Početna strana > Rubrike
Rubrike
Kulturna politika

"Prekomerna upotreba sile" ili ispiranja mozga

Igor Marković   
ponedeljak, 27. avgust 2012.

Ovo je samo jedna od stotine dezinformacija i manipulacija kojima su izloženi čitaoci dnevne štampe u Srbiji, dok novinari mogu spokojno da lažu, kleveću, satanizuju ličnosti i institucije, pa čak i da napadaju policiju.

 
Savremeni svet

Globalna "gretenizacija"

Jovan Aleksić   
nedelja, 12. septembar 2021.

Otkud mi uopšte znamo za malu Gretu? Otkud znamo za to "sveto dete" zapadnih mejnstrim medija? Otkud znamo za tinejdžerku čistog, nevinog lica, razjarenog pogleda, karakterističnih facijalnih ekspresija?

 
Komentar dana

Da li je reketom nad penzinerima sprečen bankrot Srbije?

Aleksandar Mihailović   
ponedeljak, 30. oktobar 2017.

Zbog čega su ovomilenijumske vlasti Srbije dovele Fond PiO u stanje zavisnosti od budžeta ako on može sam da se održava, oplođuje i da penzije budu veće? Ko vlastima Srbije daje za pravo da pnjačkaju taj Fond i rasprodaju njegovu imovinu svojim tajkunima, finansijerima stranaka i strancima? 

 
Kulturna politika

"Karamazovski" slučaj Aleksandra Tijanića

Marko Radovanović   
utorak, 28. avgust 2012.

Najčešće pominjani razlozi zašto bi Tijanić trebalo da ode sa mesta kormilara RTS-a je što program ove televizije izgleda bedno (a jedini se plaća iz džepova građana), što je isti bio saradnik skoro svih vlasti u poslednjih 20 godina, a često se da posegnuti i za nekim insinuacijama da je isti sklon finansijskim zloupotrebama.

 
Savremeni svet

Geopolitički poraz Amerike i nastavak rata drugim sredstvima

Nikola Tanasić   
petak, 20. avgust 2021.

Koja će se igra igrati u „novoj podeli karata“ u Srednjoj Aziji posle pada Avganistana u ruke talibana? To pre svega zavisi od toga koga će Amerikanci smatrati za glavnog protivnika u regiji. Nominalno je to Iran, tradicionalno je Rusija, sa kojom su Amerikanci jednom već uspešno „natezali konopac“ u Avganistanu, ali ipak najveći rival svakako će biti Kina. 

 
Komentar dana

Strela je odapeta ili nek vam sad Solana objasni kako je Kosovo jedinstven slučaj

Branislav Ristivojević   
četvrtak, 05. oktobar 2017.

Jadna nek je majka ovim sirotim Kataloncima kada im treba Čanak da ih učini nezavisnim. Ni ne znaju u kojoj su opasnosti da završe centralizovani sa svim polugama moću u prestonici kao i svi oni silni vojvođaneri koji slede političkog zombija.

 
Kulturna politika

Globalizacija i savremeni sport

Zlatko Bogatinovski   
sreda, 08. avgust 2012.

Takmičenja animiraju široke slojeve ljubitelja sporta u liku publike i navijača, koji su, u stvari, novoformirani „potrošači sporta”. Termin „ljubitelj sporta” postao je deo neprofitne prošlosti sportskih igara.

 
Politički život

Razdvajanje izbora ili novi bojkot

Marinko M. Vučinić   
nedelja, 28. mart 2021.

Vučiću je jasno da ne može dozvoliti razdvajanje izbora, jer bi tako, posebno na lokalnom nivou, njegovi obezličeni naprednjački kadrovi, bez njegove lične podrške bili pred ozbiljnim političkim izazovima

 
Kulturna politika

Ministar Petković, patriotizam i kulturna politika

Marinko M. Vučinić   
ponedeljak, 30. jul 2012.

Braca Petković je dugo kulturni poslenik da bi mogao biti svrstavan u vašarske i primitivne srpske nacionaliste koji donose velike nevolje i nanose ozbiljnu štetu srpskom narodu i njegovom nacionalnom interesu.

 
Savremeni svet

Sajgon, Teheran, Bagdad, Kabul…

Slobodan Samardžić   
subota, 21. avgust 2021.

Amerikancima nije prvi put da na brzinu pakuju kofere i glavom bez obzira beže kući. Pritom ostavljaju haos za sobom koji ishodi hiljadama mrtvih. To nije slučaj okupacije koja se završava pobedom domaćih snaga i odlaskom okupatora

 
Ekonomska politika

Zlatna pravila makroekonomije

DŽejms Bredford De Long   
utorak, 25. januar 2011.

Dakle, postoji pravilo koje se ne dovodi u pitanje: ukoliko državni zvaničnici u pokušaju da spreče ponavljanja ekonomske krize daju velike spasilačke pakete bankama i po svaku cenu nastoje da popune rupe u budžetu, privreda će doživeti stagnaciju.

 
Politički život

Šta se zgodi kad se ulizica rodi - juče, danas, sutra

Cvijetin Milivojević   
utorak, 06. april 2021.

Pošto sva naprednjačka propaganda, u poslednje dve godine, liči, kao jaje jajetu, na, neka mi Bog oprosti, nemačku nacionalsocijalističku (pre početka Drugog rata), posle uvođenja svevidećeg oka i uha „Ganz Deutschland hört den Führer mit dem Volksempfänger „ – „Cela Nemačka sluša/čuje Firera putem narodnog prijemnika (jedinog radija)" – za očekivati je uskoro i fatalističke naprednjačke poruke tipa „Unsere letzte Hoffnung AN - Naša poslednja nada AV"

 
Prenosimo

Ratko Dmitrović je prava meta, a ne Vučić i cenzura

Vladan Dinić   
ponedeljak, 12. maj 2014.

Očito je da su ovde mnoge vrednosti poremećene, da su argumenti činjenica poklekli pred argumentom sile, da su nacionalni interesi Srbije samo i ponekad fusnota, a zaslepljenost putem bez alternative – srpsko ludilo.

 
Ekonomska politika

Seulski umesto Vašingtonskog konsenzusa i pokušaj reanimacije neoliberalnih dogmi

Jovan B. Dušanić   
utorak, 25. januar 2011.

Za razliku od Vašingtonskog konsenzusa, Seulski naglašava da ne postoji univerzalna formula za uspeh pri reformisanju privreda.

 
Politički život

Bauk Rezolucije Evropskog parlamenta

Slobodan Samardžić   
petak, 02. april 2021.

Ako hoćemo i jedno i drugo, moramo se provući kroz Scilu i Haridbu demokratije i suverenosti, što je zapravo tesnac između zapada i istoka. Ova Rezolucija Evropskog parlamenta na izričit način nam pokazuje prirodu ove dileme. Zadatak buduće vlasti Srbije, kada dođe na političku scenu, nije da se opredeli nego da praktično rešava ovu dilemu

 
Prenosimo

Kako je Dan pobede cinično maskiran „Danom Evrope“

Nenad Popović   
petak, 09. maj 2014.

Nepravedno je, ali sa njihove tačke gledišta možda i razumljivo, da Nemačka, Hrvatska ili Mađarska, koje su u Drugom svetskom ratu bile na strani agresora, žele 9. maja da slave Dan Evrope. Ali za Srbiju, zemlju čiji je gotovo svaki stanovnik izgubio nekog bližnjeg u Drugom svetskom ratu, ta dilema ne bi smela da postoji.

 
Savremeni svet

Međunarodni položaj Srbije između zapadnog "zagrljaja" i kineskog "poluzagrljaja"

Miroslav Samardžić   
sreda, 01. septembar 2021.

Najvažnije odluke kojima se uobličava ekonomski i politički sistem u Srbiji donose se od strane velikih sila. Srbija je polukolonija, države kojima smo podređeni kontrolišu političke procese u našoj zemlji. 

 
Komentar dana

Protesti pred Vladom su kucanje na sporedna vrata – moć stanuje na Andrićevom vencu

Nikola Todorović   
utorak, 26. septembar 2017.

 Protest ispred zgrade Vlade je kucanje na sporedna vrata. Na čelu tima, koji po Ustavu određuje i vodi politiku države - što bi rekli selektor ekipe,  postavljen je ekspert bez partije, kojem je zato lakše nameniti prolaznu ulogu. 

 
Ekonomska politika

„Slučaj akcize“ i rusofobija: medijska javnost protiv javnog interesa

Nikola Tanasić   
sreda, 19. januar 2011.
Suzbijanje svesti o elementarnom ekonomskom patriotizmu na kome počiva apsolutno svaka zdrava ekonomija u svetu predstavlja zastrašujuću, užasavajuću tekovinu prve decenije slobode medija u Srbiji.
 
Politički život

Sirovi, neprosvećeni apsolutizam

Slobodan Samardžić   
subota, 27. mart 2021.

Imamo na delu jedan fenomen koji me podseća na ideal reformskog komunizma u Mađarskoj sedamdesetih godina prošlog veka. Izvesni Andraš Hegediš izneo je ideju da treba reafirmisati opoziciju u zemlji, ali tako da vladajuća partija ostane na vlasti i da sama sebi bude opozicija

 
<< Prva < Prethodna 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Sledeća > Poslednja >>

Strana 117 od 438

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner