Početna strana > Rubrike
Rubrike
Prenosimo

Đurđevdanak, izborni sastanak

Dragoljub Žarković   
petak, 16. mart 2012.

Izbori su raspisani, kampanja je počela, verovatno su svi lideri, poput Borisa Tadića, dali nalog svojima da pobede, ali mi se čini da izbornog pobednika nećemo znati u noći između 6. i 7. maja. Tada će se obaviti prebrojavanje.

 
Ekonomska politika

Slom dolazi

Maks Ote   
utorak, 21. april 2009.

Berzanski ekspert profesor Ote, u programu od sedam tačaka otkriva kako se mogu umanjiti dugovi, zašto su određene akcije sigurnije od nekretnina, zašto je zlato još uvek sredstvo ulaganja broj jedan za krizne situacije, i kako da vi sami izgradite svoj finansijski brod za spasavanje.

 
Savremeni svet

Da li je Moskva uticala na ishod britanskog referenduma

Đorđe Milošević   
utorak, 28. jun 2016.

Dakle, ni pomena o nekakvim ratnohuskačkim pretnjama ili pokušajima mešanja u poslove zemalja Evropske unije, a još manje o uticaju na rezultate referenduma u Velikoj Britaniji.

 
Prenosimo

Rusija smatrala Kosovo izgubljenim još 1999?!

Andrej Dimitrijević   
petak, 16. septembar 2011.

Rusi se i nisu mnogo oglašavali proteklih dana i meseci o tom pitanju, ali vera u istorijsku bliskost i vezu sa "bratskom Rusijom" u dobrom delu naše javnosti i dalje opstaje.

 
Ekonomska politika

Kud plovi ovaj brod?

Dejan Miljković   
utorak, 14. april 2009.

Nažalost, i uz puno uvažavanje truda koji je vlada uložila u rešavanje postojećih problema, tvrdim da ekonomske mere koje će se doneti u skladu sa savetima MMF-a neće doprineti zaustavljanju daljeg pada ekonomske aktivnosti u našoj zemlji.

 
Savremeni svet

Šta će "bregzit“ značiti za Britaniju, EU i Srbiju

Goran Nikolić   
ponedeljak, 27. jun 2016.

„Bregzit“ će učiniti da svaka kritika EU, sa desne strane, u našoj zemlji, ali i širom Evrope, postane potpuno legitimna. Realno je da će doći do prespitivanja mnogih aspekata EU.

 
Prenosimo

Srbija u očima američke ambasade

Ljiljana Smajlović   
petak, 09. septembar 2011.

Depeše koje su posredstvom Vikiliksa procurile iz američke ambasade u Beogradu nepresušan su izvor saznanja o američkoj politici prema Srbiji, ali možda još više o domaćoj, srpskoj političkoj sceni.

 
Ekonomska politika

Dužničko ropstvo Srbije i spasavanje tajkuna

Branko Radun   
četvrtak, 16. april 2009.
Država se u naše ime zadužuje kod međunarodnih bankara da bi održala u životu „svoje“ bankare i tajkune u Srbiji. Država koja troši kredite na bankarske i tajkunske propale špekulacije i nema nikakvu ekonomsku politiku.
 
Savremeni svet

Bez Britanije, Evropa će biti vojno slabija, manje kredibilna i čvrsto u rukama nemačko-francuske osovine

Đanandrea Gajani   
utorak, 28. jun 2016.

Na vojnom planu, negativan uticaj «bregzita» je određen činjenicom da Evropa gubi, makar na papiru, britansku vojnu moć. London kudikamo više troši na odbranu, skoro duplo nego Francuska ili Nemačka, raspolaže sa solidnim nuklearnim arsenalom, pouzdanim i efikasnim konvencionalnim snagama, i pre svega, prihvata ideju da vodi rat bez toga da to mora da naziva ,,mirovnom misijom“.

 
Prenosimo

Otvoreno pismo Vojislavu Koštunici

Ljubomir T. Grujić   
petak, 23. septembar 2011.

Koliko ste glasova dobili Vi, koliko Slobodan Milošević, a koliko je po Ustavu bilo potrebno najmanje glasova za izbor u prvom izbornom krugu i koji dokument te podatke utvrđuje (iz priložene kopije knjige od Milene Arežine to ne može da se utvrdi)?

 
Kulturna politika

Pisac u politici

Milovan Danojlić   
petak, 09. april 2010.

Takva je politika, i takav položaj pisca u njoj… Ona nameće sputanost u mišljenju i prosuđivanju; budući koristoljubiva, lako zapada u prostaštvo. Pitanja se grubo uprošćavaju, po cenu intelektualnog nepoštenja, pa i laži.

 
Politički život

„Demokratija“ bez naroda

Marinko M. Vučinić   
nedelja, 28. oktobar 2018.

Za ilustraciju tvrdnje da je demokratija kao vrhovni izraz narodne volje i poštovanja demokratskih načela izgubila na svojoj važnosti, mogu nam poslužiti primeri obezbeđivanja parlamentarne većine za promenu imena Makedonije, kao i način na koji su SAD i njeni saveznici reagovali nakon brutalnog ubistva novinara Vašington Posta DŽamala Kašogija u konzulatu Saudijske Arabije u Turskoj.

 
Komentar dana

Ko će preuzeti posao?

Svetlana Nikolić   
četvrtak, 20. mart 2014.

Postoji jedno nepisano pravilo u svetu novokomponovanog biznisa, koji nikako nisu izumeli Srbi, a koje glasi "za prvi milion se ne pita". Izgleda da je najveći Šarićev greh to što prvi, naročito kasnije stečene milione, nije ostavljao negde drugde, u nekoj slobodoumnoj zemlji, Švajcarskoj, ili možda SAD! Tamo gde se milionima u zube ne gleda.

 
Kulturna politika

Politika i poetika znanja Žaka Ransijera

Bogdana Koljević   
utorak, 06. april 2010.

Ransijerova politika radikalne jednakosti pretpostavlja raskid sa percepcijom šizofrenog sveta, koji bi bio pocepan između „čuvara znanja”, „stručnjaka” i „eksperata” sa jedne, i zaglupljene mase neukih i nesposobnih sa druge strane.

 
Politički život

Aleksandar Martinović i Vladimir Orlić - visoki funkcioneri i poslanici SNS - nezakonito angažovani kao nastavnici u Visokoj medicinskoj školi u Ćupriji

BIRN   
sreda, 24. oktobar 2018.

Na listi nastavnika su narodni poslanici Aleksandar Martinović, Vladimir Orlić i Darko Laketić. Kao predavači su angažovani i Ivan Bošnjak, državni sekretar u Ministarstvu državne uprave i lokalne samouprave, kao i Milorad Jerkan, direktor niškog Doma zdravlja i član SNS

 
Komentar dana

Šarić – omiljeni državni (ne)prijatelj broj jedan

Nikola Malbaški   
sreda, 19. mart 2014.

U slučaju Šarića, pažnja sa ovih „nevažnih“ detalja o tome gde je bio i ko ga je skrivao odmah usmerava na budući proces i njegovu „saradnju sa državom“, odnosno na pitanje da li će i ko sve iz prethodne dve-tri vlade biti uhapšen i optužen zajedno sa njim.

 
Kulturna politika

Roditelji kao sumnjiva lica

Zoran Milivojević   
subota, 27. mart 2010.

Tokom vaspitanja se u stvarnom životu pojavljuju razne situacije, a neke od njih roditelj mora razrešiti primenom sile. I zato i ovaj izbor mora biti dostupan roditeljima kako bi mogli da obavljaju svoju roditeljsku funkciju.

 
Politički život

Srpske "ratne reparacije" ili kako je Zapad izdao Đinđića

Đorđe Stojković   
ponedeljak, 15. oktobar 2018.

Kako bi izgledale srpska ekonomija i srpska država da je premijer Đinđić ostao živ, to ne možemo da znamo, ali znamo jedno – Đinđića je izdao Zapad, jer ga je ostavio samog bez obećanih novčanih sredstava za pokretanje ekonomije.

 
Komentar dana

Ivanović i Šešelj - dvostruki aršini u zaštiti prava i sloboda građana Srbije

Radivoje Čobić   
subota, 15. mart 2014.

Za poslednja dva naša predsednika države govori se, i u zemlji i u inostranstvu, da su politički interesi razlozi da zadržavanje takvog statusa življenja Vojislava Šešelja  građanina Srbije.

 
Kulturna politika

Kriza sveta, kriza laži - izlazak

Saša Gajić   
subota, 27. mart 2010.

Svaka kriza predstavlja sud nad raskorakom i napuklinama stvorenim između samoobmanutog, zatvorenog "ja", i stvarnih posledica onoga što je, zarad sebe samog, to "ja" prouzrokovalo.

 
<< Prva < Prethodna 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 Sledeća > Poslednja >>

Strana 171 od 432

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner