi negodovanje što je jedna takva odluka donesena suprotno volji naroda. Ali, o tome, naravno, nećemo imati prilike da išta čujemo u TV Dnevniku RTS.

 
Politički život

Predsednik Republike i svetlo na kraju tunela

Marinko M. Vučinić   
petak, 06. novembar 2009.

Kada predsednik Republike u isto vreme nastupa kao ministar spoljnih i unutrašnjih poslova, predsednik vlade i na kraju kao predsednik vladajuće stranke, onda dolazi do gubljenja demokratske supstance.

 
Savremeni svet

Kako osvojiti Nobelovu nagradu za mir – Al Gor je uspeo, možete i Vi!

DŽes Voker   
sreda, 15. oktobar 2008.

Iz arhive NSPM (16.10.07)

U poslednjoj deceniji, Al u Gor u je uspelo da osvoji trostruku krunu – osvojio je Oskara, Nobelovu nagradu za mir i (mada se ovo osporava) Floridu.

 
Savremeni svet

I Cobela za Nobela

Saša Gajić   
sreda, 15. oktobar 2008.

U svetu u kome se stvari svakodnevno prikazuju suprotnim od onoga što jesu, gde se sve češće, do stepena neprepoznatljivosti, vrše zamene teza, dodeljivanje Nobelove nagrade za mir Martiju Ahtisariju predstavlja sasvim očekivanu pojavu. 

 
Savremeni svet

Dobro došli u multipolarni svet

Vilijam Montgomeri   
ponedeljak, 28. april 2008.

Šta zajedničko imaju Kosovo, olimpijska baklja, teroristički napadi na Sjedinjene Države od 11. septembra, japanski lov na kitove i hipotekarna kriza? Odgovor je da sve ove situacije uobličava i utiče na njih multipolarni svet u kojem živimo.

 
Savremeni svet

Nobel Ahtisariu i NATO-u

Živadin Jovanović   
ponedeljak, 13. oktobar 2008.

Marti Ahtisari je dobio Nobelovu nagradu za mir. To je sada činjenica. Ali, da li su time dobile ideje mira i prestiž Nobelovog komiteta? 

 
Savremeni svet

I za Obamu i za Mekejna, odlazak iz Iraka ne sme značiti predaju

Marko Savković   
petak, 10. oktobar 2008.
Moguće je da situacija u Iraku ne bude faktor koji će odlučiti ishod trke za predsednika SAD.
 
Savremeni svet

Duga senka DŽordža Buša

Duška Anastasijević   
četvrtak, 09. oktobar 2008.
U trenutku kada se razmere dar-mara koji DŽordž Buš ostavlja iza sebe tek sagledavaju, mnogi postavljaju pitanje ko u ovom trenutku, pri zdravoj pameti, uopšte i želi da bude predsednik SAD.
 
Savremeni svet

Dinamit i za nagradu i za mir

Aleksandar Pavić   
sreda, 08. oktobar 2008.

 

Povodom nomimacije Martija Ahtisarija za Nobelovu nagradu za mir - Da li se za Nobelovu nagradu za mir može legitimno predložiti ličnost koja insistira na kolektivnoj krivici jednog celog naroda (srpskog)?

 
Savremeni svet

Čejnijev gard ne može bez rata velikih razmera

Srđa Trifković   
ponedeljak, 06. oktobar 2008.

„Rusija se suočava sa izborom“, izjavio je američki potpredsednik Ričard Čejni. Nije njena sudbina da nam bude neprijatelj, dodao je on, ali da bi se to izbeglo Rusija treba da sledi kurs za koji su se opredelile zemlje iz njenog neposrednog okruženja.

 
Savremeni svet

Osetine čekala sudbina Srba iz Hrvatske

Petar Iskenderov   
nedelja, 28. septembar 2008.
Dok su tokom devedesetih godina SAD i NATO sistematski uništavali Srbe i Jugoslaviju, tadašnje rusko rukovodstvo trudilo se da izbegne svaki pokušaj ponavljanja jugoslovenskog scenarija.
 
Savremeni svet

Detant, drugi deo

Vilijem Hil   
petak, 03. oktobar 2008.

Ma koliko da je mrsko ponašanje Rusije, i ma koliko bile plemenite naše namere u podržavanju demokratije u Gruziji, mi – Sjedinjene Države – doprineli smo drami koja ponovo stvara svet u kome je sve opasnije živeti.

 
<< Prva < Prethodna 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 Sledeća > Poslednja >>

Strana 411 od 442

Anketa

Da li mislite da će u 2025. godini biti održani vanredni parlamentarni izbori?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner