Početna strana > Rubrike
Rubrike
Politički život

Silovanje Srbije - Aleksandar Vučić na naslovnim stranama dnevnih listova (I)

NSPM   
sreda, 12. decembar 2018.

Ogromna popularnost rijaliti programa je od izuzetne važnosti za režim, te je zbog toga je Vučić spreman da TV Pink i Željka Mitrovića brani svim sredstvima. Rijaliti programi predstavljaju izvrsnu pripremu za prijem Vučićevih poruka, jer kod gledalaca vrlo efikasno uništavaju nasleđene moralne i društvene konvencije

 
Komentar dana

Čuvajmo se ambasadora, naročito kada nas hvale

Vojislav M. Stanojčić   
utorak, 11. mart 2014.

Nije teško zaključiti šta naše učitelje i nadzornike najviše uznemirava i navodi da nam upućuju oštre zamerke i upozorenja. Dešava se to u onim izuzetno retkim trenucima kada Vlada Srbije pokušava da se odupre njihovom nametanju nepovoljnih uslova po našu zemlju, te je sasvim razumljivo zbog čega su nezadovoljni.

 
Kulturna politika

Platani i mediji

Vladimir Milutinović   
ponedeljak, 01. februar 2010.

Kao što smo videli u slučaju Bulevara, sami po sebi mediji nisu ništa drugo do psihološko-propagandni kompleti u interesu povezanih lica. Bojim se da je to stanje nepovratno, što znači da bi trebalo razmišljati o novim medijima.

 
Politički život

Zašto - i posle svega - nije upućen demarš Francuskoj? I zašto se kriju imena napadača na Borka Stefanovića?

Đorđe Vukadinović   
sreda, 28. novembar 2018.

Zahtevam informaciju od Ministarstva spoljnih poslova, kao i objašnjenje zašto bar sada, nakon svega, nije upućen demarš Francuskoj – a verovatno nije iz istih razloga iz kojih ni pre nije upućen demarš povodom zastave „Kosova“ u Notr Damu

 
Komentar dana

Država, narod - i raja

Aleksandar Dikić   
subota, 08. mart 2014.

Svaka država ima svoje elemente i, reklo bi se, onako kako pojedinci osećaju svoju pripadnost u toj državi, takav je i kvalitet tog sistema elemenata. Ako bismo simplifikovali stvari do kraja, onakav odnos kakav pojedinci imaju prema onome ko personifikuje državu, takva je zapravo i ta država.

 
Kulturna politika

O Srbiji, Evropi, filozofiji i poeziji

Bogdana Koljević   
nedelja, 31. januar 2010.

Na primeru Srbije, ludilo i „nenormalnost“ o kojima govori Fuko bili su dominantni u zapadnim društvima kao „proizvedena istina“ koja pripada jednom jedinom „režimu istine“. Optimistički verujem da je ta epoha iza nas.

 
Politički život

Jedan običan skupštinski dan - O SNS „amandmanima“, opoziciji i „Savezu lopuža, prevaranata, džabalebaroša, lezijedovića, luftiguza, vjetrogonja i secikesa“

Marko Atlagić, Vladimir Orlić, Aleksandar Martinović i Mirko Krlić   
četvrtak, 22. novembar 2018.

Poštovani građani Srbije, ponovo tumaraju po Srbiji, tražeći podršku za drugu pljačku Srbije. To je, u stvari, jedan savez lopuža, prevaranata, džabalebaroša, lezijedovića, luftiguza, vjetrogonja i secikesa. Hvala.

 
Komentar dana

Dalaj-lama - borac za ljudska prava ili vuk u jagnjećoj koži?

Vladanka Raković   
sreda, 26. februar 2014.

Iako je već više od pola veka u egzilu, Dala-lama uživa ogromno poštovanje među Tibetancima u Kini, a ako uopšte i dođe do nastavka dijaloga sa Pekingom, vrlo je verovatno da će, sada već sedamdesetdevetogodišnji Dalaj-lama, zbog autoriteta kojim raspolaže morati da ponovo preuzme političku ulogu u ovom dijalogu.

 
Kulturna politika

Uspon švedskog krimića ili Zašto je Hening Mankel omiljeni pisac Slavoja Žižeka?

Dimitrije Vojnov   
ponedeljak, 01. februar 2010.

Švedski krimić doživljava internacionalnu ekspanziju – pre svega kroz BBC ekranizaciju romana o Volanderu i međunarodni uspeh trilogije Milenijum Stiga Lašona.

 
Politički život

Nema demokratije bez političkog pluralizma. Nema političkog pluralizma bez kritičkog govora u Skupštini – Nemojte očekivati da vam sedimo ovde kao glineni golubovi?!

Đorđe Vukadinović   
četvrtak, 22. novembar 2018.

"Takav maćehinski i nepravedan tretman neminovno vodi radikalizaciji opozicije. Da li će ona izaći iz parlamenta, ili će ići na neku vrstu parlamentarne opstrukcije, to je pitanje. Ali, nemojte očekivati da vam sedimo tamo kao glineni golubovi"

 
Savremeni svet

Da li je Alepo paklena klopka za Asadove trupe?

Vladimir Jevtić   
nedelja, 04. septembar 2016.
Da nije ruske vazdušne podrške, rat u Siriji bi već odavno bio gotov, barem što se tiče sirijske armije. Sirijska vojska je do sada pretrpela stravične gubitke zbog kojih bi se bilo koja armija na svetu već predala, ali ona nastavlja da se bori zato što nema izbora.
 
Prenosimo

Rusija smatrala Kosovo izgubljenim još 1999?!

Andrej Dimitrijević   
petak, 16. septembar 2011.

Rusi se i nisu mnogo oglašavali proteklih dana i meseci o tom pitanju, ali vera u istorijsku bliskost i vezu sa "bratskom Rusijom" u dobrom delu naše javnosti i dalje opstaje.

 
Ekonomska politika

Više od recesije

Mlađen Kovačević   
petak, 27. mart 2009.

Srbiji preti slom kakav su doživeli Meksiko, zemlje jugoistočne Azije i Rusije, Argentina. Korišćenjem novih kredita dobijenih od MMF-a, kao i od drugih kreditora i eventualno refinansiranjem dela vrlo visokih spoljnih dugova preduzeća, taj će se slom samo odložiti.

 
Savremeni svet

Samit G20 u Hangdžou kao prekretnica i generator svetskog privrednog rasta

Branko M. Žujović   
subota, 03. septembar 2016.
Evropski eksperti smatraju da je Samit G20 u Hangdžou prilika da Kina i Evropska unija pokrenu nove pristupe ekonomnskom rastu. Njihovo mišljenje dele i drugi samostalni svetski analitičari
 
Prenosimo

Srbija u očima američke ambasade

Ljiljana Smajlović   
petak, 09. septembar 2011.

Depeše koje su posredstvom Vikiliksa procurile iz američke ambasade u Beogradu nepresušan su izvor saznanja o američkoj politici prema Srbiji, ali možda još više o domaćoj, srpskoj političkoj sceni.

 
Ekonomska politika

Čitanje budućnosti – iz tokova novca

Branko Pavlović   
četvrtak, 26. mart 2009.

S jedne strane, nemogućnost vladajuće garniture da na zapadu obezbedi pare, a s druge, decenijski geopolitički interes Rusije u pogledu Balkana, predstavlja priliku za nas. Eventualna realizacija ovakovog aranžmana zahtevala bi značajno prekomponovanje Vlade.

 
Savremeni svet

Ukrajinska demografija – smrtnost raste, natalitet opada, radno sposobni odlaze, deset milona stanovnika manje

Jurij Grigoruk   
četvrtak, 25. avgust 2016.

 Ovih dana, državna statistička služba Ukrajine objavila je sveže podatke. Broj stanovnika zemlje 1. jula 2016. godine iznosi 42.658.100. To je za 102.400 ljudi manje nego na početku godine.  Dinamika je jednostavno preteća – za 16 godina skoro deset miliona manje, što predstavlja svetski „rekord“. 

 
Prenosimo

Otvoreno pismo Vojislavu Koštunici

Ljubomir T. Grujić   
petak, 23. septembar 2011.

Koliko ste glasova dobili Vi, koliko Slobodan Milošević, a koliko je po Ustavu bilo potrebno najmanje glasova za izbor u prvom izbornom krugu i koji dokument te podatke utvrđuje (iz priložene kopije knjige od Milene Arežine to ne može da se utvrdi)?

 
Ekonomska politika

Mali akcionari - veliki gubitnici

Dragan Kostić   
četvrtak, 26. mart 2009.

Dobra procena vrednosti onih kompanija koje nikada nisu ni izlazile na berzu, predstavlja vrhunsko umeće i u svetu i kod nas. Problem je što se zaključci donose pre ikakve procene i što se te procene moraju naručiti na sopstvenu inicijativu i platiti iz sopstvenog džepa.

 
Savremeni svet

Bajden pokušava da uništi savez Erdogana i Putina

Stanislav Tarasov   
četvrtak, 18. avgust 2016.

U Vašingtonu i Briselu, u drugačijem geopolitičkom kontekstu percipiraju normalizaciju odnosa Turske i Rusije, i njeno skretanje ka Istoku, i  pretpostavljaju da Ankara može da krene u suprotnom smeru od Zapada i svog saveznika Azerbejdžana. 

 
<< Prva < Prethodna 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 Sledeća > Poslednja >>

Strana 178 od 438

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner