Početna strana > Debate
Debate
Crkva i politika

Lice i naličje hajke na vladiku Artemija

Grigorije Vojvodić   
četvrtak, 18. februar 2010.

Bez obzira na to ko je kome tu mračan, vladika Artemije se našao na putu mnogima, od sitnih srpskih liferanata, tajkunčića i političara pa sve do velikih “bosova” narko-mafije, među kojima su i članovi bivše administracije Bila Klintona i EU.

 
Kuda ide Srbija

Otvoreno pismo Tomislavu Nikoliću i Aleksandru Vučiću

Stefan Karganović   
četvrtak, 02. februar 2012.
Razlozi za vašu neodlučnost ne postoje. Haški tribunal, koji je izgubio profesionalnu bitku sa Vojislavom Šešeljem i sada na najpodliji način pokušava da izravna bilans organizovanjem sudskog ubistva svoga sužnja, do srži je korumpiran i diskreditovan politički sud.
 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Marko i Latinka i Srbi van Srbije

Nenad Kecmanović   
četvrtak, 18. jun 2015.

Da li je Latinka Perović možda htjela da kaže da otpor tom nasilju, bez rezultata u Hrvatskoj, nije vrijedio tolikog stradanja i razaranja? Ali po istoj logici i Latinkina partizanija bi ispala promašaj s obzirom na tolike srpske žrtve za zajedničku državu koja je propala.

 
Kuda ide Srbija

Da li je raspad Jugoslavije nešto najbolje što nam se desilo u proteklih 69 godina?

Milan Dinić   
petak, 03. februar 2012.

Prema mišljenju ekonomista, da je Jugoslavija opstala, Srbija bi bila pod još većim ekonomskim pritiskom Slovenije i Hrvatske, a jedina konkurencija bi im dolazila od kompanija iz sveta, a ne iz Srbije.

 
Crkva i politika

Patrijarh srpski ili patrijarh Srbije?

Velibor DŽomić   
utorak, 16. februar 2010.

Paradoks je da patrijarha Irineja verskoj toleranciji uče oni koji su i te kako netoleratni prvo prema Srpskoj crkvi, a potom i prema svakoj tradicionalnoj crkvi i verskoj zajednici koja se ne uklapa u njihov ideološki kalup.

 
Kosovo i Metohija

Dačić-Vučićeve vratolomije i kosovska anestezija

Miloš Milojević   
sreda, 09. januar 2013.

Nesumnjivo da evrounijazam srpske političke elite ima uporište u činjenici da bez EU ne bismo mogli da isplaćujemo plate i penzije, da parafraziramo Vučićev vapaj pred Skupštinom.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Srbi kao taoci jugoslovenske ideje

IN MEMORIAM Đuro Kovačević   
utorak, 26. jul 2011.

Kratkovidost rukovodstva lokalnih Srba i zvaničnog Beograda zaklonila se iza svetog cilja održanja Jugoslavije u vremenu kada je njen nestanak postavljen i spolja i iznutra kao uslov za novi raspored snaga i uticaja u regionu.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Katolički papa u muslimanskom Sarajevu

Nenad Kecmanović   
sreda, 10. jun 2015.

Uostalom, na kraju se ispostavilo da je poseta i zvanično državno-pastoralna, a ja bih neskromno pretpostavio da je ipak više pastoralno-državna. Centralni događaj odigrao se na krcatom stadionu "Koševo", koji su, čini mi se, popunili sve sami katolici, što iz BiH, što iz Hrvatske.

 
Kuda ide Srbija

Srpsko posrnuće

Ilija Rapajić   
nedelja, 29. januar 2012.

Milošević je svojim nedemokratskim vladanjem otvorio vrata svetskim moćnicima da se umešaju u unutrašnja pitanja. Nije mogao ili nije hteo da shvati i prihvati da je vlast političara u globalnom svetu oročena i promenljiva i da je to privilegija rezervisana samo za vlasnike transnacionalnog kapitala.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

Vučićevo "istorijsko pomirenje" Srba i Bošnjaka - (ne)moguća misija

Slobodan Durmanović   
utorak, 02. jun 2015.

Dok Vučić govori o “bubicama“ koje su ga prošle - valjda misleći na svoj radikalski period u kome se zalagao za “Veliku Srbiju” - bošnjački političari, počev od Izetbegovića, očigledno ne misle da su oni imali bilo kakve “bubice“, već da su njihovi politički ciljevi oduvek bili ispravni.

 
Kosovo i Metohija

Simptomi izdaje, ili ćutnjom protiv barikada

Marko Koprivica   
ponedeljak, 28. januar 2013.

"Srpska" vlast i mediji pokazuju licemerno i izdajničko lice, postavljajući prema Srbima sa Kosmeta svoje političke ograde i medijske barikade koje treba da ih bespovratno učine zarobljenicima kosovskih bandita.

 

 
Crkva i politika

Vladiku Artemija brane gnusnim lažima

Episkop Atanasije   
sreda, 17. februar 2010.

Ne može se braniti vladika Artemije stvaranjem paracrkvenih grupica koje prete ne samo jedinstvu eparhije, već i cele SPC. Ne može se graditi kult jedne ličnosti, a istovremeno gaziti autoritet patrijarha, Svetog sinoda i sveštenog Sabora SPC.

 
Kosovo i Metohija

Otimačina, pljačka i teror - kratki istorijat kosovskog problema

Rade S. N. Rajić   
utorak, 22. januar 2013.

Treći talas njihovog naseljavanja, nasilja i terora usledio je uz podršku musolinijeve fašističke Italije na planu albanizacije Kosova i Metohije i stvaranja Velike Albanije. Tada je pobijeno preko 10.000, i proterano oko 100.000 Srba.

 
Istina i pomirenje na ex-YU prostorima

Ucena i zastrašivanje svedoka kao sredstvo za utvrđivanje istine - ne samo u Hagu

Stefan Karganović   
ponedeljak, 21. mart 2011.

Zamislivo je da će iskaz koji svedok S-100 sada odbacuje biti uvršten u dokazni materijal, dok će čin naknadnog odbacivanja tog iskaza biti ignorisani.

 
Sudbina dejtonske BiH i Republika Srpska

BiH, Srbija i Naser Orić

Slobodan Durmanović   
ponedeljak, 15. jun 2015.

Dalje, za razliku od Ganića i Divjaka, u slučaju Nasera Orića postoje najmanje dva insajderska svedočenja dobro poznata javnosti. Jedno je svedočenje Ibrana Mustafića iz njegove knjige “Planirani haos” koje je potom ponovio u više navrata u izjavama medijima.

 
Kuda ide Srbija

Ako se deca ne razumeju, naučite ih mađarski!?

Goran Gavrić   
petak, 27. januar 2012.

Učenje jezika u školama je verovatno definisano nekim od zakona ili pravilnika o školstvu, ali na osnovu čega GUS smatra da subotički Srbi moraju da uče mađarski, stvarno mi nije jasno.

 
Crkva i politika

A ličilo je na dostojanstvene promene u SPC

Ana Radmilović   
ponedeljak, 15. februar 2010.

Da će Artemije proći slično kao srpski lideri na Kosovu koji su prepoznati kao lopovi koji u ime „odbrane srpstva“ rade svakojake nepojamne marifetluke, trebalo je da bude jasno još od slučaja Crna Reka.

 
Kosovo i Metohija

„Kosovska vojska“ i problemi na jugu Srbije

Vladimir Jevtić   
petak, 28. decembar 2012.

Srbija bi se našla u jako teškom položaju, ona ne bi mogla da zaštiti svoje građane srpske nacionalnosti koji bi se dali u još jedan masovni egzodus iz južne srpske pokrajine.

 
Crkva i politika

Nedoumice jednog pravoslavnog Srbina

Damir Marinović   
nedelja, 31. januar 2010.
Naravno da se od patrijarha očekuje više fleksibilnosti i diplomatskog takta i veštine nego od vladike, ali naravno ne po svaku cenu i ne nauštrb istine i pravde. Zbog toga na tom putu traženja mere, umerenosti i obazrivosti istina ne sme da završi kao kolateralna šteta.
 
Kosovo i Metohija

Kosovo i Metohija kao nacionalni plebiscit

Marinko M. Vučinić   
četvrtak, 20. decembar 2012.

Nakon ovako profilisane analize presuda Haškog suda za nas je od suštinskog značaja šta može da učini Srbija kojoj se neprestano nameću dva uslova: poboljšanje dobrosusedskih odnosa i puzajuće priznanje Kosova kao nezavisne države.

 
<< Prva < Prethodna 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Sledeća > Poslednja >>

Strana 64 od 128

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner