Početna strana > Rubrike
Rubrike
Savremeni svet

Posle krvavog pira u Nici - da li je u Evropi počeo građanski rat?

Đorđe Milošević   
utorak, 19. jul 2016.

I ovoga puta, povodom strašnog zločina u Nici, zvanična Moskva je reagovala emotivno, sa osudom i gnušanjem prema počiniocima, ukazujući na potrebu da se ovom zlu jednom zauvek stane na put.

 
Prenosimo

Brat bratu, prijatelj prijatelju

Stefan Dragičević   
utorak, 20. septembar 2011.
Rusija danas u Srbiji nema pravog sagovornika u vlasti. Nema kome da predloži rješenja jer znaju da se Beograd vodi logikom „šta će na sve to reći SAD i Njemačka“.
 
Ekonomska politika

Kobna oholost

DŽon Štosl   
četvrtak, 23. april 2009.

Svaki dinar koji vlada potroši ona mora da uzme od nekog drugog. Na koji način onda ona stvara ekonomski podsticaj? Prilično je pretenciozno verovati da je šačica državnih moćnika toliko pametna da zna kako najbolje treba da se potroše bilioni tuđih para.

 
Savremeni svet

Kako će Kina reagovati povodom presude u sporu o Južnom kineskom moru

Hari DŽ. Kazijanis   
utorak, 12. jul 2016.

Ista stara strategija se ne može više primeniti –mnogi kineski građani će zahtevati žestok odgovor projekciju moći da Peking neće dati više spoljašnjim silama da ga pritiskaju u onome što se jedino može opisati kao kineska sfera uticaja u Južno kineskom moru.

 
Prenosimo

O Vukovaru s Momom Kaporom

Vladimir Arsenijević   
nedelja, 18. septembar 2011.

Klimnuo sam glavom. Vukovar je definitivno bio tačka na kojoj smo se on i ja nepomirljivo razilazili. Količina razaranja i sva ona tragedija koja se četiri godine ranije sručila na taj grad bila je gotovo nepojmljivih razmera.

 
Ekonomska politika

Analiza predloga rebalansa budžeta za 2009. godinu

Dejan Miljković   
četvrtak, 23. april 2009.

Logički posmatrano rebalans budžeta ostavlja pristojan manevarski prostor Vladi. Međutim, ekonomski posmatrano predlog rebalansa budžeta nije me uverio da će doprineti sprečavanju daljeg pada ekonomske aktivnosti.

 
Savremeni svet

Neke pouke „bregzita“ - sve veći jaz između političke elite i birača

Stefan Đukić   
subota, 02. jul 2016.

S obzirom na to koliko je Evropska Unija sebe kaznila podižući sankcije ka Rusiji nije realno očekivati da će i ovdje pucati sebi u nogu dižući barijere ka Britaniji. Te milijarde koje UK troši na uvoz iz EU, zahvaljujući jedinstvenom tržištu bi rado preuzele Sjedinjene Države, Rusija, Kina, Kanada itd.

 
Prenosimo

Nećemo u Evropu po svaku cenu

Milorad Dodik   
petak, 16. septembar 2011.

Valjda je proces pridruživanja na dobrovoljnoj bazi? Ili sam ja pogrešno razumeo da je Evropa zona slobode. Ne vidim, onda, zašto bi vršila bilo kakve pritiske i nekoga kažnjavala.

 
Ekonomska politika

Socijalizam za buržoaziju

Boris Kagarlicki   
četvrtak, 16. april 2009.
Danas konkurencija i tržište rada postoje za obične radnike, ali državna odbrana, protekcionizam i regulativa – za krupni kapital. Socijalizam je pred vratima, ali taj socijalizam je samo za kapitaliste.
 
Savremeni svet

Prvi korak ka vojnom uništenju baltičkih država

Leonid Nersisjan   
subota, 02. jul 2016.

Ipak, skupa sa jačanjem armija skandinavskih država, na fonu vrlo žestoke rusofobske kampanje, a takođe i sa uvećanjem broja NATO trupa na granici sa Rusijom, sama tendencija ne može a da ne zabrinjava.

 
Komentar dana

Turska na opasnom raskršću

Aleksandar Kostić   
subota, 05. april 2014.

Pobeda od preko 45% glasača donekle je iznenadila sve i pokazala da Erdoganovi konzervativni birači daleko više cene stalni ekonomski napredak, dupliranje kupovne moći, jačanje tradicionalnih islamskih vrednosti i pozivanje na slavnu osmansku prošlost, od zabrana Jutjuba i Tvitera i optužbi za veliku korupciju i nepotizam u AKP.

 
Kulturna politika

Vulkanski pepeo nije jedini razlog

Frenk Furedi   
sreda, 21. april 2010.

Erupcija vulkana na Islandu izaziva tehničke probleme, za koje bi odgovorni donosioci odluka trebalo da iznađu brza razumna rešenja. Umesto toga, Evropa je odlučila da problem pretvori u dramu.

 
Politički život

Prisusutvo srpskog predsednika ispod zastave „Kosova“ na obeležavanju godišnjice okončanja Prvog svetskog rata jeste šamar svim žrtvama svih oslobodilačkih ratova Srbije u 20. veku

Đorđe Vukadinović   
utorak, 06. novembar 2018.

Viđali su se i ranije u Parizu, viđali su se u Njujorku, mogu da se vide i razgovaraju, nezvanično ili zvanično, i u Briselu, a ne da se ovim povodom predstavnici naše države pojave ispod zastave takozvanog „Kosova“, jer je to šamar svim žrtvama svih oslobodilačkih ratova Srbije u 20. veku. 

 
Komentar dana

Zašto baš sada hajka na Miloševića?

Goran Vujević   
sreda, 02. april 2014.

Najlakše je optužiti mrtvog bivšeg predsednika, koga su ubile u Hagu upravo te demokratske institucije Zapada. Sada one traže da se Milošević okrivi za sva ubistva u Srbiji tokom devedesetih godina. Nameće se, na jedan prilično primitivan način, svest o tome kako je Milošević kriv za svako ubistvo.

 
Kulturna politika

Nesalomiva životnost i optimizam

Mario Kalik   
utorak, 20. april 2010.

Kada biste s njim vodili neki ozbiljan, intelektualni razgovor, ništa se ne bi osećalo od onog pritiska koji neki društveni autoritet sa sobom nosi, koji je profesor nesumnjivo imao i na koga je uvek mogao da se pozove, u manje ili više eksplicitnom obliku.

 
Politički život

Crna Gora i poštovanje ljudskih prava srpskog naroda

Marinko M. Vučinić   
utorak, 06. novembar 2018.

Iako je u pitanju bilo očito kršenje ljudskih i građanskih prava, kao i prava na slobodu mišljenja istaknutih srpskih intelektualaca - i to od strane vlade koja je članica NATO i verna saveznica evroatlantske političke orijentacije - ovom prilikom nije se oglasila nijedna međunarodna organizacija, od onih koje se tako prilježno bave odbranom i zastupanjem ljudskih prava i slobode mišljenja.

 
Komentar dana

„Njihovi“ i „naši“

Trifun Ristić   
utorak, 01. april 2014.

Ne treba sumnjati da će i ovog puta država reagovati strogo, u skladu sa „evopskim“ načelima. Ipak, istini za volju, treba pomenuti jednu nedavnu presudu, koja može vratiti nadu da je ipak moguće ostvariti ravnotežu i da se granice dozvoljenog mogu postaviti svim učesnicima u javnom životu.

 
Kulturna politika

Ćutanje kapitalizma u kulturi

Manuel Fernandes Kuesta   
subota, 17. april 2010.

Samo imajući u vidu nivoe onog što je etički dozvoljeno može da se odredi stepen spremnosti jednog društva za konkretne promene. Studije tržišta i sociologija u službi vlasti, deluju kao termometar koji meri mogućnosti za društvenu involuciju ili evoluciju.

 
Politički život

Kako će "novi" DSS da ruši Vučića?!

Vukosav Tomašević   
četvrtak, 01. novembar 2018.

Na poziv “novog DSS” milioni građana Srbije krenuće u akciju građanske neposlušnosti.

Vučić je gotov, samo mu to još nisu javili.

 
Komentar dana

Nova ukrajinska vlast i "velika Hrvatska" na Balkanu

Slobodan Jovanović   
ponedeljak, 24. mart 2014.

Rusija je, dakle, stari neprijatelj zapadno-nacionalističkih ukrajinskih grupa koje su došle na vlast u Ukrajini. Te grupe su se borile na strani SS jedinica nacističke Nemačke u Drugom svetskom ratu, a nemački vojnici su slično dočekani kao u Hrvatskoj ili Sloveniji kada su dospeli u zapadnu Ukrajinu.

 
<< Prva < Prethodna 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 Sledeća > Poslednja >>

Strana 170 od 432

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner