Početna strana > Rubrike
Rubrike
Politički život

Naprednjaci kao kontrolisani "kontrolori nezadovoljstva"

Nikola Malbaški   
sreda, 09. februar 2011.

Nikolić i Vučić su svesni da su kao stranka medijsko-politički izmišljeni samo pod uslovom da nemaju sopstvenu politiku... Brisel kaže – „nemojte o Kosovu“, i u subotu niko ni reč o tome. Vašington kaže – „nemojte kao u Kairu“, i nijedan protestni krug ne obiđoše.

 
Politički život

Srbiji je dosta ponižavanja!

Vojislav Šešelj   
petak, 04. mart 2011.

Miting SNS samo je potvrdio da Vučić i Nikolić sve vreme obmanjuju građane, dok na drugoj strani sa Tadićem prave dogovore o formiranju vlade nakon narednih izbora. Zašto nisu odmah seli na stiropor i zahtevali vanredne izbore, ako je to zaista njihov cilj?

 
Politički život

Da li je Šešelj monstrum

Ana Radmilović   
petak, 28. januar 2011.

Prepričavanje emisije o tome kako je Šešelj monstrum treba zaključiti konstatacijom da je njegov doprinos „demokratiji“ veći od svih „Otporaša“ i ostalih zajedno. Za one koji nisu zadovoljni demokratijom, nije samo doprinos nego i velika krivica.

 
Politički život

Kriptoanalitičari, NSPM i „projekat Jeremić“

NSPM   
petak, 01. april 2011.

Kome je u interesu da se Jeremić otrcava da je „prikriveni izdajnik“ i da se okameni politička scena, sa jednim LDP-izovanim DS-om, naprednjacima kao jedinom alternativom – i DSS-om kao „principijelnom“, ali beznadežnom opozicijom?

 
Politički život

Disfunkcionalna demokratija i kraj kosovske politike

Predrag Urošević   
sreda, 02. februar 2011.

(Komentar na tekst Slobodana Antonića „Kraj kosovske politike“)

Mi smo uplovili u demokratski život bez ostvarenih demokratskih institucija. U takvim okolnostima postali smo lak plen zapadne administracije.

 
Politički život

Srbija i granice američke moći

Stiven Mejer   
ponedeljak, 24. januar 2011.

SAD ispoljavaju toliki uticaj u Srbiji jer joj to dozvoljavaju srpski zvaničnici. Njima se čini nebitnim to što mnogi američki zvaničnici koji se bave Srbijom nemaju gotovo nimalo iskustva ili znanja o Balkanu.

 
Politički život

Šta bih sve rekao Voji Koštunici da smo se ikada sreli

Ostoja Simetić   
petak, 21. januar 2011.

 Dođoše novi izbori. Ti se nisi proslavio, ali kako je sada, beše to sjajan rezultat. Opet si mogao s radikalnima da napraviš vladu. Kakvu-takvu, ali bar pojavno patriotsku. Što je najvažnije, bez Tadića.

 
Politički život

Jedna priča o sigurnim kućama, ne mnogo bitna

Ana Radmilović   
ponedeljak, 17. januar 2011.

Ovde se ne radi samo o strahu i izmučenosti – nego o siromaštvu, i nemogućnosti pravljenja izbora, radi se o spasavanju života, makar na to kratko vreme koliko tamo može da se provede. A posle se svako, sa ili bez sigurne kuće, vrati u onaj život napolju, van azila.

 
Savremeni svet

Oblikovanje multipolarnog sveta

Nikolas Gvozdev   
petak, 12. mart 2010.

Globalni ekonomski pad nije oborio rusku vladu, nije okrznuo napredak Kine, niti ih nagnao da postanu prijemčiviji na predloge SAD. Ako Kina usvoji neke elemente nemačke strategije, može doći u poziciju da predvodi kreiranje Evroazijske zajednice.

 
Savremeni svet

Vreme je da se Rusija pozove da uđe u NATO

Folker Rije, Klaus Nauman, Frank Elbe, Ulrih Vajser   
četvrtak, 11. mart 2010.

Ako NATO namerava da bude primarni forum za suočavanje sa svim krizama, onda on treba da oformi neophodni internacionalni okvir. Vrata za pristup Rusije treba da se otvore.

 
Savremeni svet

Sindrom humanih oružanih intervencija

Vladimir Jevtić   
nedelja, 28. mart 2010.

Na afričkom kontinentu koncept humanitarnog rata potpuno je zakazao, Amerikanci su pronašli druge delove sveta koji su od vitalnog nacionalnog interesa kao što je Bliski Istok i Balkan gde su ponovo primenili strategiju humanitarnih intervencija...

 
Savremeni svet

Pozicija novoizabranog predsednika Ukrajine: Kuda dalje u politici?

Dragan Petrović   
četvrtak, 25. mart 2010.

Janukovič je bez obzira na  svoje strateško opredeljenje  prema Rusiji za svoju prvu spoljnopolitičku predsedničku posetu  odabrao sedište EU u Briselu, a tri dana iza toga je posetio Moskvu.

 
Savremeni svet

Kako grčka kriza menja EU

Nikola Jovanović   
sreda, 24. mart 2010.

Uzimajući u obzir da osnivački ugovori EU izričito zabranjuju spasavanje države evrozone koja ne ispunjava svoje obaveze, logično je da Grčka plaća najveću cenu ove nove situacije, a ni Španija nije u mnogo boljoj situaciji. Dalja sudbina Grčke nije ružičasta.

 
Savremeni svet

Lažne nade

Ted Galen Karpenter   
utorak, 23. mart 2010.

Američki lideri su kontinuirano osujećeni u svojim naporima da Kinu uključe u kampanju nametanja oštrih ekonomskih sankcija najnovijim potencijalnim nuklearnim proliferatorima: Severnoj Koreji i Iranu.

 
Savremeni svet

Balkanski samit je razotkrio nejedinstvo EU

VAZ.Euobzerver   
ponedeljak, 22. mart 2010.

Španija, koja početkom juna treba da organizuje konferenciju visokog nivoa sa državama Zapadnog Balkana, moraće da se suoči sa sličnim poteškoćama. Ako se bude pridržavala politike nepriznavanja nezavisnosti Kosova, učešće Prištine nije verovatno.

 
Savremeni svet

Blago ispod ledenog pokrivača

Vladimir Jevtić   
subota, 20. mart 2010.

Bivši predsednik Ruske Federacije Vladimir Putin kao i bivši predsednik SAD DŽordž Buš su prilikom susreta na samitu održanom u 2007. god. najveći deo vremena proveli u diskusiji koja je bila posvećena načinu na koji se mogu prevazići rastuće tenzije između dve zemlje vezane za oblast Arktika.

 
Savremeni svet

Dajte šansu miru

Dag Bendou   
subota, 20. mart 2010.

Zašto američka vlada tako olako poteže za vojnom silom kao rešenjem za svaki svoj spoljnopolitički problem? Vašington je pretvorio rat u pitanje izbora, u još jednu spoljnopolitičku opciju.Ukratko, Bušova administracija je ozbiljno razmatrala da započne Treći svetski rat.

 
Savremeni svet

Nemačka – povratak Miteleurope

Stratfor   
četvrtak, 18. mart 2010.

Izgleda da Nemačka nije spremna da samo razmišlja, nego da javno razmišlja o preprogramiranju Evrope u svom sopstvenom interesu. Ona to možda neće učiniti, ili možda to neće učiniti sada – ali to je sada rečeno, i to će promeniti odnos Nemačke prema Evropi.

 
Politički život

Ceh u Strazburu raste

Goran Cvetić   
nedelja, 23. januar 2011.

Prošle godine Evropski sud za ljudska prava je doneo samo devet presuda protiv Srbije, ali je finansijski udar na republički budžet bio najveći do sada. Samo po presudi Bin-Stid i Majkić protiv Srbije država je dužna da isplati nešto manje od dva miliona dolara.

 
Savremeni svet

Mit o prenaseljenosti

Fred Pirs   
sreda, 10. mart 2010.

Globalno gledano, žene danas imaju duplo manje dece nego što su imale njihove majke, uglavnom po svom izboru. Već više od tri decenije, prosečan broj rođenih beba u većem delu sveta je u opadanju.

 
<< Prva < Prethodna 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 Sledeća > Poslednja >>

Strana 381 od 438

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner